blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

PORTUGALIA „City Break: Lizbona”

Typ wycieczki: 5 dni, Portugalia,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Lizbony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Uwaga! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

Dzień 2-3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Lizbony – w programie m.in.: spacer po dzielnicy Belem – Klasztor Hieronimitów zbudowany w podzięce za szczęśliwą wyprawę Vasco da Gamy do Indii, Wieża Belem – dawna strażnica lizbońskiego portu, a dziś jeden z symboli miasta; piękna mozaika z mapą świata oraz Pomnik Odkrywców, o charakterystycznym kształcie przypominającym żaglowiec oraz Pasteleria de Belem, gdzie spróbować można pasteis de belem – słynnych lizbońskich ciasteczek z kremem (ok. 2 €). Urokliwa dzielnica Bairro Alto (Górne Miasto) – spacer wąskimi uliczkami i przejażdżka słynnym żółtym tramwajem nr 28, przerwa na kawę w stylowej kawiarni Brasileira, gdzie można spróbować piekielnie mocnej kawy bica (ok. 2-3 €). Klasycystyczna dzielnica Baixa (Dolne Miasto) uważana za wizytówkę Lizbony, tradycyjne miejsce spotkań mieszkańców miasta – Praca Rossio, rozległy Praca Comercio z Łukiem Triumfalnym i konnym pomnikiem króla Józefa I, historyczna Winda Santa Justa, spacer przez wyłożone mozaikami ulice. Alfama – najstarsza dzielnica Lizbony, z urokliwymi wąskimi uliczkami i domami zdobionymi azulejos, najważniejsza świątynia miasta romańska Katedra Se, skrywająca skarby o ogromnym znaczeniu sakralnym, górujący nad miastem Zamek św. Jerzego oraz punkt widokowy Santa Luzia. Dzielnica Expo 98 z największym w Europie Oceanarium, które zostało zaprojektowane tak, aby spacerując po nim, odnosić wrażenie, ze spaceruje się po dnie morskim. Mercado da Ribeira – kolorowy targ znajdujący się w XIX-wiecznej hali.

Dla chętnych – kolacja z koncertem muzyki fado w jednej z lizbońskich restauracji (ok. 40 €) W czasie zwiedzania będzie też możliwość spróbowania specjałów lokalnej kuchni, np. dań ze słynnego portugalskiego bacalhau – solonego i suszonego dorsza, w tym pasteis de bacalhau – krokietów z dorsza i ziemniaków (ok. 8-10 €); pieczonych sardynek (ok. 7-8 €) czy vinho verde – młodego zielonego wina (ok. 2-3 €/kieliszek).

W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Lizbonie to ok. 15-20 €). Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej. Po południu powrót do hotelu i nocleg.

Wycieczka fakultatywna: Cztery oblicza Portugalii.

Zapraszamy na wycieczkę po okolicach Lizbony, które są nie mniej ciekawe niż sama stolica! Na początku zajrzymy do Fatimynajwiększego portugalskiego sanktuarium. Zwiedzanie: Capelinha, stojąca w miejscu objawień Matki Bożej oraz Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Spacer po miasteczku. Przejazd do Batalhi, słynącej ze wspaniałego Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie Klasztoru, będącego arcydziełem portugalskiego gotyku: Bazylika z przyległą Kaplicą Fundatora, jedyne w swoim rodzaju Niedokończone Kaplice oraz urokliwe krużganki. Następnie przejazd do niezwykle malowniczej rybackiej wioski Nazare, położonej w zatoce otoczonej stromymi skałami. Wjazd na punkt widokowy, z którego roztacza się fantastyczny widok na ocean, a następnie czas wolny w dolnej części miasta, gdzie znajdują się liczne restauracje serwujące owoce morza.  Przejazd do urokliwego Obidos, zwanego miastem ślubów lub białym miastem – spacer po labiryncie uliczek starego miasta i wzdłuż murów miejskich oraz czas na spróbowanie ginji – tradycyjnej wiśniówki serwowanej w kieliszkach z czekolady (ok. 1-2 €). Cena wycieczki to 55 € (cena zawiera przejazd busem/autokarem oraz opiekę pilota, cena nie obejmuje wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 10-15 €). Wycieczka fakultatywna jest realizowana przy min. 10 zgłoszonych osobach.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy. Następnie przejazd do Sintry – spacer po urokliwym miasteczku i zwiedzanie pałacu Quinta da Regaleira wraz z pięknymi ogrodami i Studnią Wtajemniczenia. Po południu transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Informacja o bagażu:

Cena naszych wycieczek zawiera jedynie bagaż podręczny, którego wymiar i wagę określa linia lotnicza operująca na danej trasie. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.). Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

Rezerwacja miejsc w samolocie:

Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Wykupienie miejsc premium w zależności od dostępności na danym locie – szczegóły w zakładce Linie Lotnicze.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 2250 zł/os.

Cena zawiera:
– przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
– bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
– transfer lotnisko – hotel – lotnisko
– zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu 3*/ 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 4 śniadania + 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)
– opieka licencjonowanego pilota
– ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)

Wycieczka Portugalia City Break Lizbona 5 dni doc1 212x300 - PORTUGALIA „City Break: Lizbona” Wycieczka Portugalia City Break Lizbona 5 dni doc2 212x300 - PORTUGALIA „City Break: Lizbona” Wycieczka Portugalia City Break Lizbona 5 dni doc3 212x300 - PORTUGALIA „City Break: Lizbona”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(