blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

GRECJA „Szlakiem Mitologii Greckiej”

Typ wycieczki: 9 dni, Grecja,

grecja leszek wycieczki kilkudniowe - GRECJA „Szlakiem Mitologii Greckiej”

Dzień 1

11:00 wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię lub Bułgarię.

Dzień 2

Przyjazd na Riwierę Olimpijską. Zakwaterowanie w hotelu *** położonym ok. 200 m od przepięknej piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza (leżaki i parasole na plaży dodatkowo płatne). Pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, balkonem oraz TV. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wyjazd w kierunku METEORÓW, znanych z unikatowych w skali światowej klasztorów bizantyjskich zawieszonych wśród skał. Klasztory zostały wybudowane i wykute na samych wierzchołkach olbrzymich skalnych wież o gładkich ścianach. Przejazd do KALAMBAKI – wsi znanej z pracowni ikon – czas wolny. Wizyta w DOLINIE TEMBI, gdzie znajduje się słynna kaplica św. Paraskiewy, wykuta w skale. Zbudowana została tuż przy jednym ze źródełek, które uważa się za przywracające młodość źródło Afrodyty – bogini piękna i młodości. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, czas na odpoczynek i plażowanie, możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, rejs statkiem wycieczkowym na bajkową WYSPĘ SKIATHOS. Wycieczkę rozpoczyna przejazd do jednego z portów Tessalii, gdzie zaokrętujemy się na statek wycieczkowy i rozpoczniemy rejs, podczas którego odbędzie się taniec kapitański. Po dotarciu na wyspę Skiathos proponujemy krótki spacer na przylądek Bourtsi z widokiem na wieżę zegarową. Na wyspie czas wolny, następnie rejs na plażę Kukunaries zwaną ZŁOTĄ PLAŻĄ – najładniejszą w Grecji, plażowanie i kąpiele morskie. Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, czas na odpoczynek i plażowanie, możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd na masyw OLIMPU. Zajmuje on obszar założonego w 1937 r. najstarszego w Grecji Parku Narodowego pod patronatem UNESCO. Czar przyrody i dziewiczość krajobrazu idzie tu w parze z tradycją. Wioski położone u stóp masywu zachowały elementy tradycyjnej architektury oraz stylu budownictwa. Wizyta w pobliskim LITOCHORO – doskonałe miejsce wypadowe w Masyw Olimpu – czas wolny. Przejazd na zamek w PLATAMONAS – twierdza wybudowana w XI w. w chwili obecnej stanowi miejsce spotkań teatralnych, koncertów i innych kulturalnych imprez w ramach Festiwalu Olimpijskiego – wizyta w starym PANTELEIMONAS, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 8

Śniadanie, około godziny 10.00 wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Polski.

Dzień 9

Przyjazd do Żywca w godzinach południowych.

 

Cena od 1699 zł/os.

Cena zawiera:
– przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, toaleta, cafe – bar, video),
– zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu *** na Riwierze Olimpijskiej (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami),
– wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji z deserem i wodą stołową,
– wycieczki ujęte w programie (Meteory – Kalambaka – Dolina Tembi, wyspa Skiatos, masyw Olimpu – Litochoro – Platamonas – Panteleimonas),
– opiekę licencjonowanego pilota / przewodnika,
– opłaty drogowe i graniczne,
– lokalną opłatę klimatyczną,
– ubezpieczenie w Axa (KL + NW + bagaż)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (500 zł)
Uwaga: W klasztorach obowiązuje skromne ubranie, tzn. dla kobiet spódnice (długość za kolano) i zasłonięte ramiona oraz dekolt, panowie długie spodnie).
Cena nie zawiera: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (klasztory w Meteorach, zamek w Platamonas – 10 EUR), napoi do kolacji, wycieczek fakultatywnych, opłaty za serwis plażowy. Warto mieć przy sobie drobne € na toaletę, kawę.

Wycieczka objazdowo pobytowa Grecja 9 dni doc1 212x300 - GRECJA „Szlakiem Mitologii Greckiej” Wycieczka objazdowo pobytowa Grecja 9 dni doc2 212x300 - GRECJA „Szlakiem Mitologii Greckiej” Wycieczka objazdowo pobytowa Grecja 9 dni doc3 212x300 - GRECJA „Szlakiem Mitologii Greckiej”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(