blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

CZARNOGÓRA i ALBANIA „Bałkańskie klimaty”

Typ wycieczki: 9 dni, Albania, Czarnogóra,

albania leszek wycieczki kilkudniowe - CZARNOGÓRA i ALBANIA „Bałkańskie klimaty”

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd przez Słowację, Węgry. Wizyta w BUDAPESZCIE, zwiedzanie Wzgórza Zamkowego Baszta Rybacka,Kościół Macieja, Brama Wiedeńska, Zamek Królewski, przejazd na Wzgórze Gellerta i podziwianie panoramy Budapesztu, objazd Budynek Parlamentu, Bazylika św. Stefana. Wyjazd z Budapesztu, przejazd przez Węgry, nocny przejazd przez Serbię.

Dzień 2

Przed południem przyjazd do hotelu Ville Otrant w Ulcinju. Zakwaterowanie, lunch, czas wolny na odpoczynek i korzystanie z uroków słońca i morza, kolacja, nocleg. 

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd w stronę Zatoki Kotorskiej. Po drodze postój przy wyspie Św. Stefana, na której znajduje się najlepiej strzeżony i najbardziej tajemniczy hotel w tym zakątku Europy, przejazd trasą widokową przez góry Lovcen do górskiej wioski Njegusi, gdzie czekać będzie degustacja czarnogórskiej szynki prsut oraz tradycyjnego sera. Malownicza trasa 25 serpentyn poprowadzi do Kotoru jednej z pereł Adriatyku, której starówka wpisana jest na listę UNESCO.

 Zwiedzanie Kotoru: Brama Morska, Plac Broni, dom rodu Bezkuća,cerkiew św.Łukasza, Katedra św. Triumfa, Plac Wody oraz monumentalne mury miejskie (tzw.czarnogórski chiński mur). Przejazd wzdłuż malowniczych brzegów Zatoki Kotorskiej, zwanej „fiordem Adriatyku” aż do miasteczka PERAST. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, czas wolny na plażowanie i wypoczynek, lunch, kolacja, nocleg.

Dzień 5

po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Budwy – letniej stolicy Czarnogóry i turystycznego centrum riwiery budwińskiej z zabytkową starówką pełną wąskich uliczek. W czasie spaceru będzie można zobaczyć plac średniowiecznych kościołów, katedrę św.Jana, cerkiew Santa Maria in Punta, cytadelę, cerkiew św. Trójcy, mury miejskie a także port morski. Następnie przejazd do Cetinje historycznej stolicy kraju, ukrytej w krasowej dolinie w górach lovćen, do której prowadzi stara trasa widokowa. Zwiedzanie monastyr cetinski, rezydencja prezydenta Czarnogóry, Bilardówka, muzeum Mikołaja I, starówka. W drodze powrotnej przejazd brzegiem JEZIORA SZKODERSKIEGO. Po powrocie do hotelu kolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, czas wolny na plażowanie i wypoczynek, lunch, kolacja, nocleg. Dla chętnych (dodatkowo płatne ok. 20 EUR) popołudniowy wyjazd do Starego Baru oraz Starego Ulcinja. Przejazd do centrum ULCINJA z malowniczą Małą Plażą, gdzie spotykają się wpływy Zachodu i Wschodu a także spacer po górującej nad miastem średniowiecznej starówce zbudowanej na wysokiej skale nad zatoką. Następnie przejazd do STAREGO BARU średniowiecznej twierdzy, zwanej kiedyś „Anti Barem„, obecnie składającej się w dużej mierze z opuszczonych ruin miasta przypominających o jego dawnej świetności, niekiedy porównywanej z Dubrownikiem. Zwiedzanie cytadela, muzeum, cerkiew św.Jana Chrzciciela, wieża zegarowa, klasztor św.Jerzego. Do ruin Starego Baru prowadzi klimatyczna aleja wyłożona kamieniami, przepełniona sklepikami z ręcznymi wyrobami, przetworami owocowymi, winem, oliwą, ale także niewielkimi galeriami sztuki oraz kawiarniami, gdzie w czasie wolnym można poczuć atmosferę tego śródziemnomorskiego miasteczka. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd do położonych w Albanii SZKODRY oraz KRUJI.W czasie spaceru ulicami Szkodry, jednego z najbardziej znanych miast Albanii, można przekonać się jak tak naprawdę na co dzień żyją Albańczycy i jak pielęgnują swoje zwyczaje. Wizyta w położonych tuż obok siebie świątyniach trzech różnych religii – największej na Bałkanach katedrze katolickiej, imponującego meczetu oraz prawosławnej cerkwi. Po czasie wolnym w zabytkowym centrum miasta przejazd do KRUJI pierwszej, średniowiecznej historycznej stolicy kraju, miejsce urodzenia bohatera narodowego Skanderberga.

Zwiedzanie zamku Skanderberga, dla chętnych Muzeum Skanderberga, turecka łaźnia z XV w.,BektashiTeqe świątynia z 1501 roku, fabryka koniaku. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, kolacja, nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Polski. Przejazd kanionem rzeki Moraczy, gdzie rwąca rzeka wyżłobiła niesamowite formy skalne, a następnie zboczami gór Dormitor, wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Zjazd na dno największego w Europie kanionu rzeki Tary a następnie wyjazd na jego szczyt, gdzie zawieszony jest ponad 300m most wybudowany w czasie II wojny światowej.

Dla chętnych (dodatkowo płatne) możliwość zjazdu na linie a dla wszystkich góralskie przysmaki (miody, przetwory owocowe, tradycyjna rakija oraz domowe wino). Przejazd do miasta Żabljak, nad Czarne Jezioro,często porównywane do naszego Morskiego Oka.Późnym popołudniem wyjazd w kierunku Polski, przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację.

Dzień 9

Przyjazd do Polski do Żywca ok. godz. 16:00

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od: 1999 zł

Cena zawiera:
6 noclegów w Villach Otrant***+ z wyżywieniem all inclusive,
-ubezpieczenie Axa (NNW, KL, bagaż)
-przejazd komfortowym autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja)
-opiekę licencjonowanego pilota
Uwagi:
-orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie około 40 EUR (miejscowi przewodnicy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów),
-taksa klimatyczna płatna bezpośrednio w hotelach (Czarnogóra 1,50 EUR/ dzień).
– obowiązkowa dopłata do systemu Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup) 12 EUR / os.
Opcje: dopłata do pokoju 1 osobowego (cena do ustalenia)

Wycieczka objazdowa Czarnogóra Albania 9 dni doc1 212x300 - CZARNOGÓRA i ALBANIA „Bałkańskie klimaty”Wycieczka objazdowa Czarnogóra Albania 9 dni doc2 212x300 - CZARNOGÓRA i ALBANIA „Bałkańskie klimaty”Wycieczka objazdowa Czarnogóra Albania 9 dni doc3 212x300 - CZARNOGÓRA i ALBANIA „Bałkańskie klimaty”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(