blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

DANIA, SZWECJA, NORWEGIA „kraje cudnych krajobrazów”

Typ wycieczki: 9 dni, Dania, Norwegia, Szwecja,

skandynawia leszek wycieczki kilkudniowe - DANIA, SZWECJA, NORWEGIA „kraje cudnych krajobrazów”

Dzień 1

15:00 wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd do Rostock w Niemczech.

Dzień 2

Ok. godz. 6.00 dwugodzinna przeprawa promowa Rostock – Gedser. Przejazd do KOPENHAGI (Dania). Zwiedzanie miasta, m.in.: STARY PORT, SYRENKA KOPENHASKA, KOŚĆIÓŁ MARMUROWY, Rezydencja Królewska AMALIENBORG. Przejazd do Helsingør, przeprawa promem do Helsingborg w Szwecji. Przejazd w kierunku Göteborga. Zakwaterowanie w hotelu w miasteczku Uddevalla lub w okolicy, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd nadmorską autostradą do Svinesund. Przejazd przez imponujący most nad IDEFJORDEM łączący Szwecję z Norwegią. Dojazd do OSLO. Przejazd na PÓŁWYSEP BYGDOY – zwiedzanie: MUZEUM ŁODZI WIKINGÓW, MUZEUM FRAM – szkunera
z XIX w. biorącego udział w trzech wielkich wyprawach polarnych lub MUZEUM KON–TIKI – tratwy, która przepłynęła Pacyfik. Przejazd na wzgórze HOLMENKOLLEN ze wspaniałym widokiem na miasto – dla chętnych możliwość wjazdu na skocznię narciarską. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: RATUSZ, gdzie wręczane są Pokojowe Nagrody Nobla, PAŁAC KRÓLEWSKI, KATEDRA, TEATR NARODOWY, TWIERDZA AKERSHUS, spacer po niezwykłym PARKU VIGELANDA wśród 212 rzeźb z kamienia i brązu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Oslo, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hostelu. Przejazd przez największy górski płaskowyż Europy – HARDANGERVIDDA trasą wiodącą wśród polodowcowych jezior i pojedynczych, drewnianych chatek. Na trasie postój przy majestatycznym wodospadzie VORINGFOSSEN, nad którym góruje ulubiony hotel Edwarda Griega. Dalej przejazd przepiękną TRASĄ WIDOKOWĄ wzdłuż HARDANGERFJORD, postój przy STEINSDALSFOSSEN – jednym z niewielu wodospadów, za który można wejść. Przejazd w kierunku Bergen. Zakwaterowanie w hostelu na jednym ze wzgórz Bergen, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hostelu. Zwiedzanie BERGEN, m.in.: BRYGGEN – drewniana część miasta, dawne nabrzeże hanzeatyckie, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCOKATEDRA, TARG RYBNY TORGET. Spacer po malowniczych uliczkach miasta, czas wolny. Przejazd przez
VOSS, kanion STALHEIM i dalej najdłuższym drogowym tunelem świata (24,5 km). Przeprawa promowa przez najdłuższy i najgłębszy norweski fiord – SOGNEFJORD. Przejazd pod jeden z jęzorów największego lodowca kontynentalnej części Europy – JOSTEDALSBREEN. Wizyta w NORWESKIM MUZEUM LODOWCÓW we FJAERLAND. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Hellesylt, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Hellesylt. Godzinny REJS WIDOKOWY (obowiązkowy) po jednym z najpiękniejszych fiordów Norwegii, GEIRANGERFJORD, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwianie krajobrazów i wodospadów wpadających prosto do fiordu, m.in.:
WODOSPAD SIEDMIU SIÓSTR. Dopłynięcie do wioski GEIRANGER, dalej przejazd DROGĄ ORŁÓW i przeprawa promowa przez STORFJORDEN. Zjazd słynną DROGĄ TROLLI, wijącą się ostrymi zakrętami po stromym zboczu, z którego malowniczo spływa wodospad STIGFOSSEN. Przejazd w kierunku południowym, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Fåvang, nocleg. 

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na teren PARKU OLIMPIJSKIEGO w LILLEHAMMER, wjazd na skocznię narciarską. Następnie wizyta w największym skansenie norweskim MAIHAUGEN, czas wolny, podczas którego można m.in.: przenieść się do XVII w. wioski, podpatrzeć pracę jej mieszkańców, spacerować po XIX w. miasteczku z czynnymi sklepikami, zwiedzić kościółek typu Stavkirke. Powrót do centrum miasta, spacer, czas wolny. Przejazd w stronę Oslo. Zakwaterowanie na terenie Szwecji w hotelu w okolicy Uddevalli, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Helsingborg w Szwecji. Przeprawa promem do HELSINGØR, zwiedzanie KRONBORGUzamku Hamleta, czas wolny w miasteczku. Przejazd do Gedser. Przeprawa promowa do Rostock ok. godz. 20.00 – 21.00.

Dzień 9 

Zawinięcie do portu w Rostock. Powrót do Żywca w godzinach południowych.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 3100 zł

Cena zawiera:
-transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC)
– 2 przeprawy promowe po Bałtyku oraz 2 przeprawy przez norweskie fiordy
– zakwaterowanie: 6 noclegów w obiektach klasy turystycznej pokojach 2 os. z łazienkami (5 hoteli, 1 hostel)
– wyżywienie: 6 śniadań
– opieka licencjonowanego pilota podczas całej wycieczki / przewodnika
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
– ubezpieczenie w Axa (KL + NNW + bagaż)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (cena do ustalenia)

Wycieczka objazdowa Dania Szwecja Norwegia 9 dni 1 212x300 - DANIA, SZWECJA, NORWEGIA „kraje cudnych krajobrazów” Wycieczka objazdowa Dania Szwecja Norwegia 9 dni 2 212x300 - DANIA, SZWECJA, NORWEGIA „kraje cudnych krajobrazów” Wycieczka objazdowa Dania Szwecja Norwegia 9 dni 3 212x300 - DANIA, SZWECJA, NORWEGIA „kraje cudnych krajobrazów”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(