blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

HOLANDIA „City Break: Amsterdam”

Typ wycieczki: 4 dni, Holandia,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Amsterdamu. Transfer do hotelu i złożenie bagażu. Krótki czas wolny na odpoczynek i wyjście na zwiedzanie Amsterdamu: Plac Dam – centralny plac Amsterdamu, który mieszkańcy miasta upodobali sobie na miejsce spotkań. Przy Placu Dam znajduje się Pałac Królewski – siedziba niderlandzkiej monarchii. Dawny targ rolny Nieuwmarkt oraz średniowieczny budynek Waag – dawna brama miejska. Begijnhof – zabytkowy placyk otoczony wysokimi kamienicami i wspaniale zachowany Drewniany Domek – jeden z dwóch drewnianych domów w mieście

W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Amsterdamie to ok. 15-20 €). Wieczorem powrót do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2-3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Amsterdamuw programie: rejs po malowniczych kanałach Amsterdamu, podczas którego będzie można zobaczyć liczne barki mieszkalne oraz kilkupiętrowe wąskie kamienice, charakterystyczne właśnie dla Niderlandów, zwodzony Chudy Most (Magere Brug) – najpiękniejszy z prawie 1300 mostów Amsterdamu; Most 15 Mostów, z którego roztacza się jeden z piękniejszych widoków w Amsterdamie oraz wzorowany na paryskich mostach Niebieski Most, przez który wchodziło się dawniej do Dzielnicy Żydowskiej, Muzeum Van Gogha, w którym znajdują się pamiątki po malarzu oraz bezcenna kolekcja obrazów słynnego impresjonisty oraz wiele prac współczesnych mu malarzy, m.in. Gauguina czy Lautreca, Rijksmuseum – holenderskie muzeum narodowe, gdzie znajduje się wspaniała kolekcja europejskiego malarstwa, na czele ze słynną Strażą Nocną Rembrandta. Wieczorny spacer Dzielnicą de Wallen, znaną lepiej jako Dzielnica Czerwonych Latarni; położony w sercu dzielnicy Oudekerk – najstarszy kościół w mieście, z którym związany był Rembrandt. Dla chętnych wizyta w jednym z coffee shopów, które stanowią sporą atrakcję miasta. Heineken Experience – muzeum słynnego piwa, mieszczące się w zabytkowym wnętrzu dawnego browaru – multimedialna ekspozycja połączona z degustacją piwa. Szlifiernia i muzeum diamentów Coster Diamonds, gdzie będzie można zobaczyć cały proces obróbki tych szlachetnych kamieni Bloemenmarkt – oszałamiająco kolorowy, pływający targ kwiatowy. Wzdłuż kanału z targiem kwiatowym znajdują się liczne sklepy z typowymi holenderskimi serami, gdzie będzie możliwość degustacji.

W czasie zwiedzania będzie też możliwość spróbowania amsterdamskich specjałów kulinarnych, np. śledzi z cebulką i ogórkiem, które uważane są za najlepsze na świecie (ok. 3 €), frytek z różnorakimi sosami (ok. 3 €), podawanych na ciepło stroepwafli (ok. 3-4 €) czy stamppot – rodzaju jednogarnkowej potrawy z warzyw i boczku (ok. 15 €). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.

 

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i złożenie bagażu. Wyjście na zwiedzanie Amsterdamu: artystyczna dzielnica Jordaan, w której znajduje się Westerkerk, charakteryzujący się najwyższą wieżą w Amsterdamie – zwiedzanie kościoła, w którym pochowany jest Rembrandt (jeśli będzie możliwość); niezwykle malowniczy Zaułek 9 Uliczek, gdzie znajdują się małe sklepiki z rękodziełem.

Cena od 2150 zł

Cena zawiera:
-przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
-bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
-transfer lotnisko – hotel – lotnisko
-transfer busem/autokarem w 3 dniu wycieczki
-zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 3 śniadania
-opieka licencjonowanego pilota
-ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).

Wycieczka Holandia City Break Amsterdam 4 dni doc1 212x300 - HOLANDIA „City Break: Amsterdam” Wycieczka Holandia City Break Amsterdam 4 dni doc2 212x300 - HOLANDIA „City Break: Amsterdam” Wycieczka Holandia City Break Amsterdam 4 dni doc3 212x300 - HOLANDIA „City Break: Amsterdam”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(