blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

SŁOWACJA „Orawski zamek, majeranek, zbójnicy, adrenalina na tratwach”

Typ wycieczki: Słowacja,

słowacja leszek wycieczki jednodniowe - SŁOWACJA „Orawski zamek, majeranek, zbójnicy, adrenalina na tratwach”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przyjazd do Orawskiego Podzamcza. W programie zwiedzanie Zamku Orawskiego, jednej z największych atrakcji północnej Słowacji, wybudowanego na sposób „orlego gniazda”, na skale nad rzeką Orava. Zamek pełnił rolę największego i najbardziej srogiego więzienia dla zbójników w regionie okołotatrzańskim. Legenda głosi, że z kazamatów więziennych uciekł harnikom najsłynniejszy ze zbójników karpackich Juraj Janosik, stąd zamczysko znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich. Kompleks zamkowy składa się z dolnego, średniego i górnego zamku, pałaców, fortyfikacji i wież. Zwiedzających zainteresuje połączenie trzech bram wejściowych z tunelem, pod którym znajdują się podziemne korytarze. Następnie spływ tratwami po rzece Orawie. Pływanie tratwami było niegdyś mozolną pracą naszych przodków. Przez stulecia tratwami przewożono drewno (m.in. do budowy miast: Żyliny, Trenczyna, Budapesztu), a także siano, ceramikę, zboże, płótna, nawet części chat. Na tratwach przewożono towary z Polski – bursztyn, ołów, miedź, a przede wszystkim sól – w roku 1695 przeprawiono w ten sposób aż 16 tys. ton towarów. Zobaczcie jak wygląda dzień flisaka na spływie rzeki Orawy, która była częścią Bursztynowego Szlaku. Po spływie regionalny obiad. Przejazd w kierunku Namestova i rejs statkiem na wyspę Slanicką na Jeziorze Orawskim. Czas wolny na plażowanie, możliwość spaceru po Namestowie. Przyjazd do Żywca około godziny 21:30.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.). Prosimy zabrać ze sobą stroje kąpielowe (sezon letni).

Podczas wycieczki przekracza się granicę RP – należy mieć ze sobą ważny dokument tożsamości: dowód osobisty bądź paszport.

* Oferta sporządzona wg. Kursu Euro 4,50zł – Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny w przypadku wzrostu kursu Euro.

Cena: 275 zł / osoba

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilet wstępu do Zamku Orawskiego
– przewodnik lokalny w Orawskim Zamku
– rejs statkiem po jeziorze Orawskim
– spływ tratwami po rzece Orawie
– obiad w restauracji,
– opieka pilota wycieczek,
– ubezpieczenie w Axa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Zamek Orawski spływ tratwami po Orawce Namestovo 212x300 - SŁOWACJA „Orawski zamek, majeranek, zbójnicy, adrenalina na tratwach”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(