blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

GRECJA „Wycieczka do kraju słońca, błękitnego morza, białych domków i wielkiej historii”

Typ wycieczki: 11 dni, Grecja,

grecja leszek wycieczki kilkudniowe - GRECJA „Wycieczka do kraju słońca, błękitnego morza, białych domków i wielkiej historii”

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię. Po drodze planowane są krótkie postoje

Dzień 2

Przejazd przez Serbię, Macedonię do Grecji. Zakwaterowanie w okolicach Riwiery Olimpijskiej w godzinach popołudniowych. Czas na odpoczynek.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd na OLIMP, najwyższy masyw górski Grecji sięgający blisko 3 tys. metrów nad poziomem morza (Mytikas 2919 m n.p.m.).

Wyjazd na punkt widokowy przy schronisku Stavros, czas wolny na zdjęcia, podziwianie widoków, chwilę relaksu oraz filiżankę charakterystycznej górskiej herbaty, która rośnie na zboczach Olimpu. Przejazd do położonego u podnóża Olimpu miasteczka LITOCHORO, spacer do wąwozu rzeki ENIPEAS, gdzie zachwycają nie tylko wspaniałe widoki, ale także czyste górskie powietrze zmieszane z zapachem rosnących dookoła ziół i kwiatów. Wczesnym popołudniem przejazd do tradycyjnej, zbudowanej z kamienia wioski PALEOS PANTELEIMONAS. Czas wolny na spacery, podziwianie urokliwych zakątków tego niezwykłego miejsca oraz wspólną degustację tsipouro – lokalnego trunku serwowanego zawsze
z drobnymi przekąskami. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, czas wolny, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd przez DOLINĘ TEMPI, stanowiącą naturalną granicę pomiędzy Macedonią a Tesalią. Krótki postój przy wydrążonym w skale kościółku św. Paraskewi. Wyjazd do KALAMBAKI – małej malowniczej miejscowości znanej przede wszystkim z „zawieszonych między niebem a ziemią” klasztorów zbudowanych na skałach zwanych METEORAMI. To najważniejsze obok świętej Góry Athos centrum klasztorne greckiego kościoła ortodoksyjnego, zbudowane na północno – zachodnim krańcu Równiny Tesalskiej. Zwiedzanie 2 z 6 ocalałych do dnia dzisiejszego klasztorów (uwaga- obowiązuje skromny strój, panie – długie spódnice, okryte ramiona, panowie- długie spodnie, okryte ramiona). Czas wolny w Kalambace i przejazd powrotny przez Równinę Tesalską na Riwierę Olimpijską. Powrót do hotelu w późnych godzinach popołudniowych, czas wolny, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Dzień wolny na wypoczynek nad morzem, śniadanie i nocleg. Podczas wypoczynku możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych Ateny, Skiathos, Grecki Wieczór (organizacja wycieczki zależy od zgłoszenia się minimalnej liczby uczestników). 

Dzień 6

Górzysty krajobraz Centralnej Macedonii, odległej zaledwie o kilkadziesiąt kilometrów od Riwiery Olimpijskiej, skrywa prawdziwie unikatowe znaleziska archeologiczne. To właśnie tutaj, niedaleko współczesnego miasteczka WERGINA, była zlokalizowana pierwsza stolica starożytnej Macedonii. W latach 70-tych, naukowcy odkryli tu nieograbione macedońskie groby królewskie, w tym grób Filipa II, ojca Aleksandra Macedońskiego. Nowoczesne muzeum, zbudowane w miejscu odkrywki archeologicznej, ma kształt kurhanu, który przez wieki przykrywał grobowce i wspaniale zaaranżowaną podziemną wystawę, która zapiera dech w piersiach. EDESSA to miejsce znane przede wszystkim z niezwykłego położenia na skraju urwiska oraz jednego z najwyższych w Grecji wodospadu. W drodze powrotnej wizyta w jednej z lokalnych winiarni, gdzie poza obejrzeniem procesu wytwarzania wina możliwa będzie także jego degustacja oraz zakupy. Powrót do hotelu w późnych godzinach popołudniowych, czas wolny, kolacja, nocleg.

Dzień 7-9

Dzień wolny na wypoczynek nad morzem; śniadanie, kolacja i nocleg. Podczas wypoczynku możliwość skorzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych.

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, czas na pożegnanie z Riwierą Olimpijską, w godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 11

Przyjazd do Polski do Żywca w godzinach wieczornych.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od: 1949 zł

Cena zawiera:
-8 noclegów na Riwierze Olimpijskiej w hotelu *** w pokojach 2/3-osobowych z wyżywieniem 2 x dziennie,
-ubezpieczenie w Axa (NW, KL, bagaż),
-przejazd komfortowym autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja)
-opiekę licencjonowanego pilota
UWAGI: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo – orientacyjny koszt uczestnictwa w programie podstawowym (miejscowi przewodnicy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów) około 50 EUR
Opcje: dopłata do pokoju 1 osobowego (cena do ustalenia)

Wycieczka objazdowa Grecja 11 dni doc1 212x300 - GRECJA „Wycieczka do kraju słońca, błękitnego morza, białych domków i wielkiej historii” Wycieczka objazdowa Grecja 11 dni doc2 212x300 - GRECJA „Wycieczka do kraju słońca, błękitnego morza, białych domków i wielkiej historii” Wycieczka objazdowa Grecja 11 dni doc3 212x300 - GRECJA „Wycieczka do kraju słońca, błękitnego morza, białych domków i wielkiej historii”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(