blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI „Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach i Muzeum Chleba w Radzionkowie

Typ wycieczki: Szlak zabytków techniki,

zabytkow - SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI „Kopalnia Srebra  w Tarnowskich Górach i Muzeum Chleba w Radzionkowie

8:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd do Radzionkowa. Wizyta w Muzeum Chleba połączona z samodzielnym wypiekiem drobnego pieczywa. Znajdują się tu zbiory maszyn, urządzeń, naczyń, zdjęć, pocztówek i wiele innych eksponatów związanych z historią chleba. Przechowywane są tu tzw. pieniądze chlebowe, które w czasach kryzysu pozwalały wyłącznie na jego zakup. Zwiedzający mogą nie tylko obejrzeć ekspozycję, ale również własnoręcznie uformować i upiec pieczywo. Twórcą muzeum jest Piotr Mankiewicz. Początkowo zbierał i kupował unikalne eksponaty na targach staroci, z czasem założył muzeum, które w myśl pierwotnych planów założyciela miało się mieścić w zbudowanej przez piekarza zabytkowej kamienicy w Bytomiu, czego jednak nie udało się zrealizować. Później przejazd do Tarnowskich Gór, w programie zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra, przeprawa łódkami podziemną trasą. To unikatowa atrakcja turystyczna na skalę europejską, przyciągająca wielu gości z całego świata. Kopalnia Srebra stanowi tylko niewielki fragment tarnogórskich podziemi, ciągnących się gęstą siecią korytarzy na różnych głębokościach, pod całym miastem Tarnowskie Góry aż po pobliskie wioski. Jest to relikt dawnego górnictwa rud cynku i ołowiu z domieszką srebra prowadzonego na tym obszarze. Długość trasy turystycznej w Kopalni Srebra to 1740 metrów, z czego większość pokonuje się pieszo, a 270 metrów przepływa się łodziami podziemną sztolnią. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który raczy turystów ciekawymi opowieściami o przeszłości tego miejsca i o gwarkach czyli dawnych górnikach, którzy pracowali w podziemiach. Po zwiedzaniu czas wolny na obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 20.00.  

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.). Uwaga: Pod ziemią temperatura wynosi około 10 stopni Celsjusza.

Cena: 119 zł / osoba

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilet wstępu do Kopalni Soli+przewodnik
– bilet wstępu do Muzeum Chleba
– opieka pilota wycieczek,
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Radzionków muzeum chleba Tarnowskie Góry kopalnia srebra 212x300 - SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI „Kopalnia Srebra  w Tarnowskich Górach i Muzeum Chleba w Radzionkowie

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(