blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

WŁOCHY „City Break: Neapol”

Typ wycieczki: 5 dni, Włochy,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Neapolu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. 

Uwaga! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

Dzień 2

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Neapolu – w programie m.in.: jeden z największych placów we Włoszech – rozległy Piazza del Plebiscito; Pałac Królewski z fasadą ozdobioną posągami neapolitańskich władców – spacer przez pałacowe dziedzińce; spacer po labiryncie uliczek starego miasta; wzorowana na mediolańskim pasażu, neoklasycystyczna Galeria Umberto I z pięknym szklano-stalowym dachem; Kościół Pio Monte da Misericordia, gdzie znajduje się jeden z obrazów Caravaggia – wspaniałe płótno Siedem uczynków miłosierdzia. Architektoniczny symbol miasta – Castel Nuovo, pełniący dziś funkcję ratusza; marmurowy Łuk Triumfalny zwieńczony figurą Michała Archanioła. Katedra św. Januarego, poświęcona patronowi miasta, który ma chronić Neapol przed wszelkimi nieszczęściami. Uliczka San Gregorio Armeno, przy której znajdują się warsztaty rzemieślników tworzących kolorowe neapolitańskie szopki bożonarodzeniowe. Tajemnicza Kaplica San Severo
z unikatową rzeźbą Chrystusa spowitego całunem. Spacer nadmorską promenadą, na końcu której stoi Castel dell’Ovo, z którym związana jest miejska legenda o Wergiliuszu i jajku. Neapolitańskie metro, które sukcesywnie zamieniane jest w ogromną podziemną galerię sztuki nowoczesnej; stacja Toledo, uznana za najpiękniejszą stację metra na świecie. W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania lokalnych specjałów kulinarnych, np. margherity, czyli najsłynniejszej neapolitańskiej pizzy (ok. 5-8 €); paranzy – dania ze smażonych ryb i owoców morza (ok. 10-15 €); kruchych ciasteczek sfogliatelle serwowanych do cappuccino (ok. 2-3 €); grafy neapolitańskich pączków z ciasta ziemniaczanego, czy mozzarelli di buffala – prawdziwej mozzarelli z mleka bawolic (ok. 3-5 €). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Neapolu to ok. 15 €). Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę do Pompei – miasta, które podczas wybuchu Wezuwiusza w 79 r. zostało przykryte kilkumetrową warstwą popiołów wulkanicznych. Przejście przez Bramę Morską
i zwiedzanie wykopalisk, dzięki którym dziś wiemy jak wyglądało życie w miastach Cesarstwa Rzymskiego – m.in. antyczne Forum, Bazylika i Świątynia Apollina, termy miejskie, ruiny amfiteatru, który mógł pomieścić nawet 20 tysięcy widzów oraz domy mieszkalne, ozdobione pięknymi freskami i mozaikami. Następnie przejazd kolejką wąskotorową do Sorrento – miasteczka, które słynie z pięknych widoków
na Zatokę Neapolitańską.

Spacer po zabytkowym XV-wiecznym centrum i czas wolny na podziwianie krajobrazu. Dla chętnych degustacja limoncello – cytrynowego likieru pochodzącego z regionu Kampania (ok. 5 €). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę na Wybrzeże Amalfitańskie, uważane za najpiękniejszy fragment włoskiego wybrzeża. W programie spokojne zwiedzanie najbardziej malowniczych miasteczek regionu Kampania: Amalfi – kolorowe miasteczko położone na stromym wybrzeżu, pełne kwiatów, niewielkich placyków, uroczych kafejek i wąskich uliczek. Zwiedzanie Katedry św. Andrzeja, spacer po centrum, czas wolny na spacer po uliczkach Amalfi. Ravello – miasteczko, z którego roztaczają się fantastyczne widoki na Wybrzeże Amalfitańskie, spacer po mieście i wizyta w Willi Rufolo z pięknymi ogrodami Ravello.

Jeśli warunki drogowe na to pozwolą – przejazd trasą widokową do Positano. Positano to dawna osada rybacka, słynąca obecnie z pięknej, piaszczystej plaży, labiryntu wąskich uliczek oraz Katedry Santa Maria Assunta o charakterystycznej mozaikowej kopule. W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Informacja o bagażu:

Cena naszych wycieczek zawiera jedynie bagaż podręczny, którego wymiar i wagę określa linia lotnicza operująca na danej trasie. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.). Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

Rezerwacja miejsc w samolocie:

Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Wykupienie miejsc premium w zależności od dostępności na danym locie – szczegóły w zakładce Linie Lotnicze.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 2150 zł/os.

Cena zawiera:
-przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
-bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
-transfer lotnisko – hotel – lotnisko
-transfer busem/autokarem w 4 dniu wycieczki
-zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 4 śniadania
-opieka licencjonowanego pilota
-ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP
i bagaż do 1.000 zł)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).

Wycieczka Włochy City Break Neapol 5 dni doc1 212x300 - WŁOCHY „City Break: Neapol” Wycieczka Włochy City Break Neapol 5 dni doc2 212x300 - WŁOCHY „City Break: Neapol” Wycieczka Włochy City Break Neapol 5 dni doc3 212x300 - WŁOCHY „City Break: Neapol”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(