blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

SŁOWACJA „W poszukiwaniu Janosikowego Kłobuka”

Typ wycieczki: Słowacja,

słowacja leszek wycieczki jednodniowe - SŁOWACJA „W poszukiwaniu Janosikowego Kłobuka”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przyjazd do Martina. Spacer po Muzeum Wsi Słowackiej obejmującym zasięgiem zabytki etnograficzne regionu Orawa, Kysuce oraz Liptów jest największą na Słowacji ekspozycją etnograficzną urządzoną w plenerze, pod gołym niebem. Następnie przejazd malowniczą trasą doliną rzeki Wag do Wilkolińca, zwiedzanie zabytkowej wioski wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce to znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich. Do czasów obecnych zachowało się tutaj w idealnym stanie 45 wykonanych w drewnie oryginalnych XVIII i XIX wiecznych chłopskich domostw oraz budynków gospodarczych. Ich cechą charakterystyczną są pokryte gliną ściany oraz przykryte strzechą dachy. Każda z chat posiada usytuowany w przedsionku pełniącym także rolę kuchni węglowy piec. Drewniana zabudowa wsi tworzy obecnie żywy skansen słowackiej architektury ludowej. Na terenie osady turystycznej Hrabovo na przedmieściach Rużomberka w malowniczym otoczeniu gór i wody tradycyjny liptowski obiad. Na koniec wycieczki relaks w termalnym kąpielisku ThermalPark w Beszeniowej. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Żywca około godziny 21:30. 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe/softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Podczas wycieczki przekracza się granicę RP – należy mieć ze sobą ważny dokument tożsamości: dowód osobisty bądź paszport. Prosimy nie zapomnieć o stroju kąpielowym, klapkach i ręcznikach.

* Oferta sporządzona wg. Kursu Euro 4,50zł – Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny w przypadku wzrostu kursu Euro.

Cena: 199 zł / osoba

Cena zawiera: 
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilet wstępu do Muzeum Wsi Słowackiej, Wilkoliniec, Muzeum Liptowskie
– bilet wstępu na kąpielisko termalne Thermalpark Beszeniowa
– obiad w karczmie,
– opieka pilota wycieczek,
– ubezpieczenie w Axa ( NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Martin Wilkoliniec Rozomberk Beszeniowa 212x300 - SŁOWACJA „W poszukiwaniu Janosikowego Kłobuka”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(