blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

WŁOCHY „Toskania – Raj Na Ziemi, Liguria – Włoska Riwiera, Umbria – Święty Region Włoch”

Typ wycieczki: 8 dni, Włochy,

włochy leszek wycieczki kilkudniowe - WŁOCHY „Toskania - Raj Na Ziemi, Liguria - Włoska Riwiera, Umbria - Święty Region Włoch”

Dzień 1

6.00 wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch na nocleg do hotelu w okolicach Vicenzy. 

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Werony – krótkie zwiedzanie, w programie m.in. rzymski amfiteatr Arena, Plac delle Erbe, Plac dei Signori, dom szekspirowskiej Julii, Katedra.

Następnie przejazd nad największe z jezior włoskich – krystaliczne Jezioro Garda do miasteczka Sirmione – znajdującego się na wąskim cyplu wchodzącym 1 km w głąb jeziora, zwiedzanie, w programie m.in. bajkowy, wenecki zamek Rocca Scagliera. Rejs statkiem po jeziorze. Dojazd do hotelu w okolicach Montecatini Terme – znanej miejscowości uzdrowiskowej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do miejscowości La Spezia – skąd program będzie realizowany pociągiem lub statkiem (w zależności od warunków atmosferycznych) malowniczą trasą do Cinque Terre – regionu składającego się z pięciu maleńkich miasteczek, urokliwie położonych na urwistych klifach nad Morzem Liguryjskim. Zwiedzanie jednego z miasteczek – Monterosso, możliwość plażowania. Następnie przejazd do Pizy. Zwiedzanie, w programie m.in. – Campo dei Miracoli- Pole Cudów z katedrą o przepięknej, wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża – dawna katedralna dzwonnica budowana przez prawie 200 lat (zwiedzanie z zewnątrz).  Powrót do hotelu w okolicach Montecatini Terme. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do San Gimignano – jednego z najpiękniejszych toskańskich miasteczek, które ze względu na ilość i wysokość wież nazywane jest średniowiecznym Manhattanem. Zwiedzanie, w programie m.in. stare miasto. Następnie przejazd do słynnego regionu z winnicami – Chianti, postój w jednym z miasteczek, z którego pochodzi najsłynniejsze wino Chianti Classicomożliwość degustacji win i produktów lokalnych oraz zakupu bezpośrednio od producenta. Następnie przejazd do Sieny – jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast, zwiedzanie, w programie m.in. – Katedra, Baptysterium, słynny Plac II Campo w kształcie muszli. Dojazd do hotelu w okolicach Chianciano Terme. Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Orvieto – zwiedzanie miasta zbudowanego na wygasłym wulkanie, znanego ze wspaniałych winnic. W programie m.in. stare miasto z labiryntem wąskich uliczek, gotycka katedra uznawana za jedną z najpiękniejszych we Włoszech. Możliwość degustacji oraz zakupu słynnych win orvietańskich. Potem przejazd do manufaktury oliwy – muzeum produkcji oliwy z oliwek, degustacja oraz możliwość zakupu miejscowego wyrobu, spacer po gajach oliwnych. Następnie przejazd w okolice Terni do jednego z najpiękniejszych miejsc w Umbrii – malowniczego Wodospadu Marmurowego o wysokości 165 m uznawanego za jeden z najstarszych i najwyższych we Włoszech. Dalej kontynuacja przejazdu do hotelu w okolicach miejscowości Cascia. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Cascii, urokliwie położonego miasteczka, zwiedzanie Sanktuarium Św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Następnie przejazd do miejsca urodzenia św. Rity – Roccaporena – zwiedzanie miejsc związanych z dzieciństwem św. Rity. Następnie przejazd do Perugii – stolicy Umbrii, zwiedzanie, w programie m.in. historyczne centrum – katedra S. Lorenzo, fontanna Maggiore. Dojazd do hotelu w okolicach Montecatini Terme. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Florencji – stolicy Toskanii. Zwiedzanie, w programie m.in. kościół Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Plac Ratuszowy, malowniczy Most Złotników, katedra Santa Maria del Fiore z olbrzymią kopułą o średnicy prawie 50 metrów, Baptysterium, do którego prowadzą słynne „rajskie wrota”, kościół Św. Wawrzyńca, gdzie znajdują się groby Medyceuszy wykonane przez Michała Anioła. Spacer wzdłuż rzeki Arno. Dla chętnych możliwość zwiedzania największej włoskiej galerii sztuki – Galerii Uffizi. Czas wolny. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Włochy, Austrię w kierunku kraju. 

Dzień 8

Kontynuacja jazdy do Polski. Powrót do Żywca około godz. 14.00

Cena od 1779 zł/os.

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokar (klimatyzacja, video, barek, WC)
– zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach ** – *** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
– wyżywienie: 6 śniadań kontynentalnych, 5 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
– ubezpieczenie w Axa (KL + NW + bagaż)
– opieka licencjonowanego pilota podczas całej wycieczki
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (cena do ustalenia)

Wycieczka objazdowa Włochy Toskania Liguria Umbria 8 dni doc1 212x300 - WŁOCHY „Toskania - Raj Na Ziemi, Liguria - Włoska Riwiera, Umbria - Święty Region Włoch” Wycieczka objazdowa Włochy Toskania Liguria Umbria 8 dni doc2 212x300 - WŁOCHY „Toskania - Raj Na Ziemi, Liguria - Włoska Riwiera, Umbria - Święty Region Włoch” Wycieczka objazdowa Włochy Toskania Liguria Umbria 8 dni doc3 212x300 - WŁOCHY „Toskania - Raj Na Ziemi, Liguria - Włoska Riwiera, Umbria - Święty Region Włoch”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(