blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

RUMUNIA „Kraina Włada Palownika zwanego Drakulą”

Typ wycieczki: 8 dni, Rumunia,

rumunia leszek wycieczki kilkudniowe - RUMUNIA „Kraina Włada Palownika zwanego Drakulą”

Dzień 1

5:00 wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd przez Słowację, Węgry, przekroczenie granicy z Rumunią. Przejazd do wsi SĂPÂNŢA, wizyta na WESOŁYM CMENTARZU z kolorowymi, drewnianymi nagrobkami, przyjazd do pensjonatu w Vadu Izei, zakwaterowanie, regionalna obiadokolacja (tradycyjna kuchnia Rumunów maramureskich), nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu. Przejazd doliną rzeki Iza, po drodze zwiedzanie wspaniałych DREWNIANYCH CERKWI MARAMURESKICH m.in.: KLASZTOR PRAWOSŁAWNY wraz z CERKWIĄ we wsi BARSANA , CERKIEW ŚW.MIKOŁAJA w BOGDAN VODA oraz CERKIEW w IEUD wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Przejazd z Maramureszu do Bukowiny przez położoną w Karpatach Wschodnich malowniczą PRZEŁĘCZ TIHUŢA do wsi VORONEŢ, gdzie znajduje się najsłynniejszy spośród MALOWANYCH CERKWI BUKOWINY, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO MONASTYR. Przejazd do Suczawy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, spacer po centrum SUCZAWY: MONASTYR ŚW. JANA NOWEGO, DOM POLSKI, ZAMEK TRONOWY HOSPODARÓW MOŁDAWSKICH. Zwiedzanie CERKWI w RADOWCACH – najstarsza murowana budowla historycznej Mołdawii oraz przejazd do MARGINEA – centrum tradycyjnej bukowińskiej ceramiki siwej, wizyta w garncarskiej pracowni z możliwością zakupu. Przejazd do miejscowości SUCEVIŢA, gdzie „MALOWANA CERKIEW” jest częścią imponującego obronnego monastyru, następnie odwiedziny w polskiej wiosce KACZYKA – zwiedzanie XVIII-wiecznej KOPALNI SOLI. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd Wyżyną Mołdawii na Wołoszczyznę do BUKARESZTU, zwiedzanie miasta m.in.: aleja BULEVARDUL UNIRII tzw. Bukaresztańskie Pola Elizejskie, przejazd DZIELNICĄ RZĄDOWĄ z rumuńskim PARLAMENTEM – drugim co do wielkości gmachem po waszyngtońskim Pentagonie, DZIELNICA LIPSCANI – stara część Bukaresztu, CERKIEW ŚW. JERZEGO, MONASTYR ANTIM, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Karpaty Południowe pomiędzy Wołoszczyzną a Transylwanią do miejscowości BRAN, zwiedzanie ZAMKU z XV w., tradycyjnie uznawanego za siedzibę Hrabiego Drakuli. Przejazd do BRASZOWA, jednego z ważniejszych miast historycznych Rumunii, zwiedzanie m.in.: gotycki CZARNY KOŚCIÓŁ, RYNEK Z RATUSZEM, FORTYFIKACJE MIEJSKIE oraz najwęższa w Europie ULICZKA SFORII. Przejazd do Sighişoary – jednego z najbardziej urokliwych, średniowiecznych miasteczek Siedmiogrodu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie SIGHIŞOARY, spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO m.in.: WIEŻA ZEGAROWA, DREWNIANE KRYTE SCHODY, KOŚCIÓŁ NA WZGÓRZU, DOM DRAKULI. Następnie przejazd do miejscowości VALEA VIILOR, zwiedzanie typowego dla saskich wsi siedmiogrodzkich KOŚCIOŁA WAROWNEGO wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miasta ALBA IULIA – byłej stolicy Siedmiogrodu, zwiedzanie KATEDRY RZYMSKOKATOLICKIEJ ŚW. MICHAŁA z Kaplicą Królewską z sarkofagami m.in. Izabeli Jagiellonki, PRAWOSŁAWNY SOBÓR KORONACYJNY, TWIERDZA ALBA CAROLINA – najlepiej zachowana twierdza bastionowa w Europie, MUZEUM RZYMSKIE. Przejazd do Sybina – stolicy Sasów Siedmiogrodzkich, zakwaterowanie w hotelu, tradycyjna rumuńska obiadokolacja z winem w piwniczce hotelu, nocleg. 

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie SYBINA, największego zabytkowego zespołu urbanistycznego Siedmiogrodu, m.in.: WIEŻA RATUSZOWA, MAŁY I WIELKI RYNEK, BRAMA I PASAŻ SCHODÓW, MOST ŁGARZY, FARA EWANGELICKA, secesyjna KATEDRA PRAWOSŁAWNA, czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 8

Powrót do Żywca w godzinach porannych.

Cena od 1659 zł/os.

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC)
– zakwaterowanie: 5 noclegów ze śniadaniami w hotelach **/*** (pokoje 2,3 os. z łazienkami), 1 nocleg w pensjonacie (pokoje 2, 3 os.)
– wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji: 1 regionalna obiadokolacja w pensjonacie, 4 obiadokolacje w hotelach,1 tradycyjna rumuńska obiadokolacja z winem (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie)
– opieka licencjonowanego pilota podczas całej wycieczki
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
– ubezpieczenie w Axa (KL + NNW + bagaż)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (450 zł)

 

Wycieczka objazdowa Rumunia 8 dni 1 212x300 - RUMUNIA „Kraina Włada Palownika zwanego Drakulą” Wycieczka objazdowa Rumunia 8 dni 2 212x300 - RUMUNIA „Kraina Włada Palownika zwanego Drakulą” Wycieczka objazdowa Rumunia 8 dni 3 212x300 - RUMUNIA „Kraina Włada Palownika zwanego Drakulą”

 

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(