blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

ŚLĄSK CIESZYŃSKI – „Cieszyn – gród Piastów i Habsburgów”

Typ wycieczki: Śląsk Cieszyński,

cieszyn leszek wycieczki jednodniowe - ŚLĄSK CIESZYŃSKI – „Cieszyn – gród Piastów i Habsburgów”

9:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przyjazd do Cieszyna – jednego z najstarszych miast na Śląsku. Cieszyn znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich. Nazywany jest miastem dwóch państw oraz stolicą Księstwa Cieszyńskiego. Po przyjeździe spacer na Wzgórze Zamkowe z romańską Rotundą św. Mikołaja i Wacława (pierwsza świątynia chrześcijańska na Śląsku Cieszyńskim) oraz gotycką Wieżą Piastowską (jeden z najstarszych zabytków Śląska Cieszyńskiego), Pałac Myśliwski w którego komnatach wg miejscowej legendy tańczył z cesarzową najsłynniejszy śląski zbójnik Ondraszek, pomnik Jana Kubisza i odsłuchanie nieoficjalnego hymnu Śląska Cieszyńskiego „Płyniesz Olzo”, Wieża Ostatecznej Obrony, rezerwat bluszczy, panorama Beskidu Śląsko – Morawskiego z platformy widokowej, przejście przez most na rzece Olzie na rynek w czeskim Cieszynie (czas wolny na zakupy, obiad), przejście ul. Głęboką do pomnika Cieszyńskiej Madonny na Starym Targu, Teatr im. Adama Mickiewicza, Książnica – budynek wzniesiony na fundamentach mennicy założonej przez Mieszka I cieszyńskiego, kościół św. Marii Magdaleny z nagrobkami cieszyńskich Piastów, rynek z późnorenesansowym ratuszem i barokowymi kamienicami z XV wieku, arkady, tablica poświęcona Janowi III Sobieskiemu, hotel „Pod Brunatnym Jeleniem”, Dom Narodowy, Muzeum Śląska Cieszyńskiego, park Pokoju z pomnikiem ks. Leopolda Szersznika, czas wolny na rynku, spacer „Cieszyńską Wenecją” do legendarnej Studni Trzech Braci (legenda o założeniu Cieszyna). Czas wolny na rynku. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 17.30 / 18:00

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.)

Podczas wycieczki przekracza się granicę RP – należy mieć ze sobą ważny dokument tożsamości: dowód osobisty bądź paszport.

Cena: 85 zł / osoba

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilet wstępu do Wieży Piastowskiej i romańskiej Rotundy
– opieka pilota wycieczek,
– opieka przewodnika lokalnego
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Cieszyn gród Piastów Habsburgów 212x300 - ŚLĄSK CIESZYŃSKI – „Cieszyn – gród Piastów i Habsburgów”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(