blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

WŁOCHY „City Break: Wenecja i Padwa”

Typ wycieczki: 4 dni, Włochy,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Wenecji. Transfer do hotelu w Mestre i zakwaterowanie. Popołudnie w Wenecji – spacer nad kanałami do Mostu Rialto malowniczo przerzuconego nad Canale Grande. W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Wenecji to ok. 15-20 €, w Mestre ok. 10-15 €).Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Wenecji – w programie m.in: Plac św. Marka, który Napoleon uznał za najpiękniejszy salon Europy, przy którym znajduje się najważniejszy zabytek Wenecji – poświęcona patronowi miasta Bazylika św. Marka. Zwiedzanie świątyni wzorowanej na kościołach Konstantynopola, w której ogromne wrażenie robią unikatowe mozaiki oraz Pala d’Oro (Złoty Ołtarz) – prawdziwe arcydzieło bizantyjskiej sztuki jubilerskiej. Spacer wzdłuż nabrzeża i legendarny Most Westchnień, łączący dawne więzienie z przepięknym Pałacem Dożów, który stanowi niekwestionowaną perłę weneckiego gotyku. Wieża Zegarowa z postaciami Maurów bijącymi w dzwon oraz weneckim lwem. Budynki Prokuracji oraz Caffe Florian – najstarsza działająca kawiarnia we Włoszech. Rejs po wyspach weneckich – słynąca z produkcji szkła wyspa Murano, kolorowa wyspa Burano, z której pochodzą najpiękniejsze włoskie koronki oraz niewielka wysepka Torcello, gdzie znajdują się pozostałości po pierwszych osadnikach laguny. W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę do pobliskiej Padwy – niezwykle uroczego miasta, związanego
z życiem św. Antoniego. W Padwie zwiedzimy Bazylikę św. Antoniego, w której znajduje się grób świętego oraz zajrzymy na dziedziniec Uniwersytetu, na którym wykładał Galileusz, a studiował Kopernik. Spacer przez Piazza della Frutta oraz Piazza delle Erbe, przy którym znajduje się XIX-wieczna Caffe Pedrocchi, zwana kawiarnią bez drzwi. Dla chętnych wizyta w Kaplicy Scrovegnich, ozdobionej bezcennymi freskami Giotta (ok. 8 €, wejście w miarę dostępności biletów). Jeśli czas pozwoli zajrzymy też na Plac Prato della Valle – największy plac miejski we Włoszech. Po południu przejazd pociągiem do centrum Wenecji i dalsze zwiedzanie – pierwsza w Europie Dzielnica Żydowska – spacer malowniczymi uliczkami weneckiego getta, wśród charakterystycznych wysokich domów oraz Hiszpańska Synagoga, działająca nieprzerwanie od 1550 r. W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

 

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i złożenie bagażu. Przejazd na zwiedzanie Wenecji: Bazylika Santa Maria della Salute, zbudowana jako wotum dziękczynne po epidemii dżumy, która dotknęła Wenecję na początku XVII wieku, pozbawiając życia 1/3 mieszkańców. Dla chętnych rejs gondolą po weneckich kanałach (ok. 80-100 €/gondolę). W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania weneckich specjałów kulinarnych, np. małych przekąsek cicchetti veneziani, odpowiednika hiszpańskich tapas (ok. 1,5-2 €/szt) oraz prosecco – wina musującego pochodzącego z okolic Wenecji (ok. 3 €/kieliszek w knajpce). Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Informacja o bagażu:

Cena naszych wycieczek zawiera jedynie bagaż podręczny, którego wymiar i wagę określa linia lotnicza operująca na danej trasie. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.). Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

Rezerwacja miejsc w samolocie: 

Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Wykupienie miejsc premium w zależności od dostępności na danym locie – szczegóły w zakładce Linie Lotnicze. 

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 1850 zł/os.

Cena zawiera:
-przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
-bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
-transfer lotnisko – hotel – lotnisko
-zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 3 śniadania
-opieka licencjonowanego pilota
-ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP
i bagaż do 1.000 zł)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).

Wycieczka Włochy City Break Wenecja Padwa 4 dni doc1 212x300 - WŁOCHY „City Break: Wenecja i Padwa” Wycieczka Włochy City Break Wenecja Padwa 4 dni doc2 212x300 - WŁOCHY „City Break: Wenecja i Padwa” Wycieczka Włochy City Break Wenecja Padwa 4 dni doc3 212x300 - WŁOCHY „City Break: Wenecja i Padwa”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(