blank
blank

Wpisy

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

Spacer w koronach drzew. Czym jest popularna Bachledka?

Typ wycieczki: nie wybrano kategorii!
stolicy polskich Pienin

Bachledka to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych, czekających na osoby przyjeżdżające do słowackiej części Pienin. Jest to umieszczony nad koroną drzew drewniany chodnik, znajdujący się w miejscowości Zdziar, która jest oddalona około 60 km od schroniska Orlica w Szczawnicy. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opiszemy Bachledkę i przekonamy czytelników, że spacer w koronach drzew naprawdę jest bardzo ciekawym przeżyciem.

Informacje ogólne na temat Bachledki

Bachledka znajduje się niedaleko stolicy polskich Pienin, czyli Szczawnicy. W zależności od warunków pogodowych oraz od ruchu na drodze, dojazd do Zdziaru nie powinien zająć dłużej niż 1-1,5 godziny. Miejscowość ta znajduje się w Dolinie Bachledowej. Jej główna atrakcja turystyczna, czyli będący tematem naszego wpisu na blogu chodnik w koronach drzew, umieszczony jest na grzbiecie pasma górskiego Magura Spiska. Po dotarciu do Doliny Bachledowej, chcąc udać się na spacer w koronach drzew musimy dostać się na górę. Możemy to zrobić wchodząc na górę samemu (wejście nie jest bardzo trudne i zajmuje około 40 minut, trzeba się jednak przygotować na to, że miejscami jest stromo wiec nie można tam wjechać wózkiem) lub korzystając z możliwości przejazdu kolejką.

Doskonałe widoki na okoliczne góry!

Sam drewniany chodnik w koronach drzew ma długość 603 metrów. Żeby móc z niego skorzystać trzeba kupić bilet. Ścieżka Bachledka prowadzi spiralnie nad drzewami. Wysokość całego szlaku wynosi aż 24 metry, dzięki czemu przechodząc nim ma się bardzo ciekawe widoki z góry. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych słowackich Pienin. Na końcu szlaku jest jeszcze umieszczona, wysoka na 32 metry, wieża widokowa, z której bardzo dobrze widać Pieniny, Tatry Bielskie oraz Spisz Polski. Jeżeli ma się szczęście i jest dobra widoczność, z wieży widokowej można także dostrzec Trzy Korony oraz zamek w Niedzicy.

Na odważniejszych turystów w wieży widokowej czeka jeszcze jedna duża atrakcja. Jest nią fantastyczna zjeżdżalnia rurowa, którą można zjechać na sam dół, czyli do miejsca startu całej wycieczki. Zjeżdżalnia ma długość aż 67 metrów i może z niej skorzystać każdy, także dzieci mające minimum 120 cm wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(