blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

WŁOCHY „City Break: Wenecja i Padwa”

Typ wycieczki: 5 dni, Włochy,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Wenecji. Transfer do hotelu w Mestre, zakwaterowanie i nocleg.

Uwaga! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

Dzień 2-3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Wenecji – w programie m.in.: spacer wzdłuż nabrzeża
i legendarny Most Westchnień, łączący dawne więzienie z przepięknym Pałacem Dożów, który stanowi niekwestionowaną perłę weneckiego gotyku. Plac św. Marka, który Napoleon uznał za najpiękniejszy salon Europy, przy którym znajduje się najważniejszy zabytek Wenecji – poświęcona patronowi miasta Bazylika św. Marka. Zwiedzanie świątyni wzorowanej na kościołach Konstantynopola, w której ogromne wrażenie robią unikatowe mozaiki oraz Pala d’Oro (Złoty Ołtarz) – prawdziwe arcydzieło bizantyjskiej sztuki jubilerskiej. Wieża Zegarowa z postaciami Maurów bijącymi w dzwon oraz weneckim lwem. Budynki Prokuracji oraz Caffe Florian – najstarsza działająca kawiarnia we Włoszech. Dla chętnych wejście na dzwonnicę św. Marka (ok. 8 €), skąd roztacza się wspaniały widok na Lagunę Wenecką. Przejście przez Campo Santa Maria Formosa – jeden z dużych weneckich placów otoczony renesansowymi pałacami oraz placyk św. Jana i Pawła z pomnikiem Bartolomeo Colleoni’ego, uważanym za najpiękniejszy pomnik konny świata. Spacer nad kanałami do Mostu Rialto malowniczo przerzuconego nad Canale Grande. Bazylika Santa Maria della Salute, zbudowana jako wotum dziękczynne po epidemii dżumy, która dotknęła Wenecję na początku XVII wieku, pozbawiając życia 1/3 mieszkańców. Rejs po wyspach weneckich – słynąca z produkcji szkła wyspa Murano, kolorowa wyspa Burano,
z której pochodzą najpiękniejsze włoskie koronki oraz niewielka wysepka Torcello, gdzie znajdują się pozostałości po pierwszych osadnikach laguny.

Dla chętnych rejs gondolą po weneckich kanałach (ok. 80-100 €/gondolę) oraz wizyta w Bazylice Santa Maria Gloriosa dei Frari – kompleksie klasztornym, związanym z zakonem Franciszkanów,
w którym znajduje się grób Tycjana oraz jego obraz Wniebowzięcie.

W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania weneckich specjałów kulinarnych, np. małych przekąsek cicchetti veneziani, odpowiednika hiszpańskich tapas (ok. 1,5-2 €/szt) oraz prosecco – wina musującego pochodzącego z okolic Wenecji (ok. 3 €/kieliszek w knajpce). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Wenecji to ok. 15-20 €, w Mestre ok. 10-15 €).Wieczorami powrót do hotelu i nocleg. 

Dzień 4

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę do pobliskiej Padwy – niezwykle uroczego miasta, związanego
z życiem św. Antoniego. W Padwie zwiedzimy Bazylikę św. Antoniego, w której znajduje się grób świętego oraz zajrzymy na dziedziniec Uniwersytetu, na którym wykładał Galileusz, a studiował Kopernik. Spacer przez Piazza della Frutta oraz Piazza delle Erbe, przy którym znajduje się XIX-wieczna Caffe Pedrocchi, zwana kawiarnią bez drzwi. Dla chętnych wizyta w Kaplicy Scrovegnich, ozdobionej bezcennymi freskami Giotta (ok. 8 €, wejście w miarę dostępności biletów). Jeśli czas pozwoli zajrzymy też na Plac Prato della Valle – największy plac miejski we Włoszech. Po południu przejazd pociągiem do centrum Wenecji i dalsze zwiedzanie – pierwsza w Europie Dzielnica Żydowska – spacer malowniczymi uliczkami weneckiego getta, wśród charakterystycznych wysokich domów oraz Hiszpańska Synagoga, działająca nieprzerwanie od 1550 r. W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Informacja o bagażu: 

Cena naszych wycieczek zawiera jedynie bagaż podręczny, którego wymiar i wagę określa linia lotnicza operująca na danej trasie. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.). Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

Rezerwacja miejsc w samolocie:

Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Wykupienie miejsc premium w zależności od dostępności na danym locie – szczegóły w zakładce Linie Lotnicze.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 1950 zł/os.

Cena zawiera:
-przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
-bagaż podręczny (Uwaga! Dla wylotów z Warszawy – cena zawiera również bagaż główny o wadze 23 kg / przy wylotach z pozostałych miast – cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
-transfer lotnisko – hotel – lotnisko
-zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 4 śniadania
-opieka licencjonowanego pilota
-ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP
i bagaż do 1.000 zł)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).

Wycieczka Włochy City Break Wenecja Padwa 5 dni doc1 212x300 - WŁOCHY „City Break: Wenecja i Padwa” Wycieczka Włochy City Break Wenecja Padwa 5 dni doc2 212x300 - WŁOCHY „City Break: Wenecja i Padwa” Wycieczka Włochy City Break Wenecja Padwa 5 dni doc3 212x300 - WŁOCHY „City Break: Wenecja i Padwa”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(