blank
blank

Wpisy

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

Zalety górskich wód termalnych

Typ wycieczki: nie wybrano kategorii!
Wody termalne w górach

Zdrowotne właściwości wód termalnych są znane ludzkości od setek, a może i tysięcy lat. Dość powiedzieć, że wody termalne były już stosowane w starożytnym Rzymie. Dziś bardzo dużą popularnością cieszą się przede wszystkim górskie wody termalne, z których można korzystać w licznych także w Polsce aquaparkach. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu napiszemy, dlaczego warto korzystać z kąpieli termalnych w górskich miejscowościach.

Co to są wody termalne?

Nasz tekst zaczniemy od wytłumaczenia, czym tak naprawdę są wody termalne. Mianem tym określa się wody podziemne, które mają wyższą temperaturę od średniej rocznej temperatury powietrza w okolicach, w których są wydobywane. Wody termalne odznaczają się bardzo dużą, wręcz krystaliczną czystością oraz wysoką zawartością różnych minerałów i biopierwiastków, takich jak żelazo, wapń, selen, magnez, krzem, potas czy sód. Z właściwości wód termalnych można korzystać, stosując wykonane z nich kosmetyki, ale dużo korzystniejszą możliwością jest korzystanie z bardzo zdrowych, bo odżywiających skórę oraz skutkujących dobrą inhalacją organizmu, kąpieli termalnych.

Jakie korzyści dają kąpiele w basenach z wodą termalną?

Możliwość kąpieli w basenach z wodą termalną oferują praktycznie wszystkie znajdujące się w górach aquaparki. W ofercie naszego biura podróży możecie znaleźć m.in. wyjazdy do Aquaparków na Słowacji oraz do Aquaparków w polskich Tatrach i na Podhalu, m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej, Szaflarach czy w Chochołowie.

Jak już pisaliśmy, kąpiele w wodach termalnych mają dobroczynny wpływ na skórę, umożliwiając ich bardzo dobre nawilżenie i odżywienie. Poprawiają również jej koloryt. Oprócz tego pozwalają się zrelaksować.

Kąpiele w basenach z górską wodą termalną mają właściwości antydepresyjne i antystresowe, dzięki czemu dają ukojenie m.in. osobom skarżącym się na bezsenność. Oprócz tego mają także bardzo istotne właściwości zdrowotne. Obecność w wodach termalnych tak dużej ilości mikroskładników i minerałów skutkuje m.in. oddziaływaniem na poprawę przemiany materii, regulację hormonów, regulację tętna i przeciwdziałanie chorobom układu krążenia i układu krwionośnego, a także łagodzą bóle mięśniowe. Woda termalna, dzięki zawartości w niej wapnia, pomaga także w łagodzeniu skórnych reakcji alergicznych. Pomaga także w walce z trądzikiem.

Jak więc widać, wybranie się na pobyt w górskim aquaparku, w którym istnieje możliwość zażycia kąpieli termalnej, to nie tylko pomysł na odpoczynek oraz właściwe zregenerowanie swojego organizmu po wcześniejszych górskich wędrówkach, ale także sposób na poprawienie swojego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(