blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

MALTA „City Break: Malta”

Typ wycieczki: 5 dni, Malta,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku, odprawa i przelot na Maltę. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Przejazd do Valletty i zwiedzanie maltańskiej stolicy: Katedra św. Jana Chrzciciela – najważniejszy kościół na Malcie i jednocześnie pierwsza barokowa świątynia w Europie. Zwiedzanie bogato zdobionej Katedry oraz Oratorium, które pełniło funkcję kaplicy Wielkich Mistrzów i w którym znajduje się wspaniały obraz Caravaggio Ścięcie św. Jana. Ogromny Pałac Wielkiego Mistrza, pełniący dziś funkcję siedziby prezydenta Malty, Triq ir-Repubblika – reprezentacyjna ulica Valletty, kamienice o charakterystycznych balkonach i spacer po starym mieście. Dolne i Górne Ogrody Barakka, z których roztacza się wspaniały widok na Wielki Port i maltańskie Forty. W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji na Malcie to ok. 15-20 €). Wieczorem powrót do hotelu i nocleg. Uwaga!
W zależności od godzin lotu, zwiedzanie Valletty będzie realizowane w pierwszym lub ostatnim dniu wycieczki!

Dzień 2

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę po Malcie – w programie m.in. Mosta, w której znajduje się słynna Rotunda, zwieńczona czwartą co do wielkości kopułą w Europie. Krótka wizyta w Ta’Quali, gdzie tradycyjnymi metodami wyrabia się szkło i ceramikę. Położona na wzgórzu Mdina zwana cichym miastem – dawna stolica kraju, która mimo burzliwej historii niewiele się zmieniła na przestrzeni wieków. Spacer po cytadeli, fragmenty murów obronnych oraz czas na zagubienie się w labiryncie uliczek starego miasta. Pobliski Rabat, gdzie znajdują się Katakumby św. Pawła – największe katakumby na Malcie, pochodzące z IV i V wieku, w których grzebano zarówno Żydów, jak i chrześcijan. Przejazd wzdłuż Klifów Dingli, z których roztacza się zapierający dech w piersiach widok na wysepkę Filfla (postój na punkcie widokowym) aż do kompleksu świątynnego w Hagar Qim – zwiedzanie liczących sobie ponad 4 tysiące lat świątyń. W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę na wyspę Gozo – drugą co do wielkości wyspę Republiki Maltańskiej. W programie senne miasteczko Victoria, nazwane imieniem angielskiej królowej – spacer przez pastelowe uliczki miasta do kamiennej średniowiecznej cytadeli. Następnie przejazd do Zatoki Dwejra, w której znajduje się Błękitne Okno – pocztówkowy symbol Malty. Popołudnie przeznaczone na plażowanie i wypoczynek w urokliwych, niewielkich zatoczkach Gozo. W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę do Błękitnej Groty – jednego z najpiękniejszych miejsc na całej Malcie. Rejs łódeczkami do groty, w której woda ma przepiękny lazurowy kolor (Uwaga! Rejs do Błękitnej Groty uzależniony jest od warunków pogodowych).

Następnie przejazd do portowego miasteczka Marsaxlokk, słynącego z kolorowych łódeczek zwanych luzze, ozdobionych Oczami Ozyrysa mającymi gwarantować szczęśliwe połowy lokalnym rybakom.
Po południu zapraszamy na dalsze zwiedzanie Valletty: Kościół Rozbicia Statku św. Pawła, gdzie znajdują się relikwie związane z Apostołem (m.in. ręka św. Pawła). Malta Experience – multimedialny spektakl przedstawiający wydarzenia z 5 000 lat historii Malty. Teatr Manoela, dawne siedziby zakonników oraz szpital Sacra Infirmeria.

Dla chętnych wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym, gdzie znajduje się ogromna kolekcja starożytnej ceramiki, a także wiele przedmiotów znalezionych w świątyniach i grobowcach na wyspie (ok. 5 €).

W czasie zwiedzania będzie też możliwość spróbowania dań charakterystycznych dla kuchni maltańskiej, np. potrawki z królika z warzywami (ok. 15 €), serwowanych na ciepło ciasteczek mqaret z nadzieniem daktylowym i anyżkową posypką (ok. 2 €), słodko-gorzkiego napoju kinnie (ok. 1 €), wyrobów z opuncji na czele z nalewką bajtra czy owczego sera gbejna, będącego flagowym produktem Gozo. W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Cena od: 2150 zł

Cena zawiera:
-przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
-bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
-transfer lotnisko – hotel – lotnisko
-Transfer busem/autokarem w 2 i 3 dniu wycieczki
-zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 4 śniadania
-opieka licencjonowanego pilota
-ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).

Wycieczka Malta City Break 5 dni doc1 212x300 - MALTA „City Break: Malta” Wycieczka Malta City Break 5 dni doc2 212x300 - MALTA „City Break: Malta” Wycieczka Malta City Break 5 dni doc3 212x300 - MALTA „City Break: Malta”

 

 

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(