blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

GRECJA- „Ateny, Meteory, Olympic Beach”

Typ wycieczki: 12 dni, Grecja,

grecja leszek wycieczki kilkudniowe - GRECJA- „Ateny, Meteory, Olympic Beach”

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów (dokładne miejsce i godzina do indywidualnego ustalenia). Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. Po drodze planowane są krótkie postoje, co około 3-4h.

Dzień 2

Przyjazd do Grecji w godzinach porannych. Zakwaterowanie na Riwierze Olimpijskiej. Czas wolny. Plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3-5

Czas wolny na odpoczynek na pięknych plażach Riwiery Olimpijskiej.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie masywu górskiego Olimp. Magiczne spotkanie z Zeusem i resztą jego kompanów. Zwiedzanie wąwozu Litochoro – czas wolny.

Krótki spacer pod wodospady doliną, którą schodzili na Ziemie bogowie. Krótka wycieczka do Dion, aby obejrzeć ruiny dawnej stolicy Macedonii. Spacer pod mury zamku Św. Pantaleimona. Zwiedzanie skansenu w kamiennej wiosce Palios Pantaleimon. Powrót na Riwierę, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 7

Ok. godz. 01:00 w nocy wyjazd do Aten fakultatywnie (zamiast śniadania lunch box). Zwiedzanie Pireusu, jednego z największych portów na Świecie, aby następnie rozpocząć fantastyczną przygodę ze starożytnymi Atenami. Zwiedzanie m.in.: Stadion Olimpijski, Kilimarmaro, Świątynia Zeusa, Zapion, Wzgórze Akropol wraz z ruinami Partenonu, Teatr Dionizosa, Ruiny Greckiej i Rzymskiej Agory, Plaka, Katedra, uroczysta zmiana warty przed Parlamentem. W późnych godzinach wieczornych powrót na Riwierę Olimpijską, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu wyjazd do Meteorów. Zwiedzanie jedynych w swoim rodzaju klasztorów „zawieszonych między niebem a Ziemią.” Z 24 wybudowanych w XV i XVI wieku zachowało się świetnie 6 z nich. Zobaczymy w nich stare ikony, rękopisy i fantastyczne freski. W drodze powrotnej odwiedzimy Dolinę Tembi, a w niej wykuty w skale Kościółek Świętej Paraskewi. Jest ona patronką zmysłów wzroku i niewidomych. Powrót na obiadokolację, czas wolny, nocleg.

Dzień 9

We wczesnych godzinach porannych wyjazd do portu, skąd rozpocznie się wspaniały rejs na wyspę Skiathos. Wyspa Skiathos to prawdziwy raj na ziemi – jedna z najładniejszych i najbardziej malowniczych wysp Grecji. To tu znajdziesz typowe białe domki z niebieskimi okiennicami oraz unikalną atmosferą greckiego klimatu. Będzie też czas na odpoczynek na przepięknej plaży o „złotym piasku”. Po zwiedzaniu wyspy powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Salonik – drugiego, co do wielkości miasta Grecji. Zwiedzanie m.in. Łuku Galeriusza, Rotundy, Rzymskiej Agory, Bizantyjskich Świątyń oraz słynnej Białej Wieży. Czas wolny. Wieczorem wyjazd w kierunku Polski, nocny przejazd przez Macedonię, Serbię.

Dzień 12

Dalszy przejazd przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Żywca w godzinach wieczornych.

Cena od: 1399 zł

Cena zawiera:
-transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC)
– zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu**/*** w okolicy Pilzna (pokoje 2, 3 os. z łazienkami), 2 noclegi ze śniadaniami w hotelu **/*** w okolicy
Blois (pokoje 2, 3 os. z łazienkami), 2 noclegi ze śniadaniami w hotelu **/*** w Paryżu (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
– wyżywienie: 1 obiadokolacja w hotelu w okolicy Pilzna (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie), 5 śniadań
– opieka licencjonowanego pilota podczas całej wycieczki / przewodnika
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
– ubezpieczenie w Axa (KL + NNW + bagaż)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (550 zł)
Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 125 € + ok. 15 € przewodnik i rezerwacja w Luwrze + ok. 7 € metro w Paryżu. Obiadokolacja we Francji ok. 15 EUR. Warto mieć przy sobie drobne € na toaletę, kawę.
Obowiązkowa dopłata: opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10zł / os.
Biuro nie ponosi odpowiedzialności za zmiany cen biletów.

Wycieczka Grecja Ateny Meteory Olympic Beach 12 dni doc1 212x300 - GRECJA- „Ateny, Meteory, Olympic Beach” Wycieczka Grecja Ateny Meteory Olympic Beach 12 dni doc2 212x300 - GRECJA- „Ateny, Meteory, Olympic Beach”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(