blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

WŁOCHY „Perły Toskanii”

Typ wycieczki: 6 dni, Włochy,

włochy leszek wycieczki kilkudniowe - WŁOCHY „Perły Toskanii”

Dzień 1 

15:00 wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

Dzień 2

Przyjazd do SIENY, miasta które według łacińskiego motta miasta „Cor magis tibi Sena pandit” – otwiera dla ciebie swoje wielkie serce. Zwiedzanie Piazza del Campo, na którym rozgrywany jest słynny wyścig Palio, Pałac Miejski (Palazzo del Comune) z wieżą Torre del Mangia, plac Piazza Duomo z majestatyczną Katedrą w stylu romańsko-gotyckim. Spacer po rynku w kształcie muszli oraz zaułkach starego miasta, przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do LUKKI, miasta słynnego ze swoich murów, kościołów i wież które razem tworzą jedno z najlepiej zachowanych historycznych centrów miasta w Europie. Zwiedzanie, min. plac amfiteatru, ulica handlowa via Fillungo, Piazza Napoleone, mury obronne miasta, średniowieczne wieże Giunigi i Ore. Przejazd do PIZY. W programie zwiedzanie Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (oglądana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie dwieście lat. Obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie SAN GIMIGNANO – miasta, zwanego „Manhattanem średniowiecza„. Zobaczymy min. słynne kamienne wieże San Gimignano i fortecę. Przejazd do MONTERIGGIONI – spacer po klimatycznym średniowiecznym miasteczku otoczonym murem; podziwianie toskańskiego krajobrazu oraz wyjątkowej architektury, którą opisywał Dante Alighieri w „Piekle“ Boskiej Komedii. Następnie wyjazd do serca Toskanii, regionu CHIANTI słynącego z wybornych win. Przejazd trasą pełną najpiękniejszych pejzaży w Toskanii z winnicami, miastami na wzgórzach, alejami cyprysowymi. Krótkie zwiedzanie miejscowości GREVE IN CHIANTI i RADDA IN CHIANTI, miejscowości uważanej za stolicę Chianti. Wizyta w winnicy z możliwością zakupu i degustacji win, miejscowego chleba, oliwy i innych specjałów. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do FLORENCJIkolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum, m. in. Kościół Santa Croce – św. Krzyża – miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji – gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Tuż przy katedrze znajduje się Wieża Giotta i Baptysterium. W programie zwiedzania również Ponte Vecchio zwany Mostem Złotników. Czas wolny na ostatnie pamiątkowe zakupy. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Dzień 6

Przyjazd do Żywca w godzinach południowych.

Cena od 1260 zł/os.

Cena zawiera:
– przejazd komfortowym autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja),
– zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu *** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami),
– wyżywienie: 3 śniadania kontynentalne, 4 obiadokolacje,
– opiekę licencjonowanego pilota
– ubezpieczenie w Axa (KL + NW + bagaż)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (500 PLN)
Cena nie zawiera: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, biletów komunikacji miejskiej, opłat wjazdowych i parkingów (orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie ok. 95 €/ os.), opłaty klimatycznej – płatnej w hotelu 1 € – 2,50 €/os./dzień (płatne na miejscu w hotelu), napoi do obiadokolacji. Warto mieć przy sobie drobne € na toaletę, kawę.

Wycieczka objazdowa Włochy Toskania 6 dni doc1 212x300 - WŁOCHY „Perły Toskanii” Wycieczka objazdowa Włochy Toskania 6 dni doc2 212x300 - WŁOCHY „Perły Toskanii”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(