blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

WŁOCHY „W krainie Erosa Ramazzottiego”

Typ wycieczki: 9 dni, Włochy,

włochy leszek wycieczki kilkudniowe - WŁOCHY

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd przez Czechy, Austrię.

Dzień 2

Przyjazd do Włoch w godzinach porannych. Przejazd do stolicy Toskanii – FLORENCJI, w programie – Piazza del Duomo i Katedra Santa Maria del Fiore, Baptysterium, Piazza della Signoria i Palazzo Vecchio, Galeria Uffizi, słynny most złotników Ponte Vecchio, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu, przejazd do RZYMU. Zwiedzanie Wiecznego Miasta – spacer traktem historycznym, Colosseum, Fori Imperiali, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Przejazd metrem do WATYKANU – wizyta w Stolicy Apostolskiej. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Zatoki Neapolitańskiej. Przejazd na MONTE CASSINO, wizyta w Opactwie Benedyktynów – zwiedzanie klasztoru św. Benedykta oraz katedralnych dziedzińców. Przejazd na cmentarz żołnierzy gen. Andersa. Oddanie czci poległym Polakom. Przejazd do NEAPOLU przejazd główną arterią komunikacyjną miasta, poznanie jego historii oraz głównych zabytków Galeria Umberta I, Palazzo Reale, Zamek Książąt Aragońskich i Andegaweńskich, Zamek na Jajku, dzielnica Santa Lucia, port Mergellina, promenada Caracciolo. Sesja zdjęciowa na Półwyspie Posillipo – piękna panorama na całą Zatokę. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, przejazd do centrum SORRENTO, które znane jest z gajów cytrynowych i ich przetworów. Wizyta w fabryce limoncello wraz z degustacją lokalnych produktów i możliwością ich zakupu. Spacer na punkt widokowy. Przejazd pod najsłynniejszy stożek wulkaniczny, wyjazd autokarem na WEZUWIUSZ – parking górny, następnie indywidualny spacer do krateru. Przejazd do starożytnego miasta w POMPEJACH – wstęp na teren Muzeum Archeologicznego – zwiedzanie ruin z lokalnym przewodnikiem. W trakcie spaceru poznanie historii i zwyczajów starożytnych pompejańczyków oraz ruin najlepiej zachowanego rzymskiego miasta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 – 7

Pobyt wczasowo – wypoczynkowy w hotelu*** w miejscowości nad morzem tyrreńskim. Śniadania i obiadokolacje, opieka rezydenta, możliwość plażowania oraz skorzystania z wycieczek fakultatywnych, np. Wyspa Capri (ok. 75 €), Costiera Amalfitańska, Sorrento, Positano, Amalfia (ok. 45 €). Podane ceny są orientacyjne, wycieczki organizowane są przy min.20 uczestnikach.

Dzień 8

Śniadanie jako ostatnie świadczenie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez terytorium Włoch.

Dzień 9

Przejazd przez Austrie, Czechy. Przyjazd do Żywca ok. 16.00. 

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 1999 zł

Cena zawiera:
– 2 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2 i 3 os. z łazienkami w okolicach Rzymu, 4 noclegi w hotelu *** w pokojach 2 i 3 os. z łazienkami nad Morzem Tyreńskim, 6 śniadań i 6 obiadokolacji,
– ubezpieczenie w Axa (NNW, KL, bagaż),
– przejazd komfortowym autokarem (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja)
– opiekę licencjonowanego pilota.
UWAGI
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, bilety komunikacji miejskiej, opłaty wjazdowe, miejscowi przewodnicy ok. 90 EUR, taksa klimatyczna 1-2,50 EUR/dzień/osoba* opłaty nieobligatoryjne: serwis plażowy (leżaki parasole – ok. 8 -12 EUR/komplet/dzień), wycieczki fakultatywne wg programu* kolejność zwiedzania w poszczególnych miastach może ulec zmianie.
– obowiązkowa dopłata do systemu Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup) 12 EUR / os.
Opcje: dopłata do pokoju 1 osobowego (cena do ustalenia)

Wycieczka objazdowa Włochy Kraina Ramazzottiego 9 dni doc1 212x300 - WŁOCHY Wycieczka objazdowa Włochy Kraina Ramazzottiego 9 dni doc2 212x300 - WŁOCHY

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(