blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

GRECJA „Moja Wielka Grecka Wycieczka”

Typ wycieczki: 13 dni, Grecja,

grecja leszek wycieczki kilkudniowe - GRECJA „Moja Wielka Grecka Wycieczka”

Dzień 1  

Wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2

Przejazd przez Serbię, Macedonię do Grecji. Zakwaterowanie w okolicach Riwiery Olimpijskiej w późnych godzinach popołudniowych. Czas na odpoczynek, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do przejazd do KALAMBAKI – małej malowniczej miejscowości znanej przede wszystkim z klasztorów umiejscowionych na „wiszących skałach” zwanych METEORAMI.

To najważniejsze centrum klasztorne greckiego kościoła ortodoksyjnego, wykute w piaskowcu na północno – zachodnim krańcu Równiny Tesalskiej (uwaga obowiązuje skromny strój, panie – długie spódnice, okryte ramiona, panowie- długie spodnie). Po zwiedzaniu przejazd do hotelu nad Zatoką Koryncką, przyjazd w późnych godzinach wieczornych, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do DELF – „pępka świata” – najsłynniejszej wyroczni starożytnego świata, celu pielgrzymek antycznych Greków poszukujących porady we wszystkich ważnych kwestiach. Wyrocznia Apollina, Skarbiec Ateńczyków czy Sanktuarium Ateny to tylko niektóre z obiektów, które można zobaczyć podczas zwiedzania położonych na zboczach Parnasu starożytnych Delf. Następnie przejazd do klasztoru OSIOS LOUKAS (XI w.) słynącego z przepięknie zachowanych bizantyjskich mozaik. W drodze powrotnej wizyta w „zimowej stolicy Grecji” – kameralnej, zbudowanej w tradycyjnym stylu górskiej miejscowości ARACHOVA, czas wolny na spacer, kawę czy degustację wyśmienitych lokalnych specjałów. Powrót do hotelu w późnych godzinach popołudniowych, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do NAFPAKTOS, spacer wzdłuż charakterystycznych murów zamkowych, czas wolny. Przejazd jednym z największych na świecie mostów wantowych RIO – ANTIRIO w drodze do OLIMPII, jednego z najważniejszych miejsc kultu Zeusa, w którym co 4 lata odbywały się panhelleńskie igrzyska. Podczas zwiedzania zobaczyć można nie tylko starożytny stadion czy hipodrom, ale także miejsce, gdzie zgodnie z tradycją aż po dzisiejszy dzień rozpalany jest ogień olimpijski. Przyjazd do hotelu w późnych godzinach popołudniowych, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Dzień wolny na wypoczynek nad morzem; śniadanie i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do MYKEN – zwiedzanie Akropolu Mykeńskiego, siedziby króla dygnitarzy dworskich, Cytadeli Agamemnona tzw. Skarbca Atreusza. Następnie przejazd do NAFPLIO – pierwszej stolicy odrodzonego państwa greckiego, spacer po mieście, przejazd do Fortecy Palamidi. Kolejno przejazd do EPIDAUROS – jednego z najważniejszych zabytków Grecji antycznej – monumentalny starożytny teatr (300 r. p.n.e.), Świątynia Asklepiosa, Świątynia Artemidy, stadion o bieżni długości 181 m, łaźnie Asklepiosa (II w. n.e.). Na koniec KANAŁ KORYNCKI – 6 kilometrowy przesmyk łączący dwa morza Jońskie i Egejskie (1893 r.), powrót do hotelu, nocleg. 

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do ATEN, zwiedzanie Akropolu górującej nad miastem Świątyni Ateny- Partenon, Erechtejon, Apterosoraz monumentalna Brama – Propyleje. W programie zwiedzanie Agory, miejsca gdzie koncentrowało się życie starożytnych Aten, spacer alejkami Plaki na plac Metropolis, czas wolny. Zmiana warty Evzonów, greckiej gwardii narodowej, na placu Syndagma. Przejazd na północ w kierunku granicy z Macedonią , po drodze krótki postój w TERMOPILACH, miejscu słynnej bitwy w 480 r. p.n.e. między Persami i Grekami. Zobaczymy pomnik Leonidasa – króla Sparty. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Riwiery Olimpijskiej, kolacja, nocleg.

Dzień 9-11

Dzień wolny na wypoczynek nad morzem; śniadanie, kolacja i nocleg. Podczas wypoczynku możliwość skorzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych.

Dzień 12

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, czas na pożegnanie z Riwierą Olimpijską, w godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 13

Przyjazd do Żywca w godzinach wieczornych.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 2449 zł

Cena zawiera:
-10 noclegów w hotelach ***/**** z wyżywieniem 2 x dziennie w pokojach 2/3-osobowych,
-ubezpieczenie w Axa (NW, KL, bagaż),
-przejazd komfortowym autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja)
-opiekę licencjonowanego pilota
UWAGI
-bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo – orientacyjny koszt uczestnictwa w programie podstawowym (miejscowi przewodnicy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów) około 100 EUR
– obowiązkowa dopłata do systemu Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup) 12 EUR / os.

Wycieczka objazdowa Grecja 13 dni doc1 212x300 - GRECJA „Moja Wielka Grecka Wycieczka” Wycieczka objazdowa Grecja 13 dni doc2 212x300 - GRECJA „Moja Wielka Grecka Wycieczka” Wycieczka objazdowa Grecja 13 dni doc3 212x300 - GRECJA „Moja Wielka Grecka Wycieczka”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(