blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

SŁOWACJA „Janosikowym chodnikiem przez Spisz”

Typ wycieczki: Słowacja,

słowacja leszek wycieczki jednodniowe - SŁOWACJA „Janosikowym chodnikiem przez Spisz”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przyjazd na Spisz: Zamek Spiski, zwiedzanie ruin i muzeum. Zamczysko leży na Szlaku Zbójników Karpackich. W dalszej kolejności przejazd do Lewoczy, spacer po starówce wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Lewocza znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich i obfituje w liczne zabytki. W całości jest zachowane stare miasto na planie nieregularnego owalu, otoczone murami obronnymi. Zwraca uwagę dobrze zachowana siatka ulic z wielkim, prostokątnym rynkiem – jednym z większych w tej części Europy. Głównym zabytkiem miasta jest gotycki kościół farny pw. świętego Jakuba. Po katedrze koszyckiej jest to drugi co do wielkości gotycki kościół na Słowacji (dł. 49,5 m, szer. 27,4 m, wys. wieży 60,7 m). Ołtarz główny św. Jakuba Apostoła to najwyższy gotycki ołtarz na świecie (18,62 metry – 60 lewockich stóp). Powstał w pracowni Mistrza Pawła z Lewoczy i prawdopodobnie on sam jest jego autorem. W dalszej kolejności przejazd do Kieżmarku: regionalny obiad w restauracji w centrum miasta, zwiedzanie starówki i ekspozycji muzealnej w zamku, spacer po mieście, czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 22:00. 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Podczas wycieczki przekracza się granicę RP – należy mieć ze sobą ważny dokument tożsamości: dowód osobisty bądź paszport.

* Oferta sporządzona wg. Kursu Euro 4,50zł – Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny w przypadku wzrostu kursu Euro.

Cena: 190 zł / osoba

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilety wstępu do: Zamku Spiskiego, zamku w Kieżmarku i kościoła Św. Jakuba
– opieka pilota wycieczek,
– lokalny przewodnik w Lewoczy,
– regionalny obiad w karczmie,
– ubezpieczenie w Axa ( NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Zamek Spiski Lewocza Kiezmark Spisz 212x300 - SŁOWACJA „Janosikowym chodnikiem przez Spisz”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(