blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

SŁOWACJA „Mała Fatra – Janosikowa Kraina i zamek Strecno”

Typ wycieczki: Słowacja,

słowacja leszek wycieczki jednodniowe - SŁOWACJA „Mała Fatra – Janosikowa Kraina i zamek Strecno”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przyjazd do Terchovej znajdującej się na Szlaku Zbójników Karpackich. Zwiedzanie Muzeum Janosika – najsłynniejszego karpackiego zbójnika, spacer pod jego pomnik. Przejście doliną Dolne Diery – skalnym wąwozem i kanionem w Krywańskiej części Małej Fatry na Słowacji. Położony jest pomiędzy masywami Małego i Wielkiego Rozsutca oraz Bobotów. Nazwa w języku słowackim oznacza „Dolne Dziury„, co dobrze oddaje charakter tego miejsca. Dno wąwozu poprzegradzane jest ciągami skalnych progów i wodospadów. W Dolnych dierach są dwa większe wodospady, pod którymi woda wymyła klasyczne kotły eworsyjne. Wąwozem prowadzi szlak turystyczny. Wszystkie trudniejsze miejsca są zabezpieczone poręczami, a przejście ułatwiają schodki, drabinki i pomosty. Całość obszaru znajduje w Parku Narodowym Mała Fatra. Czas wolny na obiad. Przejazd do Strecna i zwiedzanie ruin zamku leżącego na lewym brzegu rzeki Wag, niedaleko Żyliny. Zamek wznosi się majestatycznie na kalcytowej skale, co spowodowało, że w przeszłości była to najbardziej bezpieczna twierdza regionu Wagu. Nie przeszkodziło to jednak zbójnikowi Janosikowi oraz jego kompanom dokonać zuchwałej napaści na plebana z Orawy podczas której skradziono mu cenne rzeczy. Możliwość zorganizowania spływu rzeką Wag za dodatkową odpłatnością. Cena: 13 Euro / os. Termin 1.04-31.10. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 21:30.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Podczas wycieczki przekracza się granicę RP – należy mieć ze sobą ważny dokument tożsamości: dowód osobisty bądź paszport.  

* Oferta sporządzona wg. Kursu Euro 4,50zł – Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny w przypadku wzrostu kursu Euro.

Cena: 115 zł / osoba

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilet wstępu do Muzeum Janosika
– bilet wstępu do Zamku Strecno
– opieka pilota wycieczek,
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Mała Fatra Terchova Dolne Diery Strecno 212x300 - SŁOWACJA „Mała Fatra – Janosikowa Kraina i zamek Strecno”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(