blank
blank

Wpisy

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

Wycieczki w Tatry. Propozycje dla aktywnych

Typ wycieczki: nie wybrano kategorii!
Szlak w Zakopanem

Tatry dla wielu osób są najwspanialszym zabytkiem przyrodniczym w naszym kraju. Przepiękne widoki, wspaniała przyroda i niezwykły klimat sprawiają, że każdego roku w polskie i słowackie Tatry przyjeżdża setki tysięcy turystów. Część z nich chce po prostu odetchnąć klimatem góralskim miasteczek, spróbować miejscowych specjałów oraz przejść się na spacer jedną z wielu znajdujących się pomiędzy masywami górskimi dolinek. Dla innych z kolei wyjazd w Tatry jest okazją do tego, żeby poświęcić trochę czasu na zwiększenie swojej aktywności fizycznej i zamiast krótkich spacerów najbliższymi dolinkami, wolą się wybrać na jakąś dłuższą górską wędrówkę. A możliwości mają naprawdę wiele! W naszym dzisiejszym wpisie na blogu Biura Podróży Beskidzkeigo Centrum Turystyki możesz zapoznać się zpropozycją kilku ciekawych tras, które można wykonać w polskich Tatrach.

Kasprowy Wierch kluczem do dalszych wędrówek

Tak samo jak najważniejszą miejscowością w polskich Tatrach jest Zakopane, które znajduje się na szlaku zbójników karpackich, ponieważ z Zakopanego i najbliższych jego okolic rozpoczyna się zdecydowana większość najważniejszych tatrzańskich szlaków, tak samo najważniejszym szczytem i kluczem do dalszych wędrówek jest Kasprowy Wierch. Dla osób, które chcą przejść całą zaplanowaną trasę samemu, na własnych nogach, na Kasprowy Wierch można wejść najłatwiej szlakiem z Kużnic, który prowadzi przez Dolinę Gąsiennicową. Po drodze szlakiem będziemy mijali schronisko Murowaniec oraz stawy gąsiennicowe.

Na Kasprowy Wierch można się oczywiście także dostać kolejką linową z Kuźnic. Jest to lepszy wybór dla osób, dla których Kasprowy nie jest celem samym w sobie i po dostaniu się na szczyt planują jeszcze dłuższą wyprawę w kierunku Orlej Perci, Czerwonych Wierchów lub Doliny Pięciu Stawów Polskich. Bilety na kolejkę na Kasprowy Wierch , jak i wszystkie inne kolejki górskie w Polsce i na Słowacji można kupić za pośrednictwem biura podróży Beskidzkiego Centrum Turystyki. Bilety wysyłamy elektronicznie na wskazany przez klienta adres email.  Nasi klienci mają je zapewnione także w ramach organizowanych przez nas wycieczek do Zakopanego.

Z Kasprowego na Czerwone Wierchy

Zwłaszcza ta ostatnia wskazana wyżej propozycja rozszerzenia trasy z Kasprowego Wierchu jest bardzo atrakcyjna. Jest to bowiem jedna z najbardziej widowiskowych tras w polskich górach. Szlak z Kasprowego na Czerwone Wierchy przebiega grzbietami kolejnych szczytów, dzięki czemu przez cały czas po swojej lewej stronie możemy podziwiać przepiękną panoramę Tatr Wysokich.

A może dłuższa wędrówka po dolinkach?

Ciekawą możliwością dla osób, które bardzo by chciały aktywnie spędzić czas w Tatrach, ale nie mają na tyle siły, żeby zdobywać kolejne wysokie szczyty, jest spacer po znajdujących się wzdłuż Drogi Pod Reglami w Zakopanem dolinkach. Każda z nich jest inna i oferuje odwiedzającym ich gościom inne atrakcje. Znajdujące się najbliżej Zakopanego doliny: Białego, Ku Dziurze i Strążyska, są nieco krótsze i węższe, a ich największymi atrakcjami jest bujna roślinność oraz prześwitujące spomiędzy nich skały. Z kolei znajdujące się na samym końcu Drogi Pod Reglami Dolina Kościeliska i Dolina Chochołowska są już bardzo rozległe, a podążając szlakiem z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim lub przewodnikiem UIMLA zatrudnionym przez Beskidzkie Centrum Turystyki można podziwiać niesamowite tatrzańskie panoramy, piękne świerkowe lasy i zabytki związane ze zbójnikami tatrzańskimi.
Na spacer Doliną Chochołowską warto się wybrać szczególnie wczesną wiosną, kiedy wszystkie łąki są pokryte przepięknymi krokusami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(