blank
blank

Wyjazdy na jarmarki bożonarodzeniowe

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez


Beskidy Travel oferuje możliwość wyjazdów na największe i cieszące się największą popularnością wśród turystów jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce i w Europie. Oferujemy m.in. wyjazdy na jarmarki bożonarodzeniowe w Austrii, Czechach, Niemczech, na Słowacji oraz na Węgrzech. Jarmarki bożonarodzeniowe to już wieloletnia tradycja, którą na pewno warto zobaczyć na własne oczy!

Skąd się wzięła tradycja jarmarków bożonarodzeniowych?

Tradycja organizacji jarmarków bożonarodzeniowych sięga aż XIII wieku. Korzeni organizacji jarmarków trzeba szukać w Austrii i w Niemczech. To właśnie w tych krajach powstawały pierwsze jarmarki i to właśnie tam każdego roku odbywa się największa ich ilość. Najstarszy jest jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu, którego historia sięga aż 1294 roku. Niewiele starsze są jarmarki w Niemczech, przede wszystkim założony w 1434 roku jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie. Bardzo ciekawie prezentują się także jarmarki bożonarodzeniowe w Pradze, Budapeszcie, Bratysławie, Norymberdze, Lwowie, Krakowie czy w Salzburgu. W ofercie Beskidy Travel znajdziecie ofertę wyjazdów na wszystkie te wydarzenia.

Dlaczego warto się wybrać na jarmark bożonarodzeniowy?

Jarmarki bożonarodzeniowe mają do zaoferowania bardzo wiele atrakcji dla wszystkich osób, które kochają święta Bożego Narodzenia! Na tradycyjnym jarmarku można spróbować wielu lokalnych potraw świątecznych i ciast, ogrzać się ciepłym grzańcem oraz posłuchać wykonywanych przez lokalne zespoły kolęd. Na każdym jarmarku bożonarodzeniowym wystawiają się także najwspanialsi regionalni wytwórcy zabawek i ozdób choinkowych, u których można kupić prezenty dla swoich bliskich. Jarmarkom bożonarodzeniowym tradycyjnie towarzyszą także jasełka oraz wiele ciekawych koncertów.

Niezależnie od tego, który jarmark bożonarodzeniowy zdecydujecie się wybrać, gwarantujemy, że będzie to niezapomniana wyprawa, która będziecie wspominać jeszcze długo! Serdecznie zapraszamy!