blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

HISZPANIA „City Break: Madryt i Toledo”

Typ wycieczki: 4 dni, Hiszpania,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Madrytu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Uwaga! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

Dzień 2

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Madrytu – w programie m.in.: Spacer królewskim traktem – przepiękny Placa Mayor, który był sceną dla wielu wydarzeń, rozgrywających się często w obecności królewskiej pary; Palacio Real – majestatyczna rezydencja królewska zaprojektowana przez włoskich mistrzów (zwiedzanie wnętrza, jeśli pałac będzie otwarty dla zwiedzających) oraz pobliska La Almudena – neoklasycystyczna katedra zbudowana na 500-lecie odkrycia Ameryki. Placa de Cibeles z ogromnym gmachem Poczty Głównej i fontanną bogini Kybele, spacer bulwarem El Paseo de Prado do Muzeum Prado, w którym mieści się jedna z najważniejszych światowych kolekcji malarstwa. Wizyta na najsłynniejszym madryckim pchlim targu – klimatycznym El Rastro, którego historia sięga pięciu wieków wstecz.

Dla chętnych wizyta na stadionie Santiago Bernabeu, którego gospodarzem jest Real Madryt (ok. 20 €) oraz wieczór flamenco w jednej z madryckich restauracji (ok. 20-30 € w zależności od dnia i restauracji). W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania lokalnych specjałów kulinarnych, np. Małych przekąsek tapas, z których słynie choćby gwarne Museo de Jamon (ok. 1-2 €/szt), pysznych churros con chocolate czyli długich ciastek maczanych w gorącej czekoladziem(ok. 4 €) czy cocido – typowo madryckiego gulaszu serwowanego z chrupiącym chlebem (ok. 15 €). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Madrycie to ok. 15-20 €). Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę do malowniczego Toledo – dawnej stolicy Hiszpanii, gdzie nad miastem góruje Alkazar – wspaniały pałac-forteca. Przejazd pociągiem i zwiedzanie Toledo – XII-wieczna Synagoga w stylu mudejar; jedna z najstarszych katedr w Hiszpanii, kościół Santo Tome,
w którym znajduje się słynny obraz El Greco „Pogrzeb Hrabiego Orgaza”. Spacer po wpisanej na listę UNESCO starówce Toledo, gdzie przeplatają się ślady Chrześcijan, Żydów, Arabów i Wizygotów, tworząc wspaniały labirynt, którego układ nie zmienił się od Średniowiecza. Czas wolny na zagubienie się w uliczkach Toledo i spróbowanie toledańskiego marcepanu, który wyrabia się tutaj od XI wieku! W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

 

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i złożenie bagażu. Zwiedzanie Madrytu: plac uważany za serce Madrytu i jednocześnie za centrum całej Hiszpanii – Puerta del Sol, wraz z pomnikiem niedźwiedzia opierającego się o drzewko poziomkowe, który jest jednym z symboli Madrytu. Monumentalny Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa. Po południu odebranie bagażu, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Cena od 1950 zł

Cena zawiera:
-przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
-bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
-transfer lotnisko – hotel – lotnisko
-zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 3 śniadania
-opieka licencjonowanego pilota
-ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).

Wycieczka Hiszpania City Break Madryt Toledo 4 dni doc1 212x300 - HISZPANIA „City Break: Madryt i Toledo” Wycieczka Hiszpania City Break Madryt Toledo 4 dni doc2 212x300 - HISZPANIA „City Break: Madryt i Toledo” Wycieczka Hiszpania City Break Madryt Toledo 4 dni doc3 212x300 - HISZPANIA „City Break: Madryt i Toledo”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(