blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

WIELKA BRYTANIA „City Break: Edynburg”

Typ wycieczki: 4 dni, Wielka Brytania,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Edynburga. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Uwaga! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

Dzień 2-3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Edynburga – w programie m.in.: wulkaniczne Wzgórze Zamkowe, z którego roztacza się piękny widok na stare miasto i Zamek Edynburski – jedna z najstarszych i najpotężniejszych fortec na terenie Wielkiej Brytanii i niekwestionowany symbol całej Szkocji. Zwiedzanie Zamku – w programie m.in. królewskie komnaty, sala, w której wystawione są szkockie insygnia koronne oraz Kamień Przeznaczenia; Kaplica Małgorzaty; zamkowe podziemia i mury obronne

-Spacer Royal Mile – głównym traktem edynburskiej starówki, wzdłuż którego wyrastają wysokie na kilka pięter kamienice. Przejście przez Victoria Street, gdzie w zabudowanie doskonale widać kolejne etapy budowy miasta na Grassmarket – dawne miejsce publicznych egzekucji, dziś urokliwy placyk otoczony zabytkowymi budynkami. Holyrood Palace – oficjalna siedziba brytyjskich władców (zwiedzanie
z zewnątrz) i nowoczesny, kontrowersyjny budynek szkockiego Parlamentu. Niewielki pomnik Greyfriers Bobby’ego, najwierniejszego psa świata, który po śmierci swojego pana czuwał przy jego grobie przez kolejne 14 lat. Britannia – ukochany jacht Jej Królewskiej Mości, zacumowany w dzielnicy Leith. Spacer przez Princess Street, pomnik Scotta i wejście na punkt widokowy, z którego roztacza się fantastyczna panorama miasta, park z Pomnikiem Misia Wojtka, który służył w Armii Andersa w stopniu kaprala
i walczył pod Monte Cassino. Poświęcone bohaterom wojen napoleońskich wzgórze Calton Hill. Wycieczka do wsi Roslin, gdzie znajduje się słynna Kaplica Rosslyn, nazywana Biblią w kamieniu, w której według legendy swoje skarby i tajemnice mieli ukryć templariusze i masoni

Dla chętnych wizyta w Whisky Heritage Centre – zwiedzanie oraz degustacja (ok. 14-24 £, w zależności od wybranej opcji) oraz wyjście do typowego szkockiego pubu (cena piwa to ok. 4 £/pintę)

W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów szkockiej kuchni, np. haggisu – tradycyjnego przysmaku z owczych podrobów, o którym Szkoci piszą wiersze i który ma swoje własne święto (ok. 10 £); fish&chips, które w Edynburgu podaje się z puree z zielonego groszku (ok. 12-15 £); szkockiego deseru cranachan na bazie bitej śmietany, płatków owsianych i owoców (ok. 5 £) czy kanapek z wieprzowiną w Oink – ulubionym barze mieszkańców Edynburga (ok. 3-7 £).

W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Edynburgu to ok. 15 £). Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Informacja o bagażu:

Cena naszych wycieczek zawiera jedynie bagaż podręczny, którego wymiar i wagę określa linia lotnicza operująca na danej trasie. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.). Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

Rezerwacja miejsc w samolocie:

Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Wykupienie miejsc premium w zależności od dostępności na danym locie – szczegóły w zakładce Linie Lotnicze.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 2250 zł/os.

Cena zawiera:
– przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
– bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
– transfer lotnisko – hotel – lotnisko
– transfer busem/autokarem w 3 dniu wycieczki
– zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 3 śniadania
– opieka licencjonowanego pilota
– ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).
Cena nie zawiera: biletów

Wycieczka Wielka Brytania City Break Edynburg 4 dni doc1 212x300 - WIELKA BRYTANIA „City Break: Edynburg” Wycieczka Wielka Brytania City Break Edynburg 4 dni doc2 212x300 - WIELKA BRYTANIA „City Break: Edynburg” Wycieczka Wielka Brytania City Break Edynburg 4 dni doc3 212x300 - WIELKA BRYTANIA „City Break: Edynburg”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(