blank
blank

Wpisy

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

Wielkanoc w górach. Święta w góralskiej atmosferze

Typ wycieczki: nie wybrano kategorii!
wielkanoc w gorach

Rodzinne wyjazdy w trakcie najważniejszych świąt są coraz bardziej popularne wśród Polaków. Większość osób, które decydują się na zorganizowanie takich świątecznych wypadów, chce po prostu jak najlepiej wykorzystać te kilka dodatkowych dni urlopu i jeszcze lepiej doładować swoje baterie przed zbliżającym się powrotem do pracy. Nie wiadomo dlaczego, ale dla dużej ilości osób głównym terminem świątecznych, rodzinnych wyjazdów były zawsze święta Bożego Narodzenia, w trakcie których bardzo miło zawsze było udać się np. w góry, gdzie dużo lepiej można poczuć świąteczną atmosferę, dzięki zazwyczaj dużej ilości śniegu. W ostatnich latach coraz popularniejsze są jednak również rodzinne wyjazdy wielkanocne. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu opisujemy, dlaczego warto jest spędzić Wielkanoc w górach.

Możliwość spędzenia świąt wielkanocnych w góralskiej atmosferze!

Planując wielkanocny wypad w góry, warto jest wziąć nieco wcześniej trochę wolnego i udać się w góry jeszcze na Niedzielę Palmową. Gwarantujemy bowiem, że w górskich miejscowościach jest to zupełnie innego typu wydarzenie niż w dużych miastach. W wielu górskich miejscowościach święcone tego dnia palemki są wykonywane ręcznie. W wielu także jednocześnie odbywają się konkursy na najpiękniej zdobione palmy wielkanocne. Np. w Lipnicy Murowanej, która słynie z miejscowego konkursu na palmy, w Niedzielę Palmową odbywają się tu także koncerty folklorystyczne oraz działa jarmark wielkanocny.

Jarmarki wielkanocne są w ogóle jednym z ciekawszych miejsc do odwiedzenia jeszcze przed świętami Wielkanocy. W naszym kraju co prawda nie są one tak popularne, jak jarmarki bożonarodzeniowe, ale np. w Niemczech, w Austrii czy nawet w Czechach tradycja ich organizowania jest naprawdę bardzo długa i są to kolorowe i ciekawe wydarzenia. Na wycieczki na najciekawsze europejskie jarmarki wielkanocne można się wybrać np. z naszym biurem podróży.

Trzeba również wiedzieć, ze w górach dużo chętniej są także cały czas pielęgnowane wszystkie, w miastach nieco już zapomniane lub po prostu ignorowane, zwyczaje wielkanocne. Na pewno dużo więcej uwagi przykłada się do przygotowywania koszyczków ze święconką. Z kolei w Poniedziałek Wielkanocny dużo częściej można spotkać na ulicach panów w barwnych strojach, którzy bardzo hałasują i próbują polać wodą młode dziewczyny.

Będąc w Wielkanoc w górach na pewno warto jest też wziąć udział w uroczystościach kościelnych, przede wszystkim uczestniczyć w drodze krzyżowej.

Inne atrakcje czekające na turystów w okolicach Wielkanocy w górach

Oczywiście nie wszyscy wybierający się w Wielkanoc w góry turyści chcą uczestniczyć w świątecznych tradycjach. Na takich jednak również czeka tu wiele atrakcji. Trzeba pamiętać, że w trakcie Wielkanocy zazwyczaj jest już dużo cieplej i także w górach zaczyna się powoli robić bardziej wiosenna pogoda. Można więc to wykorzystać i udać się na jakąś górską wycieczkę, niekoniecznie bardzo wysoko.

Jeżeli jest jednak w górach jeszcze trochę śniegu, na pewno warto jest to wykorzystać i wziąć udział np. w kuligu. Nasze biuro podróży organizuje m.in. kuligi w Beskidach, kuligi w Pieninach oraz kuligi w Górach Świętokrzyskich. Jeżeli jest jeszcze w górach pokrywa śnieżna, kuligi odbywają się na saniach, jeżeli jednak już jej nie ma, wtedy można skorzystać z tzw. zielonych kuligów na bryczkach. Udanym zwieńczeniem każdego kuligu jest ognisko, w którego trakcie można posłuchać gry kapeli góralskiej oraz spróbować pysznych góralskich potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(