blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

WIELKA BRYTANIA „City Break: Londyn”

Typ wycieczki: 4 dni, Wielka Brytania,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Londynu. Transfer do hotelu
i złożenie bagażu. Krótki czas wolny na odpoczynek i wyjście na zwiedzanie Londynu – spacer po centrum Londynu: Trafalgar Square z kolumną Nelsona strzeżoną przez cztery ogromne lwy, jedna z głównych arterii miasta – Oxford Street, West End, Piccadilly Circus z charakterystycznymi reklamami świetlnymi oraz figurką Anterosa oraz otoczony teatrami Leicester Square. W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Londynie to ok. 15 £). Wieczorem powrót do hotelu, zakwaterowanie
i nocleg.

Dzień 2-3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Londynu – w programie m.in.: Tower of London – wspaniała średniowieczna twierdza, która w przeciągu swej niemal 1000-letniej historii pełniła funkcję m.in. więzienia
i pałacu; Królewski Skarbiec, w którym przechowywane są bezcenne klejnoty koronne oraz największe brylanty świata; Biała Wieża ze zbrojownią i galerią broni oraz słynny Tower Bridge – jeden z symboli Londynu i najpiękniejszy z mostów nad Tamizą. Znajdująca się w sercu City, monumentalna Katedra św. Pawła, zaprojektowana przez Christophera Wrena jako symbol odrodzenia się Londynu. Downing Street, przy której pod numerem 10 znajduje się siedziba premiera Wielkiej Brytanii. Jeden z najpiękniejszych parlamentów świata – neogotycki Pałac Westminsterski z Wieżą Zegarową i słynnym Big Benem. Majestatyczne Opactwo Westminsterskie – kościół koronacyjny królów oraz miejsce pochówku władców i osób szczególnie zasłużonych dla Korony. Zwiedzanie Opactwa, w którym można zobaczyć m.in. krzesło koronacyjne z 1301 roku, Zakątek Poetów poświęcony najważniejszym brytyjskim pisarzom oraz grobowiec królowej Elżbiety I. Spacer przez St. James Park, gdzie nad jednym ze stawów znajduje się popularny punkt widokowy, do Pałacu Buckingham, który jest oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów i dla Brytyjczyków stanowi symbol ich ojczyzny. Covent Garden, gdzie spotykają się uliczni artyści oraz londyńskie China Town. Wizyta w British Museum, słynącym ze swych starożytnych zbiorów, wśród których znajdują się m.in. bezcenny Kamień
z Rosetty, który pozwolił na odczytanie hieroglifów.

Dla chętnych wieczór w tradycyjnym angielskim pubie (piwo ok. 4 £/pintę), wyjście na jeden
z kilkudziesięciu musicali granych w teatrach na West Endzie (ok. 40-50 £ w zależności od spektaklu, powrót ze spektaklu we własnym zakresie), wizyta w niezwykle popularnym Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud (ok. 35 £) oraz przejażdżka London Eye – najsłynniejszym młyńskim kole świata (ok. 25 £).
W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów brytyjskich kuchni, np. fish&chips, czyli ryba z frytkami, która najlepiej smakuje kupione w barze i zapakowane w tradycyjną gazetę (ok. 7-8 £);
z pozoru hinduskiego dania chicken tikka masala, które słynny szef kuchni Gordon Ramsay nazwał narodowym daniem Brytyjczyków (ok. 10-12 £); najlepszych steków wołowych (ok. 20 £ w steakhouse) czy pochodzącego z okolic Londynu deseru Eton Mess – słodkiego bałaganu złożonego z bitej śmietany, pokruszonych bez i owoców (ok. 6 £). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i złożenie bagażu. Wyjście na zwiedzanie Londynu:  Galeria Narodowa, w której zgromadzono bezcenną kolekcję obrazów impresjonistów brytyjskich oraz kilka dzieł Van Gogha, m.in. słynne Słoneczniki. W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Po południu odbiór bagażu, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Informacja o bagażu: 

Cena naszych wycieczek zawiera jedynie bagaż podręczny, którego wymiar i wagę określa linia lotnicza operująca na danej trasie. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.). Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

Rezerwacja miejsc w samolocie:

Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Wykupienie miejsc premium w zależności od dostępności na danym locie – szczegóły w zakładce Linie Lotnicze. 

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 1950 zł/os.

Cena zawiera:
-przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
-bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
-transfer lotnisko – hotel – lotnisko
-transfer busem/autokarem w 3 dniu wycieczki
-zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 3 śniadania
-opieka licencjonowanego pilota
-ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).

Wycieczka Wielka Brytania City Break Londyn 4 dni doc1 212x300 - WIELKA BRYTANIA „City Break: Londyn” Wycieczka Wielka Brytania City Break Londyn 4 dni doc2 212x300 - WIELKA BRYTANIA „City Break: Londyn” Wycieczka Wielka Brytania City Break Londyn 4 dni doc3 212x300 - WIELKA BRYTANIA „City Break: Londyn”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(