blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

SŁOWACJA „Zbójnickim Szlakiem do Słowackiego Raju”

Typ wycieczki: Słowacja,

słowacja leszek wycieczki jednodniowe - SŁOWACJA „Zbójnickim Szlakiem do Słowackiego Raju”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przyjazd do Spiskich Tomaszowic: wyjście na szlak: Polna – Tomašovský výhľad – Przełom Hornádu – Letanovský mlyn – Klasztorski Wądół – Hrdlo Hornádu – Podlesok. Spacer po najsłynniejszym przełomie na Słowacji – Hornádu. Przełom Hornádu został wycięty w wapieniach i dolomitach budujących zrąb malowniczego Słowackiego Raju, którego pozom atrakcyjności podnosi dodatkowo przemieszczanie się po drabinach i półkach. Podczas trekkingu przerwa na indywidualny posiłek na polanie Letanovský mlyn. Zejście na parking Podlesok i wyjazd w drogę powrotną. Słowacki Raj to krasowy płaskowyż o średniej wysokości od 800 do 1000 m, będący częścią Słowackich Rudaw. Najbardziej atrakcyjne trasy piesze biegną dnem wspomnianych roklin, w których najtrudniejsze odcinki pokonuje się za pomocą sztucznych ułatwień w postaci metalowych lub drewnianych kładek, mostków i drabin (o wysokości do kilkunastu metrów). Jedyną w swoim rodzaju atrakcję stanowi trasa biegnąca przełomem Hornadu, w którym najwęższe odcinki pokonuje się ciągiem metalowych półeczek, umocowanych w litej, pionowej skale kilka metrów ponad nurtem rzeki. Przyjazd do Żywca około godziny 22:00. 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Podczas wycieczki przekracza się granicę RP – należy mieć ze sobą ważny dokument tożsamości: dowód osobisty bądź paszport.

* Oferta sporządzona wg. Kursu Euro 4,50zł – Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny w przypadku wzrostu kursu Euro.

Cena: 120 zł / osoba

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– przewodnik lokalny
– opieka pilota wycieczek,
– bilet wstępu do Słowackiego Raju
– ubezpieczenie w Axa ( NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Spiskie Tomaszowice Słowacki Raj 212x300 - SŁOWACJA „Zbójnickim Szlakiem do Słowackiego Raju”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(