blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

HISZPANIA I FRANCJA „W Stronę Słońca”

Typ wycieczki: 9 dni, Francja, Hiszpania,

hiszpania leszek wycieczki kilkudniowe - HISZPANIA I FRANCJA „W Stronę Słońca”

Dzień 1

5.00 wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd przez Niemcy w okolice GARMISCH PARTENKIRCHEN, zakwaterowanie w hotelu. Spacer po zimowej stolicy Niemiec, m.in. zabytkowa ulica Ludwigstraße z malowanymi domkami, centrum kurortowe i park zdrojowy, następnie wizyta na Stadionie Olimpijskim, gdzie co roku 1. stycznia odbywa się noworoczny konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, przejazd na krótkie zwiedzanie GENEWY – ulica i most Mont-Blanc z widokiem na jezioro i największą fontannę Jet d’Eau w Europie (140 m), protestancka katedra św. Piotra, Promenade de Bastions ze słynnym Pomnikiem Reformacji, Pałac ONZ. Przejazd do Francji w okolice Lyonu, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do AWINIONU – to francuskie miasto kojarzone przede wszystkim z papieżem. Obok pałacu stoi tu XIII wieczna romańska katedra Notre Dame des Doms, w której można zobaczyć grobowce papieży. Jest tu też kilka kaplic XV wiecznych oraz słynne freski Simone Martiniego. Z miastem jest związany najstarszy z zachowanych mostów średniowiecznych na świecie Most d’Avignon. Pierwotnie miał on długość 900 m, ale na skutek powodzi większość została zniszczona, a do dziś pozostały jedynie 4 przęsła. Jak na średniowieczny gród przystało, nie może też zabraknąć murów obronnych les Remparts. Zabytki Awinionu znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Hiszpanii, zakwaterowanie w hotelu w Lloret de Mar, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd do BARCELONY – stolicy Katalonii. To niezwykłe miasto znacznie różni się od reszty kraju. Posiada własną, wyrafinowaną kulturę, co szczególnie widać w niespotykanej architekturze Antoniego Gaudiego. W programie wycieczki, m. in. najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, platformą widokową i obiektami olimpijskimi, perełki Antonio Gaudiego – Parc Guell, Casa Batllo, Casa Milla i wreszcie największa z nich – katedra Sagrada Familia (zwiedzanie z zewnątrz). Dla fanów piłki nożnej możliwa wizyta w Camp Nou (bilety wstępu na stadion – dodatkowo płatne ok. 23 €). Wieczorem spotkamy się na Placu Hiszpańskim gdzie o 21.30 rozpocznie się pokaz „tańczących fontann„. Fontanny Magica to podświetlane fontanny tworzące widowiskowy spektakl „światło i dźwięk”. Powrót do hotelu na nocleg (suchy prowiant za kolację).

Dzień 5

Śniadanie, wycieczka do najważniejszego ośrodka życia duchowego Katalonii – MONSERRAT. Zabierzemy Państwa w Góry Montserrat, które stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych Hiszpanii. Tutaj w przepięknym masywie majestatycznych skał wyrzeźbionych przez wodę, wiatr słońce ukryty jest imponująco położony na półce skalnej benedyktyński klasztor z najstarszym chórem chłopięcym w Europie. Przy nim bazylika i sanktuarium „Morenety” – Czarnej Madonny, Patronki Katalonii. Jej dotknięcie ma zapewniać spełnienie życzeń i próśb. Degustacja wina w BODEGE z możliwością jego zakupu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wyjazd do GIRONY. Prowincja Girona i jej stolica o tej samej nazwie, oraz miasto urodzenia Salwadora Dali – Figueres, uchodzą za najbardziej katalońskie miejsca regionu. Wyjątkowe położenie na wzgórzu u zbiegu trzech rzek docenili już Rzymianie, zakładając „Gerundę” – skrzyżowanie ważnych szlaków handlowych. Potem ważny ośrodek arabski, a wreszcie słynące z tolerancji miasto trzech kultur (arabskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej).

Stare łaźnie arabskie, dzielnica żydowska – najlepiej zachowana w Hiszpanii, mury obronne, średniowieczna starówka z katedrą, liczne mosty i kolorowe kamieniczki nadają jedyny w swoim rodzaju klimat temu miastu. Drugą część wycieczki wypełni wizyta FIGUERES, w słynnym Teatro-Museo Dali. Jedyne w swoim rodzaju i najdziwaczniejsze muzeum świata utworzone przez samego Salwadora Dali. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku LAZUROWEGO WYBRZEŻA. Przejazd do CANNES. Zwiedzanie tego najsłynniejszego miasta Riwiery Francuskiej – historyczna dzielnica Le Suquet, promenada La Croisette, pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd, stary port.

Następnie przejazd do NICEI – ośrodka turystycznego o światowej renomie, położonego nad wspaniałą, błękitną Zatoką Aniołów. Spacer po centrum – Promenada Anglików (m.in. hotel Negresco), spacer po starym mieście (bulwar Lecha Wałęsy). Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 8

Przyjazd do Żywca w godzinach popołudniowych.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 2295 zł

Cena zawiera:
– przejazd komfortowym autokarem (WC, video, cafe bar, klimatyzacja),
– zakwaterowanie: 7 noclegów ze śniadaniem w hotelu **/*** (w tym 3 noclegi tranzytowe, 4 noclegi na wybrzeżu Costa Brava,
– wyżywienie: 4 obiadokolacje w Hiszpanii w formie bufetu, 2 obiadokolacje we Francji w restauracjach self service, 1 obiadokolacja serwowana w Niemczech (napoje dodatkowo płatne),
– degustację wina w BODEGE,
– opiekę licencjonowanego pilota,
– lokalną opłatę klimatyczną,
– ubezpieczenie w Axa (KL + NW + bagaż)
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (cena do ustalenia)

Wycieczka objazdowa Hiszpania Francja 9 dni doc1 212x300 - HISZPANIA I FRANCJA „W Stronę Słońca” Wycieczka objazdowa Hiszpania Francja 9 dni doc2 212x300 - HISZPANIA I FRANCJA „W Stronę Słońca” Wycieczka objazdowa Hiszpania Francja 9 dni doc3 212x300 - HISZPANIA I FRANCJA „W Stronę Słońca”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(