blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

BUŁGARIA „Kraina Róż”

Typ wycieczki: 11 dni, Bułgaria,

bułgaria leszek wycieczki kilkudniowe - BUŁGARIA „Kraina Róż”

Dzień 1

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd tranzytem przez Słowację i Węgry, wjazd do Serbii, zakwaterowanie w okolicy granicy serbsko-węgierskiej, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Sofii, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, zwiedzanie SOFII m.in.: SOBOR ALEKSANDRA NEWSKIEGO, CERKIEW patronki miasta ŚW. SOFII, UNIWERSYTET, ZGROMADZENIE LUDOWE, dawny PAŁAC CARSKI, TEATR NARODOWY, ROTUNDA ŚW. JERZEGO, CERKIEW ŚW. NIEDZIELI, MECZET BANIA BASZI DŻAMIJA, DAWNA ŁAŹNIA MIEJSKA. Przejazd do RYŁSKIEGO MONASTYRU – największego klasztoru w Bułgarii wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie klasztoru oraz MUZEUM. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do PŁOWDIWU, spacer po STARYM MIEŚCIE, zwiedzanie m.in.: ODEON, STADION RZYMSKI, TEATR STAROŻYTNY – jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, DOMOSTWA z okresu BUŁGARSKIEGO ODRODZENIA. Następnie przejazd do Nesebyru – starożytnego miasteczka wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNSECO, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, spacer po STARYM MIEŚCIE NESEBYRU, zwiedzanie m. in.: zespół ŚREDNIOWIECZNYCH CERKWI W BUŁGARSKIM STYLU SAKRALNYM i OBWAROWAŃ. Wyjazd ok. godz. 12:00 do portu w BURGAS – REJS STATKIEM NA WYSPĘ ŚW. ANASTASII, 2-godzinny pobyt na wyspie, na terenie której jest klasztor, muzeum, cerkiewka, restauracja oraz kawiarnia. Powrót do portu, przejście do centrum miasta, zwiedzanie MUSEUM ARCHEOLIGICZNEGO z bogatą kolekcją artefaktów pochodzących ze znalezisk archeologicznych z rejonu, dotyczących Starożytnej Tracji, okresu kolonii greckich oraz okresu Imperium Rzymskiego. Wyjazd ok. 19:15 na WIECZOREK FOLKLORYSTYCZNY z bogatym programem, regionalną kuchnią i bułgarskim winem, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, wyjazd na PRZYLĄDEK KALIAKRA – cypel wcięty w Morze Czarne na długości 2 km, położony na pionowych skałach o wysokości 60-70 m, zwiedzanie REZERWATU PRZYRODNICZEGO i ARCHEOLOGICZNEGO z pozostałościami OBWAROWAŃ i BRAMA GŁÓWNĄ. Następnie przejazd do BAŁCZIKU (starożytnego Dionisopolis) – miasta, w którym znajduje się była letnia rezydencja rumuńskiej królowy Marii, spacer po KOMPLEKSIE PAŁACOWO – OGRODOWYM. Przejazd do WARNY, zwiedzanie SOBORU ŚW. BOGURODZICY, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KAZANŁYKU, stolicy DOLINY KRÓLÓW TRACKICH – zwiedzanie MUZEUM Z WYSTAWĄ SKARBÓW KULTURY TRACKIEJ. Następnie przejście do MUZEUM RÓŻ. Przejazd do miejscowości SZIPKA – zwiedzanie GROBOWCA TRACKIEGO KRÓLA SEUTHESA III – jednego z największych GROBOWCÓW TRACKICH z IV w. p.n.e., następnie zwiedzanie MONASTYRU NARODZENIA PAŃSKIEGO. Przejazd malowniczą trasą górską przez PRZEŁĘCZ SZIPKA (1.205 m n. p. m) do wioski etnograficznej ETYR, zwiedzanie. Przejazd do DRIANOWSKIEGO MONASTYRU z przełomu XII-XIII w., zwiedzanie. Przejazd do WELKIEGO TYRNOWA, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie WELKIEGO TYRNOWA – twierdza CAREWE z WIEŻĄ BALDWINA, REZYDENCJĄ PATRIARCHY oraz SKAŁĄ STRACEŃ, CERKIEW ŚW. DYMITRA, czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd tranzytem przez Serbię, Węgry, Słowację.

Dzień 11

Powrót do Żywca w godzinach południowych.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 1750 zł

Cena zawiera:
-transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC)
– zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
– wyżywienie: 7 śniadań (bufet szwedzki), 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie)
– opieka licencjonowanego pilota podczas całej wycieczki / przewodnika
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
– ubezpieczenie w Axa (KL + NNW + bagaż)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (650 zł)

Wycieczka objazdowa Bułgaria 11 dni 1 212x300 - BUŁGARIA „Kraina Róż” Wycieczka objazdowa Bułgaria 11 dni 2 212x300 - BUŁGARIA „Kraina Róż” Wycieczka objazdowa Bułgaria 11 dni 3 212x300 - BUŁGARIA „Kraina Róż”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(