blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

HISZPANIA „City Break: Santander, Bilbao i Burgos”

Typ wycieczki: 4 dni, Hiszpania,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku, odprawa i przelot do Santander. Transfer do hotelu, zakwaterowanie
i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Bilbao – miasta, w którym na każdym kroku można spotkać dzieła sztuki nowoczesnej – w programie m.in.: Casco Viejo – starówka miasta: Dzielnica Siedmiu Ulic
z Katedrą św. Jakuba, która stanowi najpiękniejszy przykład architektury gotyckiej w całym Kraju Basków; kryty targ La Ribera; znajdujący się nad samą rzeką Teatr Arriaga inspirowany Operą Paryską; Basilica de Begona poświęcona patronce regionu oraz spacer po labiryncie uliczek starego Bilbao Wizytówka miasta – Muzeum Guggenheima zbudowane z tytanowej stali i szkła, według projektu Franka O. Gehry’ego – jednego z czołowych przedstawicieli dekonstruktywizmu w architekturze. Zwiedzanie muzeum, w którym mieści się ekspozycja sztuki nowoczesnej, do której należą m.in. prace Andy’ego Warhola, czy Willema de Kooninga Część zewnętrzna ekspozycji, do której należą m.in. Puppy – ogromna kwiatowa rzeźba przedstawiająca szczeniaczka, czy Mama – kilkumetrowy pająk, który z czasem stał się symbolem Bilbao Spacer Arenalem – dawnym nabrzeżem portowym do budynku Ajuntamiento (Ratusza) Szklany Most Zubizuri oraz wjazd kolejką Artxanda na wzgórze, gdzie znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto. W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów kuchni baskijskiej, np. chipirrones en su tinta – kałamarnicy w sosie własnym, czyli atramencie (ok. 15 €), pimientos rellenos – papryczek nadziewanych dorszem lub kaszanką (ok. 5-6 €), niewielkich przekąsek zwanych tu pintxos (ok. 2 €/szt) czy lodów z Nossi-Be, gdzie można spróbować lodów o smaku rukoli, papryki czy wina z colą (ok. 2 €/kulka). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Bilbao to ok. 15-20 €).
Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę do królewskiego miasta Burgos – jednego z najważniejszych miast na szlaku pielgrzymkowym Camino de Santiago (szlaku św. Jakuba). W programie m.in.: Puente de Santa Maria – prowadzący na starówkę most oraz Arco de Santa Maria – XVI-wieczna brama miejska w formie łuku triumfalnego, ozdobionego rzeźbami najważniejszych postaci z Kastylii i Burgos. Główny plac miejski w Burgos – Plaza Rey San Fernando oraz wpisana na listę UNESCO Katedra Świętej Marii – jedna z najważniejszych i najpiękniejszych katedr w Europie. Zwiedzanie kościoła, w którym zobaczyć można Złocone Schody, Rajskie Drzwi, grobowiec Cyda Walecznego – legendarnego kastylijskiego rycerza oraz otoczoną ogromnym kultem figurę Chrystusa, wyróżniającą się prawdziwymi włosami.

Dla chętnych wizyta w kościele San Esteban, gdzie znajduje się niewielkie muzeum ołtarzy (ok. 2 €). Most San Pablo, elegancka promenada Paseo de Espolon, przy której znajduje się spiżowy pomnik Cyda; Casa del Cordon z fasadą ozdobioną wielką rzeźbą franciszkańskiego sznura. Wzgórze Zamkowe, na którym znajdują się ruiny królewskiego zamku i z którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Monasterio de las Huelgas – żeński zakon cysterski, łączący styl gotycki z romańskim i bogato zdobiony w stylu mudejar. Opactwo de Miraflores z ogromną rozetą złoconą złotem z Nowego Świata oraz z alabastrowymi rzeźbami nagrobnymi, wśród których po raz pierwszy w historii pojawiła się postać oranta – klęcząca postać umieszczanej na nagrobkach. W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Burgos to ok. 15 €). Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i złożenie bagażu. Wyjście na zwiedzanie Santander – miasta malowniczo położonego nad Zatoką Biskajską. W programie m.in.: Zespół klasztorno-katedralny – spacer po klasztornych dziedzińcach ze zdobionymi krużgankami i po pięknym ogrodzie, zwiedzanie Katedry złożonej z dwóch części, zbudowanych w odstępie 200 lat. Spacer wzdłuż reprezentacyjnego bulwaru Paseo de Pareda, imponujący budynek dawnego Banco Central Hispano, budynek Gran Casino del Sardinero – jednego z najpiękniejszych kasyn w Europie. Słynna plaża El Sardinero; Półwysep Magdaleny
z Pałacem Magdaleny – dawną letnią rezydencją rodziny królewskiej (jeśli będzie możliwość – zwiedzanie eklektycznego wnętrza pałacu). Wycieczka do Faro Cabo Mayor – 30-metrowej latarni morskiej, stojącej na brzegu klifu nad Morzem Kantabryjskim (jeśli czas pozwoli). W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów lokalnej kuchni, np. niezwykle popularnych tutaj sardynek (ok. 6-8 €) czy kantabryjskich anchois (ok. 6-8 €). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena lunchu w restauracji w Santander to ok. 15 €). Wieczorem transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Cena od 2150 zł

Cena zawiera:
-przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
-bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
-transfer lotnisko – hotel – lotnisko
-transfer busem/autokarem w 3 dniu wycieczki
-zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 3 śniadania
-opieka licencjonowanego pilota
-ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)

Wycieczka Hiszpania City Break Santander Bilbao Burgos 4 dni doc1 212x300 - HISZPANIA „City Break: Santander, Bilbao i Burgos” Wycieczka Hiszpania City Break Santander Bilbao Burgos 4 dni doc2 212x300 - HISZPANIA „City Break: Santander, Bilbao i Burgos” Wycieczka Hiszpania City Break Santander Bilbao Burgos 4 dni doc3 212x300 - HISZPANIA „City Break: Santander, Bilbao i Burgos”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(