blank
blank

Aquaparki w Polsce i na Słowacji

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez


Beskidy Travel posiada w swojej ofercie bardzo wiele wyjazdów do najbardziej atrakcyjnych aquaparków i kąpielisk termalnych w regionie. Z naszym biurem podróży możesz pojechać do wielu cenionych aquaparków zarówno w Polsce, na Słowacji, w Czechach, jak i na Węgrzech. We wszystkich tych obiektach znajduje się bardzo dużo różnego typu atrakcji i możliwości przyjemnego spędzenia dnia nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych. Jakie aquaparki szczególnie polecamy naszym klientom?

Aquapark w Bukowinie Tatrzańskiej

Znajdujący się zaledwie 15 km od Zakopanego Aquapark w Bukowinie Tatrzańskiej oferuje swoim gościom możliwość skorzystania z aż 12 basenów, w których temperatura utrzymywana jest na poziomie 28-36oC. W aquaparku znajduje się oczywiście także wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, w postaci licznych zjeżdżalni i basenów dostosowanych do potrzeb dzieci.

Aquapark Bania w Białce Tatrzańskiej

Aquapark w Białce Tatrzańskiej jest jednym z najnowocześniejszych parków wodnych i kompleksów basenów termalnych na Podhalu. Oprócz charakterystycznych dla każdego aquaparku kompleksu basenów termalnych, znajduje się tu również bardzo rozbudowana strefa saun, w których można znaleźć niemal wszystkie stosowane obecnie rodzaje saun oraz tężni solankowych. Dużą atrakcją są baseny, którymi można dopłynąć na zewnątrz kompleksu, skąd roztacza się przepiękny widok i panorama Tatr.

Aquapark w Chochołowie

Chochołowskie Termyznajduje się w przepięknej podhalańskiej wsi Chochołów. Ośrodek oferuje 2 baseny wewnętrzne termalne i 2 baseny zewnętrzne termalne ze stanowiskami masażu oraz licznymi atrakcjami wodnymi, m.in. dyszami wodnymi, siatką wspinaczkową, możliwością gry w siatkówkę i koszykówkę oraz rwącą rzekę. Oprócz tego znajdują się tu dwa baseny pływackie i basen z wodą solankową. W Chochołowie na gości czeka także specjalna grota solna, saunarium oraz oddzielna „tekstylna” sauna sucha. Oczywiście w aquaparku w Chochołowie są również liczne atrakcje dla dzieci, m.in. basen statek, łaźnie parowe dla dzieci, place zabaw z atrakcjami wodnymi i zjeżdżalnie rodzinne.

Aquapark Gorący Potok w Szaflarach

Aquapark Gorący Potok w Szaflarach znajduje się niedaleko Zakopanego – stolicy polskich Tatr. W środku znajduje się 8 basenów z wodą termalną i strefa lecznicza z beczkami termalnymi z surową wodą siarkową, basen sportowy oraz baseny dla dzieci. Na drugim piętrze ośrodka znajduje się saunarium z tarasem o powierzchni 1000 m2, z którego roztacza się piękny widok na Tatry. Znajdują się tu dwie łaźnie parowe, sauna na podczerwień, sauna sucha, dwie biosauny oraz przeszklona sauna fińska.

Aquapark w Tychach

Aquapark w Tychach został otworzony w maju 2018 roku. Jest to nowoczesny ośrodek, który oferuje swoim gościom bardzo wiele różnorodnych atrakcji. Oprócz strefy basenów z wieloma różnorodnymi zjeżdżalniami, basenów sportowych, basenów termalnych, saunarium, łaźni, strefy SPA z centrum solankowych i medycyną estetyczną oraz doskonale wyposażonej siłowni i strefy fitness, na gości aquaparku w Tychach czekają m.in. pierwsza w Polsce zjeżdżalnia Aqualoop z pionowym startem oraz symulator pływania na desce surfingowej na basenie. Na terenie aquaparku w Tychach działa także Wodna Akademia, czyli centrum edukacyjne, w której nauczyciele i instruktorzy przedstawiają wiedze na temat wody oraz towarzyszących jej zjawisk fizycznych.

Aquapark Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji

Jednym z najchętniej odwiedzanych przez polskich turystów parków wodnych za granicą jest znajdujący się w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji Aquapark Tatralandia. Popularność tego miejsca jest związana zarówno z łatwością dojazdu, jak i z bardzo dużą ilością dostępnych w nim atrakcji. Aquapark Tatralandia to tak naprawdę aż 14 basenów do wyboru z: wodą termalną lub wodą morską, kilkadziesiąt rur i zjeżdżalni oraz codzienny program animacyjny dla najmłodszych gości. Tatralandia jest otwarta przez cały rok. W sezonie zimowym zabawa jednak odbywa się w specjalnie przygotowanej części tropikalnej, w której temperatura powietrza i wody nie spada poniżej 30oC.

Aquapark AquaCity w Popradzie

Aquapark Aqua City w Popradzie to bardzo interesująca oferta dla osób, które poszukują ciekawej formy spędzenia wolnego czasu podczas wakacji. Unikatowy, bo napędzany energią słoneczną oraz siłami geotermalnymi aquapark, ma do zaoferowania swoim gościom bardzo dużo atrakcji. Znajduje się tu 13 basenów termalnych i relaksujących, niektóre z nich posiadają także jacuzzi i specjalne dysze do masażu. W Aqua City Poprad oczywiście istnieją także baseny dedykowane odpowiednim użytkownikom, m.in. specjalne baseny dla dzieci. W Popradzie na gości czekają także doskonale wyposażona Strefa SPA oraz sauny.

Gino Paradise Basenova

W Gino Paradise w Basenovej znajduje się m.in. aż 20 basenów, mnóstwo zjeżdżalni oraz strefa Wellness&Spa. Na gości czeka tu mnóstwo atrakcji, m.in. basen ze sztucznymi falami czy basen Dzika Rzeka, w którym można wziąć udział w prawdziwym raftingu. Dla osób, które lubią więcej adrenaliny, w Gino Paradise czeka także specjalna, aż 30-metrowa wieża ze zjeżdżalniami!

Meander Park Oravice na Słowacji

Ten aquapark jest częścią całego kompleksu górskiego, w którym znajdują się także stoki narciarskie, z wieloma świetnymi trasami zjazdowymi, dzięki czemu po powrocie z nart można od razu wyskoczyć do term. Park wodny Meander Park w Oravicach jest bardzo blisko polskiej granicy, w okolicach Chochołowa. Oferuje swoim gościom m.in. baseny z leczniczą wodą geotermalną oraz basen z falami morskimi. Podczas pobytu w ośrodku można podziwiać piękno Tatr Zachodnich.

Aquapark Eger na Węgrzech

Kompleks basenowy w Egerze na Węgrzech powstał jeszcze przed II wojną światową, w 1932 roku. Oczywiście od tego czasu był wielokrotnie modernizowany. Obecnie znajduje się w nim aż 10 basenów rekreacyjnych, sportowych i termalnych, łaźnie tureckie oraz salony SPA. Woda w mieszczących się tu basenach termalnych jest bogata w magnez, wapń, siarkę, wodorowęglany i radon, dzięki czemu pozwala zapobiegać objawom oraz leczyć takie schorzenia i choroby, jak reumatyzm, nadciśnienie czy schorzenia układu ruchu.