blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

SŁOWACJA „Orawa i Niskie Tatry”

Typ wycieczki: Słowacja,

słowacja leszek wycieczki jednodniowe - SŁOWACJA „Orawa i Niskie Tatry”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przyjazd do Orawskiego Podzamcza. W programie zwiedzanie Zamku Orawskiego, jednej z największych atrakcji północnej Słowacji, wybudowanego na sposób „orlego gniazda”, na skale nad rzeką Orava. Zamek pełnił rolę największego i najbardziej srogiego więzienia dla zbójników w regionie okołotatrzańskim. Legenda głosi, że z kazamatów więziennych uciekł harnikom najsłynniejszy ze zbójników karpackich Juraj Janosik, stąd zamczysko znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich. Kompleks zamkowy składa się z dolnego, średniego i górnego zamku, pałaców, fortyfikacji i wież. Zwiedzających zainteresuje połączenie trzech bram wejściowych z tunelem, pod którym znajdują się podziemne korytarze. Możliwość zorganizowania spływu tratwami pod zamek orawski za dodatkową odpłatnością. Cena: 15 Euro / os. Termin 1.04-31.10. Następnie przejazd i zwiedzanie Demianowskiej Jaskini Wolności lub Demanowskiej Jaskini Lodowej – bogatej w liczne formy skalne i lodowe – stalaktyty, stalagmity, podwodne jeziorka. Czas na obiad. Następnie przejazd do Tatralandii i zabawa w największym całorocznym kompleksie wodnym na terenie Słowacji, Czech i Polski. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 22:30.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.). Prosimy nie zapomnieć o stroju kąpielowym, klapkach i ręcznikach. Uwaga: w Demianowskiej Jaskini Wolności utrzymuje się temperatura od 6,1 do 7,0 °C. W Jaskini Lodowej ok. 0 °C

Podczas wycieczki przekracza się granicę RP – należy mieć ze sobą ważny dokument tożsamości: dowód osobisty bądź paszport.  

* Oferta sporządzona wg. Kursu Euro 4,50zł – Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny w przypadku wzrostu kursu Euro.

Cena: 235 zł / osoba

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilet wstępu do Zamku Orawskiego
– bilet wstępu do Jaskini Lodowej lub Jaskini Wolności
– bilet wstępu do Tatralandii
– opieka pilota wycieczek,
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Orawski Podzamok Dolina Demanovska Liptowski Mikulasz 212x300 - SŁOWACJA „Orawa i Niskie Tatry”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(