blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

WŁOCHY „Sycylia Zwana Wyspą Słońca i Włochy Południowe”

Typ wycieczki: 12 dni, Włochy,

włochy leszek wycieczki kilkudniowe - WŁOCHY „Sycylia Zwana Wyspą Słońca i Włochy Południowe”

Dzień 1

6.00 – wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch na nocleg do hotelu w okolicach Padwy.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Vicenzy, zwiedzanie miasta rozsławionego przez pochodzącego z XVI w. architekta Palladio, w programie m.in. Katedra, zabytkowe pałace, wzgórze Monte Berico. Następnie dojazd do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Neapolu, zwiedzanie, w programie m.in. panoramiczny objazd miasta, Katedra Św. Januarego, stare miasto, dzielnica królewska. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd na przeprawę promową do Mesyny, miasta położonego w północno-wschodniej części Sycylii. Dojazd do hotelu w okolicach Taorminy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Katanii, malowniczo położonej u podnóża Etny. W programie m.in. najstarsza dzielnica miasta Piazza del Duomo z fontanną słonia, Katedra z XII w. z kaplicą i relikwiami Św. Agaty, Teatro Romano, targ rybny. Następnie przejazd do Taorminy, zwanej „perełką Sycylii„. W programie zwiedzanie m.in. katedry, Teatro Greco-Romano – malowniczo położonych ruin starożytnego amfiteatru, spacer po uroczych uliczkach i zaułkach jak z malowniczego obrazu. Przejazd do hotelu w okolicach Taorminy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 

Po śniadaniu całodzienna wycieczka na Etnę, najwyższy czynny wulkan Europy. Dla chętnych wjazd kolejką lub jeepami na szczyt wulkanu (dodatkowy koszt około 60 EUR), piesza wycieczka na kratery „Małe i Wielkie Sylwestry„. Powrót do hotelu w okolicach Taorminy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 

Po śniadaniu przejazd do Syrakuz, w programie m.in. Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, stare miasto na wyspie Ortigia, Amfiteatr grecki z V w., Latomia del Paradiso z grotą zwaną uchem Dionizosa, Zamek Maniace z XIII w., Kościół św. Łucji, patronki Syrakuz. Następnie przejazd do Cefalu, miasteczka zwanego Perłą Morza Tyrreńskiego, leżącego u stóp skały La Rocca. Zwiedzanie m.in. średniowiecznej Katedry z mozaiką Chrystusa Pantokratora, wybudowanej przez króla Sycylii, Rogera II, jako podziękowanie za uratowanie życia. Przejazd do hotelu w okolicach Palermo. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Katedry Santa Maria Nuova w Monreale, ze wspaniałymi mozaikami i krużgankami, uznawanej za najwybitniejsze dzieło sztuki sycylijsko-normańskiej. Następnie przejazd do Palermo – stolicy Sycylii. Zwiedzanie, w programie m.in. Pałac Królewski zwany Pałacem Normanów ze słynną Kaplicą Zamkową z XII w., romańskie Kościoły San Cataldo i San Giovanni degli Eremiti, Kościół Della Martorana, Kościół S. Maria dei Miracoli, barokowy Plac Vigliena, Teatr Massimo, historyczne zabudowania Monte Pellegrino z Sanktuarium Św. Rozalii, patronki Palermo. Powrót do hotelu w okolicach Palermo. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do Milazzo na przeprawę statkiem na jedną z siedemnastu Wysp Liparyjskich, pochodzenia wulkanicznego. Krótkie zwiedzanie jednej z największych wysp i stolicy archipelagu Lipari. Czas wolny na plażowanie. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Milazzo. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 

Po śniadaniu przejazd na przeprawę promową z Mesyny do Villa San Giovanni. Następnie dalsza jazda do Alberobello, zwiedzanie niezwykłego miasteczka z jedynymi w Europie domkami trulli z kamiennymi dachami w kształcie stożka. Przejazd do hotelu w okolicach Alberobello. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd do Bari, krótkie zwiedzanie miasta związanego z królową Boną. Przejazd do hotelu w okolicach Rimini. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Włochy, Austrię w kierunku kraju. Powrót do Żywca około godz. 23.00.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 2899 zł/os.

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC)
– zakwaterowanie: 11 noclegów w hotelach *** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
– wyżywienie: 11 śniadań kontynentalnych, 10 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
– ubezpieczenie w Axa (KL + NW + bagaż)
– opieka licencjonowanego pilota podczas całej wycieczki
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (cena do ustalenia)

Wycieczka Sycylia Włochy Południowe 12 dni doc1 212x300 - WŁOCHY „Sycylia Zwana Wyspą Słońca i Włochy Południowe” Wycieczka Sycylia Włochy Południowe 12 dni doc2 212x300 - WŁOCHY „Sycylia Zwana Wyspą Słońca i Włochy Południowe” Wycieczka Sycylia Włochy Południowe 12 dni doc3 212x300 - WŁOCHY „Sycylia Zwana Wyspą Słońca i Włochy Południowe”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(