blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

BAŁKANY „Wyprawa Po Bałkańskie Słońce”

Typ wycieczki: 8 dni, Albania, Czarnogóra,

albania leszek wycieczki kilkudniowe - BAŁKANY „Wyprawa Po Bałkańskie Słońce”

Dzień 1

17:00 wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd przez Słowację, Węgry, Bośnię i Hercegowinę.

Dzień 2

Przyjazd do Sarajewa. Krótkie zwiedzanie SARAJEWA – bałkańskiej Jerozolimy. Spacer po zabytkowym centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii, prawosławne cerkwie, katolickie kościoły, żydowskie synagogi oraz islamskie meczety. Przejazd do Czarnogóry w okolice Ulcinja. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wycieczka: KOTOR – BUDVA – SVETI STEFAN. Przejazd nad Zatokę Kotorską – największy i najgłębszy fiord południowej Europy. Wizyta w Kotorze i spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach oraz zwiedzanie katedry św. Trifona.

Przejazd do Budvy, zwiedzanie najważniejszych zabytków: pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic, Starówka, katedra św. Jana. Przejazd na punkt widokowy, z którego znakomicie widać malowniczą wysepkę Sveti Stefan. Na wyspie piętrzą się kamienne domki – hotele kryte czerwonymi dachami, a całość wyspy otaczają mury obronne z XV-XVI wieku. Obecnie znajduje się tam ekskluzywny kompleks wypoczynkowy odwiedzany często przez międzynarodowych gości. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4-5

Śniadanie, czas wolny na wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg. Możliwość udziału w jednodniowych wycieczkach fakultatywnych realizowanych przy grupie min. 25 osób:

VIRPAZAR (JEZIORO SZKODERSKIE) – STARY BAR, cena ok. 24 €/ os.

Przejazd do Virpazar, rejs statkiem po jeziorze Szkoderskim. Podczas rejsu przewidziane są dwie 15 minutowe przerwy na kąpiel w Jeziorze Szkoderskim. Po rejsie goście zostaną zaproszeni do regionalnej tawerny na smakowity lunch. Przejazd do Starego Baru. W tej chwili Stary Bar jest jednym wielkim muzeum średniowiecznego grodu, a ze wzgórza na którym stoi stare miasto Bar, rozciąga się wspaniały widok i pewnie dlatego Rzymianie wybrali właśnie to miejsce na budowę swego miasta. Ruiny Starego Baru to dziś dziesiątki budowli, mniejszych i większych, lepiej zachowanych jak i tych bardzo zaniedbanych. Bramy, kościoły, wieża zegarowa, pałac biskupów, dawne łaźnie tureckie, budynki administracji, prochownia, ruiny akweduktu czy amfiteatr. Stare drzewko oliwne, w Mirovica, w dolnej części tego starożytnego miasta istnieje od ponad 2000 lat. Według legendy zasadzenie drzewa było w średniowieczu warunkiem, który musieli wypełnić mieszkańcy Baru, by uzyskać zgodę na wzięcie ślubu.

ALBANIA – SZKODRA – KRUJA, cena ok. 24€/ os.

Przejazd w kierunku SZKODRY przez stare albańskie wioski wzdłuż trzech rzek Buna, Drini i Kiri, po drodze zwiedzanie zamku Rozafa. Wizyta w Albanii, która przez wiele lat była izolowana i niedostępna dla turystów. Szkodra – „ziemia orłów” ma specyficzny język, tradycję, kulturę i historię, wolny rozwój społeczny oraz trudny dostęp czynią to miejsce ciekawym oraz wartym odwiedzenia. Oprócz wizyty w centrum miasta turyści będą mieli okazję zobaczyć stare miasto Szkoder, kościół i meczet. Ciekawy jest też kolorowy targ owocowo-warzywny w centrum. Przejazd do Kruji. KRUJA „albański Kraków”: zwiedzanie twierdzy i Muzeum Skanderbega – bohatera narodowego Albańczyków oraz starego miasta, gdzie można poczuć ducha orientu oraz zrobić zakupy na najstarszym bazarze tureckim w Albanii.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do DUBROWNIKA, jednego z najpiękniejszych miast Chorwacji. To średniowieczne miasto jest skarbnicą historii i sztuki. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, jako jedyny w swoim rodzaju zachowany w całości historyczny kompleks miejski. Przejazd do hotelu na Riwierze Makarskiej, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 8

Przyjazd do Żywca w godzinach rannych.

Cena od 1750 zł

Cena zawiera:
– przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, toaleta, cafe – bar, video),
– zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu **/*** pokoje 2,3 osobowe z łazienkami (4 noclegi w Czarnogórze, 1 nocleg w Chorwacji),
– wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji + woda,
– opiekę licencjonowanego pilota,
– opłaty drogowe i graniczne,
– ubezpieczenie w Axa (KL + NW + bagaż),
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (400 PLN)

 

Wycieczka objazdowa Bałkany 8 dni doc1 212x300 - BAŁKANY „Wyprawa Po Bałkańskie Słońce” Wycieczka objazdowa Bałkany 8 dni doc2 212x300 - BAŁKANY „Wyprawa Po Bałkańskie Słońce” Wycieczka objazdowa Bałkany 8 dni doc3 212x300 - BAŁKANY „Wyprawa Po Bałkańskie Słońce”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(