blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

SŁOWACJA „Wąskotorówką do krainy zbójnika Janosika”

Typ wycieczki: Słowacja,

słowacja leszek wycieczki jednodniowe - SŁOWACJA „Wąskotorówką do krainy zbójnika Janosika”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przyjazd do Nowej Bystrzycy – spacer wokół śródleśnego zbiornika wodnego. Przejazd do Vychylovki. Przejazd wąskotorową kolejką leśną – unikalnym zabytkiem techniki o znaczeniu ogólnoświatowym. Kolejka pokonuje stromy stok i różnicę wzniesień 217 m przy pomocy zwrotnic. Kolej powstała w 1926 roku i służyła do zwózki drewna. Długość pierwotnych torów osiągała 61 km, łącznie z bocznicami długość ich liczyła ponad 110 km. Trasę prowadzącą z osady Kubátkovia do pierwszej zwrotnicy o długości 3,4 km udało się odnowić i od 1994 roku jest wykorzystywana jako atrakcja turystyczna. Ciągnie się przez Muzeum kisuckiej wsi, gdzie są skupione 34 budynki wiejskie, pochodzące z różnych stron regionu Kysuce. W dalszej kolejności przejazd do Terchovej w masywie Małej Fatry – miejsca, gdzie urodził się legendarny i najsłynniejszy w całych Karpatach zbójnik – Juraj Janosik. Z tego też tytułu Terchova znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich. W jego rodzinnej miejscowości zwiedzimy: Muzeum zbójnika Juraja Janosika i zjemy regionalny obiad w karczmie góralskiej. Jeśli starczy czasu podejdziemy pod pomnik Juraja Janosika oraz w miejsce, gdzie stał jego rodzinny dom. Na końcu wycieczki będzie okazja by zobaczyć i zwiedzić jeden z najsłynniejszych zamków na Słowacji – Zamek Orawski, w którym więziono najgroźniejszych orawskich zbójników. Przyjazd do Żywca około godziny 20:00.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Podczas wycieczki przekracza się granicę RP – należy mieć ze sobą ważny dokument tożsamości: dowód osobisty bądź paszport.

* Oferta sporządzona wg. Kursu Euro 4,50zł – Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny w przypadku wzrostu kursu Euro.

Cena: 175 zł / osoba

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilet wstępu do skansenu – Muzeum Kisuckiej Wsi, Zamku Orawskiego, na wąskotorówkę,
– przewodnik lokalny w Orawskim Zamku
– obiad w restauracji,
– opieka pilota wycieczek,
– ubezpieczenie w Axa ( NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Nowa Bystrzyca Vychylovka Terchova Zamek Orawski 212x300 - SŁOWACJA „Wąskotorówką do krainy zbójnika Janosika”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(