blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

SŁOWACJA „Jaskinie Doliny Demanovskiej, Zuberec, Dolina Rohacka”

Typ wycieczki: Słowacja,

słowacja leszek wycieczki jednodniowe - SŁOWACJA „Jaskinie Doliny Demanovskiej, Zuberec, Dolina Rohacka”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przyjazd na Liptów. Zwiedzanie Demianowskiej Jaskini Wolności lub Jaskini Lodowej. Demianowska Jaskinia Wolności stanowi część ogromnego podziemnego systemu krasowego w Dolinie Demianowskiej, pod Niskimi Tatrami. Zdobiona jest wyjątkowymi naciekami, dzięki którym zaliczana jest do najpiękniejszych jaskiń w Europie. Jaskinia jest bogata w różne formy krasowe – nacieki zabarwione na kolor różowy, żółty, fioletowy, czerwony i biały od związków żelaza oraz zabarwienia ciemnozielone, siwe i czarne od związków manganu. W jaskini znajduje się wiele komnat i sal z przepięknymi naciekami. Oprócz odcinków podziemnego koryta rzeki Demianówki na trasach zwiedzania można zobaczyć jeziorka jaskinne. Wielkie Jezioro osiąga godną podziwu długość 52 m i głębokość 7 m. Jaskinia jest najczęściej odwiedzaną udostępnioną jaskinią na Słowacji. Jaskinia Lodowa z kolei, zwraca uwagę trwałym nagromadzeniem lodu, ogromnymi podziemnymi pomieszczeniami, niespotykaną fauną jaskiniową, a także bogatą historią. W dalszej kolejności przejazd do Zuberca i zwiedzanie Skansenu Wsi Orawskiej znajdującego się na Szlaku Zbójników Karpackich oraz spacer malowniczą Doliną Rohacką. Czas na obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 21:30.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.). Uwaga: W Demianowskiej Jaskini Wolności utrzymuje się temperatura od 6,1 do 7,0 °C. W Jaskini Lodowej około 0 °C

Podczas wycieczki przekracza się granicę RP – należy mieć ze sobą ważny dokument tożsamości: dowód osobisty bądź paszport.

* Oferta sporządzona wg. Kursu Euro 4,50zł – Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny w przypadku wzrostu kursu Euro.

Cena: 145 zł / osoba

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilet wstępu do skansenu Wsi Orawskiej
– bilet wstępu do Jaskini Lodowej lub Jaskini Wolności
– opieka pilota wycieczek,
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Dolina Demanowska jaskinie Zuberec skansen Dolina Rohacka 212x300 - SŁOWACJA „Jaskinie Doliny Demanovskiej, Zuberec, Dolina Rohacka”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(