blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

ROSJA – BAJKAŁ ZIMĄ „Przygoda na Syberii – wariant komfortowy”

Typ wycieczki: 11 dni, Rosja,

rosja leszek wycieczki kilkudniowe - ROSJA - BAJKAŁ ZIMĄ „Przygoda na Syberii - wariant komfortowy”

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i wylot do Irkucka z przesiadką w Moskwie.

Dzień 2

Przylot do Irkucka. Transfer do hotelu. Wyjście na zwiedzanie miasta: zabytkowe cerkwie w stylu syberyjskiego baroku, „polski” kościół, oryginalna drewniana zabudowa, centralny rynek, lodołamacz Angara”, zapora irkuckiej hydroelektrowni.

Dzień 3

Przejazd nad Bajkał do Listwianki. Po drodze zwiedzanie skansenu Talcy. W Listwiance zakwaterowanie w bazie turystycznej. Następnie zwiedzanie miejscowości i okolic: wjazd wyciągiem na Kamień Czerskiego, wizyta w Muzeum Bajkalskim. Bania.

Dzień 4

Wycieczka poduszkowcem wzdłuż trasy Kolei Krugobajkalskiej. Po drodze przystanki w najciekawszych punktach linii kolejowej oraz obiad u miejscowej gospodyni. Po południu przejażdżka po tajdze na psich zaprzęgach. Wieczorem fakultatywnie wyjście na koncert miejscowego barda.

Dzień 5

Przejazd mikrobusem (ok. 320 km lądem) w rejon wyspy Olchon. Przesiadka do UAZ-ów i wycieczka po zamarzniętej cieśninie Małe Morze – przystanki przy rozmaitych zjawiskach lodowych i przejazd do miejscowości Chużyr na wyspie. Zakwaterowanie w bazie turystycznej, spacer, bania.

Dzień 6

Przejazd UAZ-ami po lodzie na drugi brzeg Bajkału – do Ust’-Barguzina. Po drodze podziwianie zjawisk lodowych, piknik na zamarzniętym morzu, rozrywki śnieżno-lodowe. Po przyjeździe zakwaterowanie na kwaterach prywatnych.

Dzień 7

Przejazd UAZ-ami na wycieczkę do Zatoki Cziwyrkujskiej, na drugą stronę półwyspu Święty Nos. Kąpiele w gorących źródłach w Zatoki Zmiejnej, piknik z gotowaną na ognisku uchą z omula. Próba sił w podlodowym połowie ryb.

Dzień 8

Przejazd mikrobusem (ok. 270 km lądem) do Ułan Ude – stolicy Republiki Buriacji. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie centrum miasta: największa na świecie głowa Lenina, Carskie Wrota, deptak, cerkiew Hodegetrii.

Dzień 9

Wycieczka po okolicach Ułan Ude. Wizyta w iwołgińskim dacanie – centrum buddyzmu w Rosji. Przejazd do wsi zabajkalskich starowierców – zwiedzanie muzeum, cerkwi, program artystyczno-gastronomiczny. Punkt widokowy nad Selengą, największym dopływem Bajkału. Powrót na nocleg do Ułan Ude.

 

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd pociągiem Kolei Transsyberyjskiej i przejazd do Irkucka. Podziwianie widoków doliny Selengi – największego dopływu Bajkału – oraz ostatnie spojrzenia na zamarzniętą taflę Morza Syberii. Kolejne szklanki herbaty parzonej we wrzątku z transsyberyjskiego samowaru i spotkania towarzyskie w wagonie-restoranie. Wieczorem przybycie do Irkucka, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11

Wcześnie rano transfer na lotnisko. Lot przez Moskwę do Warszawy.

Uwaga! W zależności od stanu pokrywy lodowej i warunków atmosferycznych program może ulec modyfikacji.

Cena od 1765 zł

Cena zawiera:
– zakwaterowanie: noclegi według programu (Irkuck i Ułan Ude – hotele ***, Listwianka i Chużyr – bazy turystyczne, Ust’-Barguzin – kwatery prywatne), pokoje dwuosobowe;
– wyżywienie (3 posiłki dziennie, herbata);
– przejazdy i wszystkie atrakcje według programu;
– przejazd pociągiem z Ułan Ude do Irkucka;
– pakiet ubezpieczeniowy NNW, KL;
– opiekę pilota z Polski;
– opłatę za wizę i obsługę wizową.

Wycieczka objazdowa Bajkał zimą 11 dni 1 212x300 - ROSJA - BAJKAŁ ZIMĄ „Przygoda na Syberii - wariant komfortowy” Wycieczka objazdowa Bajkał zimą 11 dni 2 212x300 - ROSJA - BAJKAŁ ZIMĄ „Przygoda na Syberii - wariant komfortowy” Wycieczka objazdowa Bajkał zimą 11 dni 3 212x300 - ROSJA - BAJKAŁ ZIMĄ „Przygoda na Syberii - wariant komfortowy”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(