blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

HISZPANIA „City Break: Mediolan”

Typ wycieczki: 4 dni, Hiszpania,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Mediolanu Bergamo. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Uwaga! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

Dzień 2-3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Mediolanu – w programie m.in.: gotycka Katedra Narodzin św. Marii – jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych kościołów świata, w którym Napoleon koronował się na króla Włoch. Zwiedzanie kościoła zbudowanego z białego i różowego marmuru, z pięknymi witrażami i zdobieniami, wejście na taras widokowy. Spacer po starym mieście: elegancki budynek teatru La Scala (dla chętnych wizyta w operowym Muzeum – ok. 7 €), bulwar wiodący do ceglanego Zamku Sforzów; reprezentacyjny Pasaż Wiktora Emanuela II – czterokondygnacyjna galeria przykryta szklaną kopułą; spacer po Parku Sempione i wjazd na Wieżę Branca, z której roztacza się piękny widok na Mediolan. Dzielnica mody z klasycystycznymi pałacami arystokracji, spacer elegancką Via Montenapoleone, przy której znajdują się ekskluzywne butiki, z których słynie Mediolan; czas wolny na zakupy. Brera – dzielnica mediolańskiej bohemy, pełna urokliwych uliczek z niewielkimi sklepikami i kafejkami, dla chętnych wejście do Pinakoteki Brera, w której wystawione są obrazy największych mistrzów włoskiego malarstwa (ok. 13 €). Muzeum Nauki i Technologii, w którym prezentowane są osiągnięcia techniczne, a do najciekawszych eksponatów należy kolekcja drewnianych modeli Leonarda da Vinci, w tym m.in. słynnej maszyny latającej. Kościół św. Ambrożego – dawny kościół koronacyjny, w którym w Złotym Ołtarzu znajdują się relikwie patrona miasta. Dawna portowa dzielnica Navigli, w której dziś znaleźć można liczne kafejki i restauracje; rejs po kanale Navigli Grande, którym dawniej transportowano towary przybywające do Mediolanu. Wizyta na Cimitero Monumentale, uważanym za najpiękniejszy włoski cmentarz, gdzie znajdują się wspaniałe nagrobki najbogatszych mediolańskich rodzin

Dla chętnych wizyta na stadionie San Siro, który należy do największych stadionów świata (ok. 17 €); Kościół Santa Maria delle Grazie z najsłynniejszym ściennym malowidłem świata Ostatnią Wieczerzą autorstwa Leonarda da Vinci (tour ok. 35 €, UWAGA! Wejście do kościoła jest limitowane – wejście w zależności od dostępności biletów!) oraz wyjście na przedstawienie operowe w La Scali (ceny od ok. 20 €, w zależności od wybranego przedstawienia, poza premierami nie jest wymagany strój wieczorowy, jednak powinien być on elegancki). W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania regionalnych specjałów kulinarnych, np. złocistego risotto a la milanese z szafranem (ok. 12 €), giczy cielęcej w sosie warzywnym, czyli osso bucco (ok. 15 €) czy słynnych na cały świat lodów (ok. 2 €/kulka). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji
w Mediolanie to ok. 15-20 €). Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Cena od: 1750 zł

Cena zawiera:
-przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
-bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
-transfer lotnisko – hotel – lotnisko
-transfer busem/autokarem w 3 dniu wycieczki
-zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 3 śniadania
-opieka licencjonowanego pilota
-ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).
Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 85-95 € (w zależności od wielkości grupy) – kwota ta obejmuje przejazdy komunikacją miejską podczas programu zwiedzania, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Duomo Pass, Muzeum Nauki i Technologii, Wieża Branca), rejs po Navigli Grande oraz lokalnych przewodników. Cena nie zawiera podatku miejskiego w wysokości 4-5 €/os/noc. Opcje dla chętnych (Muzeum La Scala, Pinakoteka Brera, San Siro, Ostatnia Wieczerza, przedstawienie w La Scala) są dodatkowo płatne. Warto mieć przy sobie drobne € na toaletę, kawę.
Obowiązkowa dopłata: opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10zł / os.

 

Wycieczka Hiszpania City Break Mediolan 4 dni doc1 212x300 - HISZPANIA „City Break: Mediolan” Wycieczka Hiszpania City Break Mediolan 4 dni doc2 212x300 - HISZPANIA „City Break: Mediolan” Wycieczka Hiszpania City Break Mediolan 4 dni doc3 212x300 - HISZPANIA „City Break: Mediolan”

 

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(