blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

SZWECJA „City Break: Sztokholm”

Typ wycieczki: 4 dni, Szwecja,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Sztokholmu. Transfer do hotelu (shuttle bus do Dworca Centralnego + komunikacja miejska), zakwaterowanie i nocleg.

Uwaga! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

Dzień 2-3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Sztokholmu – w programie m.in.: Gamla Stan (Stare Miasto) – niewielka, lecz bardzo urokliwa sztokholmska starówka: spacer labiryntem wąskich uliczek, przy których wyrastają średniowieczne i renesansowe pałace; widowiskowa zmiana warty pod Zamkiem Królewskim – zwiedzanie Zamku oraz Skarbca, w którym znajdują się klejnoty koronne; Katedra Storkyrkan – kościół koronacyjny szwedzkich monarchów; plac Stortorget z budynkiem giełdy oraz Muzeum Nagrody Nobla, w którym przedstawiono postaci noblistów oraz samego fundatora nagrody; przejście najwęższą ze sztokholmskich uliczek i najmniejszy z pomników w mieście, zwany żelaznym chłopcem. Wyspa Rycerska – najmniejsza z wysp sztokholmskiego archipelagu, z której rozciąga się piękny widok na jezioro Malaren – Nowoczesna dzielnica Norrmalm oraz symbol miasta – Stadshuset, czyli inspirowany weneckim Pałacem Dożów Ratusz, w którym wydawane są uroczyste przyjęcia na cześć laureatów Nagrody Nobla. Reprezentacyjna promenada nadmorska Strandvagen oraz Muzeum Statku Vasa, w którym mieści się jedyny na świecie, świetnie zachowany, w pełni wyposażony XVII-wieczny okręt, który niegdyś miał być postrachem Bałtyku. Pierwszy na świecie Skansen na zielonej wyspie Djurgarden – skansen szwedzkiej architektury z czasów przed rewolucją przemysłową oraz ogród zoologiczny, w którym żyją zwierzęta typowe dla Szwecji (niedźwiedzie, wilki, renifery, łosie, itp.). Wpisany na listę UNESCO renesansowy Pałac Drottningholm, w którym mieszka szwedzka rodzina królewska. Rejs stateczkiem wycieczkowym po kanałach Sztokholmu. Dla chętnych Muzeum Zespołu ABBA, w całości poświęcone najpopularniejszemu szwedzkiemu zespołowi (ok. 20 €) oraz wyjście do jednego z niezwykle popularnych w Szwecji ice-barów (cena piwa to ok. 7-8 €/pintę).

W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów szwedzkiej kuchni, np. szwedzkich klopsików kottbullar (ok. 15-20 €), fermentowanego śledzia surstromming (ok. 12-15 €), steka z łosia czy renifera (ok. 25-30 €), gravlaxu czyli popularnego w Skandynawii marynowanego łososia (ok. 20-25 €) oraz cynamonowych bułeczek (ok. 5 €). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Sztokholmie to ok. 20-25 €). Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Informacja o bagażu:

Cena naszych wycieczek zawiera jedynie bagaż podręczny, którego wymiar i wagę określa linia lotnicza operująca na danej trasie. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.). Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

Rezerwacja miejsc w samolocie: 

Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Wykupienie miejsc premium w zależności od dostępności na danym locie – szczegóły w zakładce Linie Lotnicze.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena od 2350 zł/os.

Cena zawiera:
-przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
-bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
-transfer lotnisko – hotel – lotnisko (shuttle bus)
-zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
-wyżywienie: 3 śniadania
-opieka licencjonowanego pilota
-ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).

Wycieczka Szwecja City Break Sztokholm 4 dni doc1 212x300 - SZWECJA „City Break: Sztokholm” Wycieczka Szwecja City Break Sztokholm 4 dni doc2 212x300 - SZWECJA „City Break: Sztokholm” Wycieczka Szwecja City Break Sztokholm 4 dni doc3 212x300 - SZWECJA „City Break: Sztokholm”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(