blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

GRECJA „Grecki Klasyk”

Typ wycieczki: 9 dni, Grecja,

grecja leszek wycieczki kilkudniowe - GRECJA „Grecki Klasyk”

Dzień 1 

7:30 wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów, przejazd przez Słowację, Węgry, a następnie przez Serbię, Macedonię (lub Bułgarię) w kierunku Grecji.

Dzień 2

W godzinach przedpołudniowych przyjazd na Riwierę Olimpijską. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd w okolice Kalambaki, zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych skalnych szczytach. Następnie przejazd w kierunku Aten. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Aten. 

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Aten. Całodzienne zwiedzanie stolicy Grecji, w programie m.in. Akropol ze świątynią Nike Apteros, Partenon, Teatr Dionizosa, Stadion Olimpijski, Plac Sindagma z Parlamentem i Grobem Nieznanego Żołnierza, Plaka – najstarsza dzielnica Aten. Przejazd w kierunku Koryntu, postój nad Kanałem Korynckim (6-cio kilometrowy przesmyk oddany do użytku w 1893 r. będący obecnie turystyczną atrakcją). Dojazd do Tolo – malowniczej nadmorskiej miejscowości położonej na półwyspie Peloponez. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Myken, zwiedzanie starożytnej twierdzy ze słynną Lwią Bramą, Pałacu Królewskiego i Grobowca Agamemnona. Następnie przejazd do Epidauros, zwiedzanie największego z zachowanych w Grecji starożytnego amfiteatru oraz Nafplio byłej stolicy Grecji, gdzie znajduje się m.in. wenecka forteca. Powrót do miejscowości Tolo. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Delf – miejsca pielgrzymek antycznych Greków, słynących z Wyroczni Apollina. W programie m.in. Świątynia Apollina i Skarbiec Ateńczyków. Dojazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu całodzienny wypoczynek nad morzem. Dla chętnych wycieczka do Dion – stolicy kulturalnej i religijnej starożytnej Macedonii, zwiedzanie m.in. Muzeum Archeologicznego. Następnie przejazd do Litochoro – miasteczka położonego u stóp Olimpu. Spacer wąwozem rzeki Enipeas do wodospadów Afrodyty. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu czas wolny. Wypoczynek nad morzem. W godzinach południowych przejazd do Salonik, krótkie zwiedzanie, w programie m.in. Biała Wieża będąca symbolem miasta, Bazylika Św. Demetriusza, Łuk Galeriusza. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Macedonię (lub Bułgarię), Serbię w kierunku kraju.

Dzień 9

Kontynuacja jazdy przez Węgry i Słowację do Polski. Powrót do Żywca około godz. 21.00. 

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 1599 zł

Cena zawiera:
– transport komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, WC)
– zakwaterowanie 6 noclegów w hotelach ** – *** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
– wyżywienie 6 śniadań kontynentalnych, 6 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
– ubezpieczenie w Axa (KL + NW + bagaż)
– opieka licencjonowanego pilota podczas całej wycieczki
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (cena do ustalenia)

Wycieczka objazdowa Grecja 9 dni doc1 212x300 - GRECJA „Grecki Klasyk” Wycieczka objazdowa Grecja 9 dni doc2 212x300 - GRECJA „Grecki Klasyk” Wycieczka objazdowa Grecja 9 dni doc3 212x300 - GRECJA „Grecki Klasyk”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(