blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

MACEDONIA I ALBANIA „W krainie Aleksandra Wielkiego i Skanderbega”

Typ wycieczki: 10 dni, Albania, Macedonia,

albania leszek wycieczki kilkudniowe - MACEDONIA I ALBANIA „W krainie Aleksandra Wielkiego i Skanderbega”

Dzień 1

14:00 wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd tranzytem przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.

Dzień 2

Przejazd i zwiedzanie SKOPJE – stolicy Macedonii m.in.: PLAC MAKEDONIJA, CERKIEW ŚW. DYMITRA, KAMIENNY MOST, TWIERDZA KALE, CERKIEW ŚW. SPASA, MECZET MUSTAFY PASZY, STARA CZARSZIJA, czas wolny. Wyjazd kolejką linową na szczyt GÓRY VODNO (1.066 m. n.p.m) – panorama na cztery kraje, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i spacer po „macedońskim raju” — KANION MATKA – pasma górskie z monastyrami z okresu prześladowań tureckich. Przejazd do miejscowości Ochryda w Macedonii. Zwiedzanie zabytków OCHRYDY wpisanego wraz z JEZIOREM OCHRYDZKIM na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO m.in.: CERKIEW ŚW. ZOFII, położona tuż nad jeziorem CERKIEW ŚW. JOVANA KANEO, MONASTYR ŚW. PANTELEJMONA, TWIERDZA SAMUELA, CERKIEW BOGURODZICY oraz STARE MIASTO. Zakwaterowanie w hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja. Wieczorem REJS PO JEZIORZE OCHRYDZKIM. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd w kierunku Albanii, przejazd do DURES, zwiedzanie m.in.: RZYMSKI AMFITEATR, BASZTY z czasów weneckich wraz z MURAMI OBRONNYMI, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, przejazd do stolicy – TIRANY, zwiedzanie m.in.: POMNIK MATKI TERESY, POPIERSIE i PLAC FRYDERYKA CHOPINA, DOM ENVERA HODŻY, PIRAMIDA, ALEJA JANA PAWŁA II, KOŚCIÓŁ ŚW. PAWŁA, TWIERDZA z IV wieku. W centrum Tirany zwiedzanie: MECZET ETHEM BEJA, POMNIK SKANDERBEGA,PLAC CENTRALNY, czas wolny. Następnie wyjazd do miejscowości KRUJA, zwiedzanie m.in.: ZAMEK SKANDERBEGA, MUZEUM ETNOGRAFICZNE oraz ULICZKA BAZAROWA, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości BERAT – „Miasta Tysiąca Okien” wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zwiedzanie m.in.: TWIERDZA, DZIELNICA MANGALEM I GORICA, czas wolny. Przejazd do „Miasta Srebrnych DachówGJIROKASTRY wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie TWIERDZY oraz zabytkowej STARÓWKI. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, przejazd do miejscowości BUTRINT, zwiedzanie ANTYCZNEGO MIASTA. Powrót do hotelu, wypoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Grecję do Macedonii. Wizyta w winnicy połączona z DEGUSTACJĄ WINA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BELGRADU, zwiedzanie m.in.: STARE MIASTO, TWIERDZA KALEMEGDAN z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, BASTION KULA NEBOJOSA,BAZYLIKA ŚW. SAWY, czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski przez Węgry i Słowację.

Dzień 10

Przyjazd do Żywca w godzinach porannych.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena od: 1950 zł

 

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC)
– zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach **/*** (pok. 2, 3 os. z łazienkami)
– wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji w hotelach (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie)
– opieka licencjonowanego pilota podczas całej wycieczki / przewodnika
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
– ubezpieczenie w Axa (KL + NNW + bagaż)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (500 zł)

Wycieczka objazdowa Macedonia Albania 10 dni 1 212x300 - MACEDONIA I ALBANIA „W krainie Aleksandra Wielkiego i Skanderbega” Wycieczka objazdowa Macedonia Albania 10 dni 2 212x300 - MACEDONIA I ALBANIA „W krainie Aleksandra Wielkiego i Skanderbega” Wycieczka objazdowa Macedonia Albania 10 dni 3 212x300 - MACEDONIA I ALBANIA „W krainie Aleksandra Wielkiego i Skanderbega”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(