blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

LITWA „City-Break: Wilno i Troki”

Typ wycieczki: 4 dni, Litwa,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Wilna. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Uwaga! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

Dzień 2-3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Wilna – w programie m.in.: największa i najpiękniejsza w Europie Środkowo-Wschodniej wileńska Starówka, wpisana na listę UNESCO i będąca wizytówką miasta: barokowe kamienice, dzięki którym Wilno zyskało miano najbardziej włoskiego miasta na północ od Alp; klasycystyczna Archikatedra św. Stefana i św. Władysława; ulica Zamkowa, przy której każdy dom ma swoja fascynującą historię; Zaułek Literacki ze Ścianą Literatów; Ostra Brama z Kaplicą Ostrobramską, gdzie znajduje się cudowny wizerunek Matki Boskiej. Zaułek Gotycki z Kościołem św. Anny nazywanym śpiewającym kamieniem ze względu na wspaniałą koronkową fasadę. Główna arteria miasta – Aleja Giedymina, przy której znajdują się reprezentacyjne budynki miejskie, w tym budynek Sejmu, w którym w 1990 roku Litwa jako pierwsza z republik radzieckich podpisała swą niezawisłość. Zmiana warty przed Pałacem Prezydenckim. Wjazd kolejką na Wzgórze Zamkowe z Basztą Giedymina – symbolem miasta i zrekonstruowanym Dolnym Zamkiem. Góra Trzykrzyska, z której roztacza się najpiękniejsza panorama miasta oraz Kościół św. Piotra i Pawła, uważany za najwybitniejszy przykład sztuki barokowej dawnej Rzeczpospolitej. Uniwersytet Wileński, na którym studiował Adam Mickiewicz, a wykładał Piotr Skarga – spacer przez uniwersyteckie dziedzińce i zwiedzanie Kościoła św. Janów, zwanego polskim kościołem ze względu na ogromną ilość pamiątek po wielkich Polakach. Jedna z najstarszych i najpiękniejszych nekropolii w Europie – Cmentarz na Rossie, gdzie pochowane jest serce Józefa Piłsudskiego. Republika Zarzeczańska – dzielnica wileńskiej bohemy, która może pochwalić się własną konstytucją.

Wycieczka do Troków, gdzie znajduje się średniowieczny Zamek Wielkich Książąt Litewskich, niezwykle malowniczo położony na wyspie na jeziorze Galve – zwiedzanie Zamku; zwiedzanie miasteczka, w którym żyje jeszcze społeczność Karaimów – mniejszości pochodzenia tureckiego osiadłej na Litwie za czasów księcia Witolda – spacer po ulicach z charakterystycznymi drewnianymi domkami, z których każdy ma trzy okna. Możliwość spróbowania kibinów – pierożków nadziewanych baraniną oraz krupniku – miodowo-ziołowej nalewki, na którą przepis zna tylko garstka Karaimów. Dla chętnych wjazd na taras widokowy na Wieży Telewizyjnej, skąd rozciąga się doskonały widok na miasto (6 €)

W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów kuchni litewskiej np. nadziewanych mięsem cepelinów (ok. 4-5 €), słynnych kołdunów litewskich (ok. 4-5 €) czy pieczonych czebureków – smażonych placków z różnorakim nadzieniem (ok. 3 €); prawdziwego chłodnika litewskiego (ok. 3 €), zupy grzybowej podawanej w chlebie (ok. 4-5 €); produkowanego jedynie na Litwie sera jabłkowego czy sakotis – ciasta przypominającego nasz sękacz (ok. 3 €). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji
w Wilnie to ok. 10 €). Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Cena od 1650 zł

Cena zawiera:
-przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
-bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
-transfer lotnisko – hotel – lotnisko
-transfer busem/autokarem w 3 dniu wycieczki
-zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 3 śniadania
-opieka licencjonowanego pilota
-ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).

Wycieczka Litwa City Break Wilno Troki 4 dni doc1 212x300 - LITWA „City-Break: Wilno i Troki” Wycieczka Litwa City Break Wilno Troki 4 dni doc2 212x300 - LITWA „City-Break: Wilno i Troki” Wycieczka Litwa City Break Wilno Troki 4 dni doc3 212x300 - LITWA „City-Break: Wilno i Troki”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(