blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

NIEMCY – „Bawaria – kraina baśniowych zamków i pałaców”

Typ wycieczki: 6 dni, Niemcy,

niemcy leszek wycieczki kilkudniowe - NIEMCY – „Bawaria - kraina baśniowych zamków i pałaców”

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Nocny przejazd przez Czechy i Niemcy. Po drodze planowane są krótkie postoje, co około 3-4h.

Dzień 2 

Przyjazd w godzinach porannych do MONACHIUM, spacer po ogrodach pałacowych Pałacu Nymphenburg, w którym narodził się król Ludwik Bawarski. Następnie przejazd do Starego Miasta, gdzie zobaczymy: symbol stolicy Bawarii – Frauenkirche czyli Kościół NMP, którego najbardziej charakterystyczną cechą są dwie bliźniacze wieże przykryte nietypowymi kopułami z miedzianej blachy, Peterskirche, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, kościół św. Michała, Odeonsplatz, Kościół Teatynów, XIV-wieczny zespół pałacowy, Konigsplatz, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najsłynniejszą piwiarnie w Bawarii – Hofbräuhaus. Przejazd metrem do Parku Olimpijskiego, wjazd na wieże olimpijską – punkt widokowy na miasto. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii – zamków Ludwika Bawarskiego: HOHENSCHWANGAU – zamek, w którym swoje dzieciństwo spędził król Ludwik. Następnie przejazd do położonego wśród przepaści i jezior zameczku NEUSCHWANSTEIN – zwiedzanie wnętrz baśniowego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich. Był on inspiracją dla Walta Disneya, którego logo wzorowane było właśnie na konturach tej budowli. Spacer na Marienbrücke (Most Marii), przerzuconym naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem. Przejazd do WIESKIRCHE, gdzie zobaczymy rokokowy kościół zbudowany w XVIII w. (wpisany na listę UNESCO), jedno
z najsłynniejszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech. Powrót do miejsca noclegu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II LINDERHOF (zwiedzanie wewnątrz). Spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla; zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej). Następnie wizyta w klasztorze i bazylice w ETTAL – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech. Przejazd do OBERAMMERGAU – miasta jak z bajki, gdzie zobaczymy malowane fasady domów. Ostatnim punktem będzie GARMISCH-PARTENKIRCHEN, gdzie zobaczymy stadion zimowy. Powrót do miejsca noclegu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, przejazd do PRIEN, gdzie statkiem dopłyniemy na wyspę Herreninsel na której znajduje się zamek Herrenchiemsee – ostatni z zamków Ludwika II. W nowym zamku HERRENCHIEMSEE zrealizował on długo planowany projekt nowego francuskiego zamku „Versailles”. Wyjazd w drogę powrotną, nocny powrót do kraju.

Dzień 6

Przyjazd do Żywca w godzinach porannych.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena od 1299 zł

Cena zawiera:
-4 noclegi w hotelu / pokoje z łazienkami
-4 śniadania i obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie)
-opieka polskiego pilota podczas całej wycieczki
-przejazd autokarem klasy LUX: klimatyzacja, DVD, WC, barek
-ubezpieczenie w Axa (KL i NNW)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Niemcy Bawaria 6 dni doc1 212x300 - NIEMCY – „Bawaria - kraina baśniowych zamków i pałaców” Wycieczka Niemcy Bawaria 6 dni doc2 212x300 - NIEMCY – „Bawaria - kraina baśniowych zamków i pałaców”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(