blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

NIEMCY „Unikatowe miasta i zamki nad Renem”

Typ wycieczki: 6 dni, Niemcy,

niemcy leszek wycieczki kilkudniowe - NIEMCY „Unikatowe miasta i zamki nad Renem”

Dzień 1

7:30 wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd tranzytem przez Czechy do Niemiec, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Heidelbergu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do HEIDELBERGU, spacer do ZAMKU z największą na świecie beczką na wino, zwiedzanie RUIN ZESPOŁU ZAMKOWEGO – FORTYFIKACJE, MUZEUM APTEKARSKIE, OGRODY. Następnie RYNEK, RATUSZ, DZIELNICA UNIWERSYTECKA z najstarszym elitarnym UNIWERSYTETEM w Niemczech z KARCEREM STUDENCKIM. Przejazd do TRECHTINGSHAUSEN zwiedzanie wnętrz XI-wiecznego zamku REICHENSTEIN, przejazd do BACHARACH, REJS STATKIEM po RENIE trasą zamków średniowiecznych i Lorelay. Przejazd do hotelu w okolicy Koblencji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do AACHEN, zwiedzanie m. in.: KAPLICA PAŁACOWA, KATEDRA z IX w. wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie koronowano ponad 30 królów niemieckich oraz RATUSZ. Następnie wizyta w romańskim klasztorze benedyktyńskim MARIA LAACH z początku XI w. słynącego z legendarnych lilii z Laach. Przejazd do KOBLENCJI, miasta założonego przez Rzymian ok. IX w. p.n.e. u ujścia Mozeli do Renu, zwiedzanie m.in.: NIEMIECKI RÓG, STARE MIASTO, czas wolny. Wyjazd do twierdzy EHRENBREITSTEIN, unikalnego zabytku dziewiętnastowiecznego budownictwa militarnego, przejście na platformę widokową, panorama Renu i Mozeli. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do średniowiecznego ZAMKU ELTZ, zwanego nadreńskim „wieżowcem” – zwiedzanie wnętrz i SKARBCA. Przejazd do uroczego miasteczka COCHEM nad Mozelą, słynącego na całym świecie z wyrobu mozelskich win – spacer po STARYM MIEŚCIE, czas wolny, zwiedzanie winiarni połączone z degustacją wina w jednej z piwniczek. Przejazd do TREWIRU jednego z najstarszych niemieckich miast z zabytkami z czasów rzymskich wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie m.in.: rokokowy PAŁAC KSIĄŻĄT ELEKTORÓW z OGRODEM, BAZYLIKA, RYNEK, PORTA NIGRA, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KOLONII, zwiedzanie STAREGO MIASTA m. in.: gotycka KATEDRA wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z RELIKWIARZEM TRZECH KRÓLI – największym dziełem złotniczym świata, możliwość zwiedzania SKARBCA i wyjście na WIEŻĘ WIDOKOWĄ w czasie wolnym. Spacer po STARÓWCE: RATUSZ, wizyta w MUZEUM WODY KOLOŃSKIEJ produkowanej wg tradycyjnej receptury od 300 lat, możliwość zakupu perfum, czas wolny. Dla chętnych degustacja piwa Koelsch w jednej z piwiarni. W czasie wolnym zwiedzanie do wyboru: MUZEUM LUDWIG lub MUZEUM RZYMSKO – GERMAŃSKIE lub MUZEUM CZEKOLADY. Wyjazd w kierunku Polski w godzinach popołudniowych.

Dzień 6

Przyjazd do Żywca w godzinach porannych.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena od 1350 zł

 

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC)
– zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu ** w ok. Heidelbergu (pokoje 2,3 os. z łazienkami), 3 noclegi w hotelu ** w ok. Koblencji (pokoje 2,3 os. z łazienkami)
– wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie)
– opieka licencjonowanego pilota podczas całej wycieczki / przewodnika
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
– ubezpieczenie w Axa (KL + NNW + bagaż)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (450 zł)

Wycieczka Objazdowa Niemcy 6 dni 1 212x300 - NIEMCY „Unikatowe miasta i zamki nad Renem” Wycieczka Objazdowa Niemcy 6 dni 2 212x300 - NIEMCY „Unikatowe miasta i zamki nad Renem”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(