blank
blank

Wpisy

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

Wycieczki w Tatry. Propozycje dla aktywnych

Typ wycieczki: nie wybrano kategorii!
Szlak w Zakopanem

Tatry dla wielu osób są najwspanialszym zabytkiem przyrodniczym w naszym kraju. Przepiękne widoki, wspaniała przyroda i niezwykły klimat sprawiają, że każdego roku w polskie i słowackie Tatry przyjeżdża setki tysięcy turystów. Część z nich chce po prostu odetchnąć klimatem góralskim miasteczek, spróbować miejscowych specjałów oraz przejść się na spacer jedną z wielu znajdujących się pomiędzy masywami górskimi dolinek. Dla innych z kolei wyjazd w Tatry jest okazją do tego, żeby poświęcić trochę czasu na zwiększenie swojej aktywności fizycznej i zamiast krótkich spacerów najbliższymi dolinkami, wolą się wybrać na jakąś dłuższą górską wędrówkę. A możliwości mają naprawdę wiele! W naszym dzisiejszym wpisie na blogu Biura Podróży Beskidzkeigo Centrum Turystyki możesz zapoznać się zpropozycją kilku ciekawych tras, które można wykonać w polskich Tatrach.

Kasprowy Wierch kluczem do dalszych wędrówek

Tak samo jak najważniejszą miejscowością w polskich Tatrach jest Zakopane, które znajduje się na szlaku zbójników karpackich, ponieważ z Zakopanego i najbliższych jego okolic rozpoczyna się zdecydowana większość najważniejszych tatrzańskich szlaków, tak samo najważniejszym szczytem i kluczem do dalszych wędrówek jest Kasprowy Wierch. Dla osób, które chcą przejść całą zaplanowaną trasę samemu, na własnych nogach, na Kasprowy Wierch można wejść najłatwiej szlakiem z Kużnic, który prowadzi przez Dolinę Gąsiennicową. Po drodze szlakiem będziemy mijali schronisko Murowaniec oraz stawy gąsiennicowe.

Na Kasprowy Wierch można się oczywiście także dostać kolejką linową z Kuźnic. Jest to lepszy wybór dla osób, dla których Kasprowy nie jest celem samym w sobie i po dostaniu się na szczyt planują jeszcze dłuższą wyprawę w kierunku Orlej Perci, Czerwonych Wierchów lub Doliny Pięciu Stawów Polskich. Bilety na kolejkę na Kasprowy Wierch , jak i wszystkie inne kolejki górskie w Polsce i na Słowacji można kupić za pośrednictwem biura podróży Beskidzkiego Centrum Turystyki. Bilety wysyłamy elektronicznie na wskazany przez klienta adres email.  Nasi klienci mają je zapewnione także w ramach organizowanych przez nas wycieczek do Zakopanego.

Z Kasprowego na Czerwone Wierchy

Zwłaszcza ta ostatnia wskazana wyżej propozycja rozszerzenia trasy z Kasprowego Wierchu jest bardzo atrakcyjna. Jest to bowiem jedna z najbardziej widowiskowych tras w polskich górach. Szlak z Kasprowego na Czerwone Wierchy przebiega grzbietami kolejnych szczytów, dzięki czemu przez cały czas po swojej lewej stronie możemy podziwiać przepiękną panoramę Tatr Wysokich.

A może dłuższa wędrówka po dolinkach?

Ciekawą możliwością dla osób, które bardzo by chciały aktywnie spędzić czas w Tatrach, ale nie mają na tyle siły, żeby zdobywać kolejne wysokie szczyty, jest spacer po znajdujących się wzdłuż Drogi Pod Reglami w Zakopanem dolinkach. Każda z nich jest inna i oferuje odwiedzającym ich gościom inne atrakcje. Znajdujące się najbliżej Zakopanego doliny: Białego, Ku Dziurze i Strążyska, są nieco krótsze i węższe, a ich największymi atrakcjami jest bujna roślinność oraz prześwitujące spomiędzy nich skały. Z kolei znajdujące się na samym końcu Drogi Pod Reglami Dolina Kościeliska i Dolina Chochołowska są już bardzo rozległe, a podążając szlakiem z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim lub przewodnikiem UIMLA zatrudnionym przez Beskidzkie Centrum Turystyki można podziwiać niesamowite tatrzańskie panoramy, piękne świerkowe lasy i zabytki związane ze zbójnikami tatrzańskimi.
Na spacer Doliną Chochołowską warto się wybrać szczególnie wczesną wiosną, kiedy wszystkie łąki są pokryte przepięknymi krokusami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(