blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

WĘGRY „City Break: Budapeszt”

Typ wycieczki: 5 dni, Węgry,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Budapesztu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Uwaga! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

Dzień 2-3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Budapesztu – w programie m.in.: Budapeszteński Parlament – jeden z najstarszych, najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych budynków rządowych w Europie, położony malowniczo nad samym Dunajem (zwiedzanie wnętrza, jeśli Parlament będzie otwarty dla zwiedzających), spacer naddunajską promenadą przy której znajdują się liczne rzeźby i pomniki. Spacer najbardziej znanym deptakiem Budapesztu – Vaci Utca; Plac Roosevelta i przejście strzeżonym przez lwy Mostem Łańcuchowym – pierwszym z węgierskich kamiennych mostów nad Dunajem. Wjazd na wpisane na listę UNESCO Wzgórze Zamkowe, na którym zachował się dawny układ ulic – spacer po wzgórzu, reprezentacyjny Zamek Królewski; Kościół Macieja, w którym odbywały się koronacje władców węgierskich, malownicza Baszta Rybacka, z której roztacza się wspaniały widok na Peszt. Wzgórze Gellerta o specyficznym mikroklimacie, z Cytadelą i gigantycznym Pomnikiem Wolności; Most Wolności ozdobiony figurami mitycznych turuli – ptaków, które miały doprowadzić Madziarów w miejsce, gdzie dziś znajdują się Węgry; zabytkowa Hala Targowa, w której można kupić owoce i warzywa, a także tradycyjne węgierskie wyroby. Bazylika św. Stefana, w której znajdują się relikwie św. Stefana – pierwszego króla Madziarów. Wielka Synagoga – największa synagoga w Europie, w której na organach grał niegdyś Franciszek Liszt. Przejazd najstarszą na kontynencie europejskim linią metra na Plac Bohaterów, na którym znajduje się ogromny Pomnik Milenijny w kształcie półkolistej kolumnady; pobliski Park Miejski z kamiennym pałacykiem Vajdahunyad; wpisana na listę UNESCO reprezentacyjna Aleja Andrassy, przy której znajdują się m.in. zabytkowe budynki ambasad oraz Opera Narodowa. Wyspa Małgorzaty – ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Budapesztu.

Dla chętnych rejs stateczkiem po Dunaju, podczas którego będzie można podziwiać największe zabytki miasta z perspektywy rzeki (ok. 10-12 €, w zależności od trasy, sezonu i pory dnia) oraz wieczór węgierski w tradycyjnej czardzie – kolacja z winem i pokazem folklorystycznym (ok. 30 €).

W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów węgierskiej kuchni, np. langosa – gorącego placka podawanego z kwaśną śmietaną (ok. 3 €), słynnego gulaszu (ok. 15 €), aromatycznej gulyasleves – zupy gulaszowej (ok. 8 €), czy naleśników Gundela podawanych z włoskimi orzechami i sosem czekoladowym (ok. 8 €).

W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Budapeszcie to ok. 10-15 €). Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu czas wolny do dyspozycji Uczestników. Dla chętnych możliwość wypoczynku na jednym z licznych kąpielisk termalnych w Budapeszcie. W szczególności polecamy: zabytkowe kąpielisko Szechenyi Furdo – jedno z najpiękniejszych kompleksów termalnych na całych Węgrzech (wstęp ok. 15 € – cena zawiera całodzienny wstęp na termy i szafkę), kąpielisko Gellert Furdo – wspaniale zdobiony kompleks termalny znajdujący się w słynnym hotelu Gellert (wstęp ok. 17 € – cena zawiera całodzienny wstęp na termy i szafkę) lub rozległy aquapark Palatinus , położony na wyspie Małgorzaty (wstęp ok. 10 € – cena zawiera całodzienny wstęp na termy i szafkę / termy czynne od maja 2017).Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Informacja o bagażu:

Cena naszych wycieczek zawiera jedynie bagaż podręczny, którego wymiar i wagę określa linia lotnicza operująca na danej trasie. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.). Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

Rezerwacja miejsc w samolocie:

Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Wykupienie miejsc premium w zależności od dostępności na danym locie – szczegóły w zakładce Linie Lotnicze.

Prosimy nie zapomnieć o stroju kąpielowym, klapkach i ręcznikach.

Cena od 1650 zł/os.

Cena zawiera:
-przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
-bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
-transfer lotnisko – hotel – lotnisko
-zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 3 śniadania + 3 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)
-opieka licencjonowanego pilota
-ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).
Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 60-70 € (w zależności od wielkości grupy) – kwota ta obejmuje przejazdy komunikacją miejską, wjazd kolejką na Wzgórze Zamkowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Parlament, Bazylika św. Stefana, Kościół Macieja, Synagoga) oraz lokalnych przewodników. Cena nie zawiera podatku miejskiego w wysokości 1-2 €/os/noc. Opcje dla chętnych (rejs po Dunaju, wieczór węgierski, kąpieliska) są dodatkowo płatne.
Warto mieć przy sobie drobne € na toaletę, kawę. Obowiązkowa dopłata: opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10zł / os.
Informacje dodatkowe:
-Dopłata do pokoju 1-osobowego +320 zł
-Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -100 zł
-Gwarancja niezmienności ceny +45 zł

Wycieczka Węgry City Break Budapeszt  5 dni doc1 212x300 - WĘGRY „City Break: Budapeszt” Wycieczka Węgry City Break Budapeszt  5 dni doc2 212x300 - WĘGRY „City Break: Budapeszt” Wycieczka Węgry City Break Budapeszt  5 dni doc3 212x300 - WĘGRY „City Break: Budapeszt”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(