blank
blank

City Break – Najciekawsze miasta w Europie

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

HISZPANIA „City Break: Madryt i Toledo”

Typ wycieczki: 5 dni, Hiszpania,

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Madrytu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Uwaga! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

Dzień 2-3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Madrytu – w programie m.in.: plac uważany za serce Madrytu i jednocześnie za centrum całej Hiszpanii – Puerta del Sol, wraz z pomnikiem niedźwiedzia opierającego się o drzewko poziomkowe, który jest jednym z symboli Madrytu. Spacer królewskim traktem – przepiękny Placa Mayor, który był sceną dla wielu wydarzeń, rozgrywających się często w obecności królewskiej pary; Palacio Real – majestatyczna rezydencja królewska zaprojektowana przez włoskich mistrzów (zwiedzanie wnętrza, jeśli pałac będzie otwarty dla zwiedzających) oraz pobliska La Almudena – neoklasycystyczna katedra zbudowana na 500-lecie odkrycia Ameryki. Monumentalny Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa. Placa de Cibeles z ogromnym gmachem Poczty Głównej i fontanną bogini Kybele, spacer bulwarem El Paseo de Prado do Muzeum Prado, w którym mieści się jedna z najważniejszych światowych kolekcji malarstwa. Dawna wschodnia brama miasta Puerta de Alcala – dziś jeden z symboli miasta. Spacer po Parku del Buen Retiro, najpiękniejszym i największym parku Madrytu, do szklanego Pałacu Kryształowego malowniczo położonego nad stawem. Wizyta na najsłynniejszym madryckim pchlim targu – klimatycznym El Rastro, którego historia sięga pięciu wieków wstecz (w sezonie letnim)

-Plaza de Castilla, przy którym znajduje się Brama Europy (Wieże KIO) – charakterystyczne nachylone ku sobie wieżowce, będące symbolem nowoczesnego Madrytu.

Dla chętnych wizyta na stadionie Santiago Bernabeu, którego gospodarzem jest Real Madryt (ok. 20 €) oraz wieczór flamenco w jednej z madryckich restauracji (ok. 20-30 € w zależności od dnia i restauracji). W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania lokalnych specjałów kulinarnych, np. małych przekąsek tapas, z których słynie choćby gwarne Museo del Jamon (ok. 1-2 €/szt), pysznych churros con chocolate czyli długich ciastek maczanych w gorącej czekoladzie(ok. 4 €) czy cocido – typowo madryckiego gulaszu serwowanego z chrupiącym chlebem (ok. 15 €). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Madrycie to ok. 15-20 €). Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę do malowniczego Toledo – dawnej stolicy Hiszpanii, gdzie nad miastem góruje Alkazar – wspaniały pałac-forteca. Przejazd pociągiem i zwiedzanie Toledo – XII-wieczna Synagoga w stylu mudejar; jedna z najstarszych katedr w Hiszpanii, kościół Santo Tome, w którym znajduje się słynny obraz El Greco „Pogrzeb Hrabiego Orgaza”. Spacer po wpisanej na listę UNESCO starówce Toledo, gdzie przeplatają się ślady Chrześcijan, Żydów, Arabów i Wizygotów, tworząc wspaniały labirynt, którego układ nie zmienił się od Średniowiecza. Czas wolny na zagubienie się w uliczkach Toledo i spróbowanie toledańskiego marcepanu, który wyrabia się tutaj od XI wieku! W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Cena od 2050 zł

Cena zawiera:
-przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
-bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
-transfer lotnisko – hotel – lotnisko
-transfer busem/autokarem w 3 dniu wycieczki
-zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 4 śniadania
-opieka licencjonowanego pilota
-ubezpieczenie podstawowe AXA (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).
Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektównok. 115-135 € (w zależności od wielkości grupy) – kwota ta obejmuje przejazdy komunikacją miejską podczas programu zwiedzania, wycieczkę pociągiem do Toledo, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Pałac Królewski, Muzeum Prado, Synagoga w Toledo, Katedra w Toledo, Kościół Santo Tome) oraz lokalnych przewodników. Opcje dla chętnych (stadion, wieczór flamenco) są dodatkowo płatne.
Warto mieć przy sobie drobne € na toaletę, kawę.
Obowiązkowa dopłata: opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10zł / os.

Wycieczka Hiszpania City Break Madryt Toledo 5 dni doc1 212x300 - HISZPANIA „City Break: Madryt i Toledo” Wycieczka Hiszpania City Break Madryt Toledo 5 dni doc2 212x300 - HISZPANIA „City Break: Madryt i Toledo” Wycieczka Hiszpania City Break Madryt Toledo 5 dni doc3 212x300 - HISZPANIA „City Break: Madryt i Toledo”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(